چسباندن پاها به دیوار
چسباندن پاها به دیوار باعث بهبود تنفس و ریه می شود و همچنین استرس و خستگی را نیز از بین می برد و فشار خون را کنترل می کند.

فواید پنهانی خوابیدن به حالت دراز کشیدن روی زمین با پاهای تکیه داده شده به دیوار 

بسیاری از مردم فواید دراز کشیدن روی زمین و چسباندن پاها به دیوار را دوست دارند بنابراین، این معمولاً یک فعالیت رایجی است که عمدتاً پس از کار توسط مردم انجام می شود.

از آنجایی که خستگی به کمی استراحت نیاز دارد، این یکی از بهترین چیزها برای این مورد است. چنانچه در این بخش از سلامت نمناک می خوانید این طرز خوابیدن را نه تنها وقتی احساس خستگی می کنید می توانید انجامش دهید، بلکه ورزش خوبی برای انجام دادن روزانه است.

برخی از کلاس های ورزش این روش را آموزش داده و به این روش کمک می کنند تا به چندین مشکل سلامتی کمک کنند. بنابراین، این فعالیت می تواند یک ورزش سالم برای کنترل سیستم بدنی بهتر باشد.

چسباندن پاها به دیوار

چسباندن پاها به دیوار چه خاصیتی می تواند داشته باشد؟ 

نحوه دراز کشیدن روی زمین با پاهای تکیه داده شده به دیوار:

انجام این تمرین واقعاً دشوار نیست. اگر می خواهید هر روز این فعالیت را انجام دهید، گام های متعددی برای دنبال کردن وجود دارد. بهترین زمان صبح یا بعد از ظهر است. در زیر چند قدم برای انجام این تمرین به روش درست وجود دارد.

برای گرم کردن خود، با کشش دادن پاها و دست ها شروع کنید.

با دقت روی زمین دراز بکشید. حتما کنار دیوار باشید.

آهسته پاها را بلند کنید و به دیوار تکیه دهید.

این موقعیت را برای چند دقیقه نگه دارید تا زمانی که افکت های بیشتری احساس کنید.

زدن پاها به دیوار

انجام حرکات کششی قبل از چسباندن پاها به دیوار 

فواید بالا بردن پاها و چسباندن آنها به دیوار

در صورت نیاز به دانستن جزییات در مورد فواید دراز کشیدن روی زمین با پاهای تکیه داده شده به دیوار، بهترین راه چک کردن زیر لیست نکات است. 

1. دستگاه تنفسی بهتر:

گذاشتن پاها به دیوار به تنفس کمک می کند. بنابراین، به بهینه سازی سطح اکسیژن در سیستم بدن کمک خواهد کرد. علاوه بر این، اکسیژن توزیع خوبی در کل سیستم بدن را مدیریت خواهد کرد.

مغز و تمام سیستم ششی برای تنفس بهتر آماده می شوند. این همان مکانیسم مشابه شستشوی بینی است و همان فواید سلامتی را برای دستگاه تنفسی دارد تا دستگاه تنفسی بهتر عمل کند.

بالا گذاشتن پا در خواب

چسباندن پاها به دیوار برای تنفس بهتر 

مهم ترین فایده چسباندن پاها به دیوار

2. جلوگیری از تورم مچ پا:

این تمرین همچنین می تواند به مدیریت تورم مچ پا کمک کند. زیرا این مساله عمدتاً به خاطر مشکل گردش خون به پا رخ می دهد. با استفاده از این تمرین می توانید جریان خون بهتری را مدیریت کنید و از احتمال قوزک متورم جلوگیری کنید. 

3. کاهش درد مچ پا:

وقتی که سطح متورم کاهش می یابد، به این معنی است که می تواند درد اطراف قوزک پا را کنترل کند. علاوه بر این، درد ناشی از التهاب مفاصل را تسکین خواهد داد. به همین ترتیب روغن هایی وجود دارند که می توانند به کاهش درد در ناحیه قوزک پا کمک کنند.

دررد مچ پا

چسباندن پاها به دیوار برای کاهش درد 

آرامش و خیالی آسوده با چسباندن پاها به دیوار

4. آرامش:

مزایای دیگر آن، آرامش است. به طور عمده برای پاهایی که در طول روز بسیار استفاده می شوند. بنابراین، این تمرین احساس بهتری به پاهای شما خواهد داد و آرامش بهتری نیز ایجاد خواهد کرد. 

5. رفع خستگی:

این کار به تسکین و آرامش پاها مربوط می شود و به درمان خستگی به طور عمده بعد از فعالیت های فیزیکی کمک می کند. بنابراین، شرایط فیزیکی بهتری را ایجاد خواهد کرد.

