شهر

بهترین و بدترین شهرها برای زندگی درسال 2016 کدامند؟

تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395کد مطلب : 35353زمان مطالعه : 2 دقیقه
شهر ملبورن استرالیا برای ششمین بار متوالی در رتبه بندی شهر ها به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی، از نظر ارائه خدمات مختلف آموزشی و درمانی و پزشکی به ساکنان آن، معرفی شده است.

بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

هرسال رتبه بندی های مختلفی برای طبقه بندی شهرها با معیارهای گوناگون منتشر می شود. در رتبه بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی، معیارهایی مانند ثبات سیاسی ، ارزش پول، امکانات تفریحی ، میزان جرم، کیفیت مسکن و آب وهوا بررسی می شود. همیشه یافتن شهری که در آن زندگی می کنید یا قصد دارید در آینده در آن اقامت کنید در این لیست انرژی بخش است.
مؤسسات مختلفی آمارهایی با معیارهای خود را منتشر می کنند. بر اساس تازه ترین رده بندی منتشر شده توسط نشریه اکونومیست (Economist Intelligence Unit)، ملبورن استرالیا برای پنجمین سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شد. وین اتریش رتبه دوم را تصاحب کرد و دو شهر زیبای کانادا، ونکوور و تورنتو در جایگاههای بعدی قرار گرفته اند.

نشریه اکونومیست هر ساله با در نظر گرفتن معیارهایی همچون ثبات و امنیت، خدمات درمانی و آموزشی٬ امکانات رفاهی، خدمات شهری و زیرساخت ها، 140 شهر مشهور جهان را رده بندی می کند. در تازه ترین رده بندی منتشر شده از سوی این نشریه، دو شهر ملبورن و آدلاید از استرالیا، وین اتریش و سه شهر ونکوور، کلگری و تورنتو کانادا٬ به عنوان شش شهر برتر جهان برای زندگی انتخاب شده اند. در این میان دمشق سوریه که روزگاری عروس شهرهای عربی تلقی می شد، به دلیل حملات تروریستی گروهک های شورشی، به بدترین شهر این رده بندی تنزل یافته است.

1.ملبورن٬ استرالیا

بهترین و بدترین شهرها

دور از انتظار نبود که ملبورن شهر قهوه، غذاهای لذیذ، موسیقی زنده، فضای هنری و چشم اندازهای زیبا بار دیگر به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شود.

2.وین٬ اتریش

بهترین و بدترین شهرها

وین اتریش امسال تنها با 0/1 امتیاز فاصله با ملبورن استرالیا در رده دوم قرار گرفت. وین، شهر موسیقی و معماری های شگفت انگیز 97/4 از 100 امتیاز ممکن را کسب کرد.

3.ونکوور٬ کانادا

بهترین و بدترین شهرها

ونکوور که هر ساله در میان باکیفیت ترین شهرهای دنیا در این رده بندی قرار می گیرد، امسال نیز با حفظ جایگاه سوم سال گذشته خود، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی لقب گرفت.

4.تورنتو٬ کانادا

بهترین و بدترین شهرها

تورنتو، که بلندترین آسمان خراش کانادا را در خود جای داده، دومین شهر برتر کانادا و چهارمین شهر برتر دنیا برای زندگی انتخاب شد.

در این گزارش، همچنین از طرابلس و دمشق، پایتخت های لیبی و سوریه، و لاگوس در نیجریه، به عنوان بدترین شهرهای جهان برای زندگی یاد شده است.

طبق گزارش بهترین شهرها برای زندگی درسال 2016، پدیده تروریسم فرا قاره ای در برهه اخیر تشدید شده است و بر وضعیت بسیاری از شهرهای جهان تاثیر گذار بوده است؛ به ویژه اینکه امنیت یکی از ملاک های انتخاب بهترین شهرها برای زندگی است.

پاریس پایتخت فرانسه که در ماه های گذشته چندین بار هدف حمله تروریستی قرار گرفته است، دراین گزارش در جایگاه سی و دوم قرار گرفت و از جمله شهرهایی بود که درکسب معیارهای بهترین شهر جهان برای زندگی با کاهشی قابل توجه روبرو شد.

بهترین و بدترین شهرها برای زندگی درسال 2016 کدامند؟

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
برگرفته از العالم / م.ف
برچسب : سرگرمی
وبگردی