خوابیدن کمر درد
کدام قسمت از کمرتان درد می کند ؟ پایین ، میانه یا ... ؟ مدل خوابیدن برای کمردرد برای همه یکسان نیست و شما باید مدل مناسب نوع و منطقه ی درد خودتان را شناخته و رعایت کنید.

حالت های مناسب و درست خواب برای کاهش نوع کمر درد شما

حدود 80 درصد مردم حداقل یکبار در زندگیشان از درد کمر رنج برده اند و یا در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنند، اینکه بدانید چندین راه حل آسان برایتان وجود دارد احساس خوبی خواهید داشت و این راه حل چیزی جز اینکه وضعیت خوابتان را تغییر دهید نیست. سلامت نمناک یک راهنمای ساده تهیه کرده است تا به شما نشان دهد چگونه بسته به نوع کمر درد خود موقعیت های مختلف خواب را امتحان کنید.

مدل مناسب خوابیدن برای انواع کمر درد

1. درد گردن و بالای کمر:

خوابیدن بر روی کمرتان وزن شما را به طور مساوی بر روی هر قسمت از بدن پخش می کند و به این ترتیب فشار کمتری را به گردن و یا بالای کمرتان وارد می کنید و همچنین به تراز کردن ستون فقرات و اندام های داخلی شما کمک می کند.

می توانید از یک بالش برای حمایت از گردن و دیگری حمایت از زانو ها استفاده کنید که این کار به حفظ منحنی طبیعی ستون فقرات کمک خواهد کرد.

 مدل خوابیدن

خوابیدن مناسب برای درد گردن و بالای کمر

2. مدل خوابیدن برای درد در طول ستون فقرات:

این وضعیت خواب برای کسانی است که معمولا بر روی شکم شان میخوابند و خوابیدن در هر موقعیت دیگری برایشان دشوار است.یک بالش را زیر شکم خود قرار دهید و مطمئن باشید که ضخامت زیادی نداشته باشد و در نتیجه قادر خواهید بود به راحتی و با کاهش فشار روی کمرتان بخوابید.

خوابیدن مناسب

خوابیدن مناسب برای درد در طول ستون فقرات

3. مدل خوابیدن برای درد پایین کمر:

زمانی که به پهلو میخوابید ستون فقرات شما در موقعیت غیر طبیعی قرار می گیرد و وزن اضافی را بر قسمت پایین کمر شما اضافه می کند.

بهترین کار این است که زانو ها را کمی به سمت بالا خم کرده و یک بالش بین آن ها قرار دهید و به این ترتیب فشار روی پایین کمرتان از بین می رود و انحنای طبیعی خود را حفظ می کند.

کاهش کمردرد

خوابیدن مناسب برای کمردرد

4. مدل خوابیدن برای درد مهره کمر:

اگر شما از درد مهره کمر که در قسمت پایین کمر قرار دارد رنج می برید، خوابیدن در حالت خمیده به شما کمک خواهد کرد که با این کار فشار اضافی را از روی ان بر خواهید داشت. چنانچه دربخشدیگری از سلامت نمناک در این مورد توضیح دادیم تعدادی کوسن و بالش پشت کمر و گردنتان قرار دهید تا از پشتیبانی کافی برای تنظیم انحنای طبیعی آن مطمئن شوید و برای راحتی بیشتر بالش های بیشتری را زیر زانو ها و پاهایتان نیز بگذارید.

5. مدل خوابیدن مناسب برای عصب های تحت فشار:

اگر یکی از دیسک های نخاعی شما موقعیت طبیعی خود را از دست بدهد، احساس درد خواهید کرد.

امتحان کردن موقعیتی که باعث شود فضای بین هر مهره را گسترده تر کنید این گونه آنها را وادار به جابه جایی در موقعیت اصلی خود خواهید کرد و به این صورت باعث می شود، فشار روی مهره ها و عصب شما کاهش یابد و از درد کمر رها شوید.

ممکن است فکر کنید که تغییر شیوه سال ها خوابیدن بسیار دشوار خواهد بود اما فقط چند شب اول این گونه است، یک دفعه بعد از چند شب بدون درد بیدار می شوید و خود را در موقعیت جدید خواب خواهید یافت.

اگر مطمئن نیستید که کدام یک بهترین حالت برای شما است از این لیست یک مدل را که باور دارید مشکل کمر شما نیز این گونه است انتخاب کنید و چندین شب انجامش دهید، مشاهده خواهید کرد که چگونه به کاهش کمر درد شما کمک می کند.

خوابیدن کمر درد

مدل های مناسب خوابیدن برای انواع کمر درد

مدل خوابیدن مناسب برای انواع کمردرد را بشناسید

4.344
این مطلب مفید بود ؟386
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
وبگردی