مشابه فواید گیاهان دارویی که در نپال وجود دارند که برای درمان هر گونه خستگی عمدتاً در مناطق پا پس از انجام برخی فعالیت ها در روز کارساز است.

رفع خستگی

چسباندن پاها به دیوار برای کاهش خستگی 

چسباندن پاها به دیوار و این همه خاصیت!

6. تسکین ماهیچه:

با انجام این تمرین، این کار به تسکین ماهیچه و مدیریت تمدد اعصاب نیز کمک خواهد کرد. در نتیجه می تواند یک وضعیت فیزیکی بهتر را به همراه داشته باشد. این کار از ماهیچه خسته محافظت می کند و کنترل یک سیستم ماهیچه ای سالم تر را در پای خود ایجاد می کند. 

7. مدیریت تنش خون:

برخی افراد معتقدند که این تمرین راه خوبی برای مدیریت تنش خونی است. این به این دلیل است که جریان خون می تواند بر تنش خونی تاثیر بگذارد. بنابراین، انجام منظم این ورزش فشار خون را کنترل و به یک سطح نرمال خواهد رساند.

همان طور که فواید سلامتی خوردن خیار در شب نیز خوب است و می تواند سطح تنش خونی را مدیریت کند و از مشکلات فشار خون بیشتر جلوگیری کند.

فشار خون

چسباندن پاها به دیوار برای فشار خون 

چسباندن پاها به دیوار برای ریه

8. افزایش ظرفیت ریه:

انجام این تمرین به روش دیگری برای بهینه سازی کار شش می انجامد.

این می تواند به افزایش ظرفیت شش برای جذب اکسیژن بیشتر کمک کند. بنابراین، می تواند راهی خوب برای انتقال اکسیژن به سیستم مغز و کل بدن باشد. ایجاد عصب مغزی نیز می تواند به روش بهینه ای در توسعه سیستم و فعالیت های روزانه بدن کار کند.

ظرفیت ریه

تاثیرات چسباندن پاها به دیوار برای ریه 

زندگی سالم تر با چسباندن پاها به دیوار

9. بهبود خواب:

از طریق گردش خون بهتر، احساس آرامش و حالت روحی بهتری به همراه خواهد داشت. این راهی خوب برای مدیریت یک خواب خوب و اجتناب از مشکلات بی خوابی است. بنابراین، این کار به طور اتوماتیک خواب را بهبود می بخشد و کیفیت خوب خواب را نیز مدیریت می کند. همانند مزایای خوابیدن 8 ساعت در شب که برای بهبود زمان خواب نیز کارساز است. 

10. دوری از افکار منفی:

زمانی که زمان خواب بهبود می یابد و سلامتی بهتر می شود، به این معنی است که می تواند از افکار منفی اجتناب کند و باعث یک ذهن مثبت شود.بنابراین، یک احساس مثبت را حفظ می کند و به اجتناب از استرس کمک می کند. به طور عمده برای افرادی که فعالیت های فیزیکی و تنش زیادی دارند، مفید است.

رفع استرس

چسباندن پاها به دیوار برای کنترل استرس 

توصیه هایی برای دراز کشیدن بر روی زمین با پاهای تکیه داده روی دیوار:

این تمرین گاهی ممکن است برخی عوارض جانبی داشته باشد از این رو، بهترین کار این است که چندین پیشنهاد مربوط به فعالیتی که در ادامه بخش سلامت نمناک خواهیم گفت را درک کنیم:

دقت کنید که ابتدا کمی خود را گرم کنید، تا از هرگونه مشکلی با ماهیچه بدن جلوگیری کنید.

کمی کشش انجام دهید و مطمئن شوید که ماهیچه ها قبل از انجام فعالیت کاملاً راحت هستنند. 

پس از انجام این تمرین، بهتر است که ناگهان بلند نشوید.

به طور عمده، اگر فشار خون بالا دارید این کار را به آهستگی انجام دهید تا از مشکلات بیشتر اجتناب کنید. 

مراحل را به دقت انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام این کار به اندازه کافی نفس بکشید بنابراین، این می تواند بهترین راه برای رسیدن به یک مزیت مطلوب از این فعالیت باشد.

 اینها فواید دراز کشیدن روی زمین با پاها بر روی دیوار هستند. این تمرین کار خوبی است. بنابراین، می تواند یک ورزش سالم باشد که می تواند هر روز انجام شود. با این حال، دقت کنید که آن را به درستی انجام دهید تا از هر گونه عوارض ناخواسته از این تمرین اجتناب کنید زیرا همیشه ممکن است در هنگام انجام هر گونه تمرین، دچار جراحاتی شود. موفق باشید و حتما امتحان کنید.

 

فواید خوابیدن به کمر و بالا بردن و چسباندن پاها به دیوار

4.798
این مطلب مفید بود ؟926
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : خوابیدن
وبگردی