خانه داری راحت
خانه داری برای خیلی از افراد کاری سخت و سنگین است در صورتی که با دانستن نکات آن می توان خیلی راحت از پس کارها و نظافت خانه برآمد.

40 نکته تمیز کاری آسان که باید بدانید

برای خانم های “خانه داری” که در مرتب کردن لوازم منزل سردرگم می شوند ما 40 روش طلایی و بی نظیر را که مطابق اصول طراحی مدرن است در این مطلب گنجانده ایم. ما برخی از بهترین نکات تمیز کاری خانه و خانه داری راحت را کنار هم جمع کرده ایم، تا به شما کمک کنیم یک خانه بدون لکه داشته باشید.

بسیاری از نکات طبیعی، ارزان، سریع، مفید - با استفاده از همه چیز از فویل گرفته تا سرکه و لیمو که می توانید وقت و پول را در هنگام تمیز کردن خانه صرفه جویی کنید.

نکات خانه داری

1. دستکش لاستیکی مرطوب برای پاک کردن موی حیوانات خانگی 

این یک راه حل ارزان و آسان است. یک دستکش تمیز را روی چیزهایی مثل کاناپه و پرده ها (و حتی شلوار پاچه راست) بکشید. برای حذف موی حیوانات. 

2. فلیپ فلاپ برای حذف موی حیوانات خانگی 

هیچ دستکش شسشتویی ندارید؟ یک دمپایی لاستیکی تمیز روی وسایل خانه نیز درست همین کار را انجام خواهند داد.

3. فیلتر قهوه برای تمیز کردن شیشه یا آینه 

قهوه - تو همان چیزی هستی که ما را از رختخواب بیرون می آورد، و حالا فهمیدیم که تو بیشتر از این کار انجام می دهی. بدون هیچ مواد شیمیایی، پنجره های کثیف را تمیز کنید - فقط یک جاروب با یک صافی قهوه تمیز به شیشه بزنید. مثل جادو کار می کند.

ترفند خانه داری

4. جوراب برای جلوگیری از گرفتن سکه ها توسط جاروبرقی

جوراب ها را دور نیندازید! پول و اشیا کوچک با ارزش را با استفاده از یک جفت جوراب به سر لوله و نازل نگهدارنده جاروبرقی وصل کنید. این کار همه چیز را می گیرد، کش های مو و قطعات دیگر. 

5. تمیز کردن طبیعی ماکروویو با یک فنجان آب

اگر مایکروویو شما بعد از انفجار های غذایی داخلش خیلی به نظر غیر بهداشتی می رسد، نترسید - در یک چشم به هم زدن می توانید آن را به طور رایگان تمیز کنید. فقط یک فنجان آب با نصف لیمو و عصاره اش را در مایکروویو برای یک یا دو دقیقه قرار دهید.

مخلوط را در مایکروویو قرار دهید و به مدت 5 دقیقه بگذارید تا بخار شود، سپس به راحتی داخل مایکروویو را پاک کنید. بوی لیمو تمام آشپزخانه شما را پر می کند!

فیلم ترفندهای خانه داری

6. اسفنج های تمیز کننده داخل مایکروویو

به نظر می رسد که شما به طور مداوم بسته های جدیدی از اسفنج تمیز کردن آشپزخانه و دستشویی را می خرید، و نه تنها هزینه ها را افزایش دهید بلکه برای محیط زیست هم خوب نیست.

از اسفنج های تمیز کننده خود استفاده بیشتری بکنید. یک یا دو دقیقه در مایکروویو با دوای بسیار بالا قرار دهید. این باعث مرگ باکتری هایش می شود. 

7. یک محصول تمیز کننده سریع را برای کل خانه 

فقط چهار قاشق سوپ خوری جوش شیرین و یک لیتر آب گرم را مخلوط کنید که ارزان و طبیعی است. از این مخلوط به طور سخاوتمندانه در سطوح، کف و هر جای دیگری که نیاز هست، استفاده کنید. 

8. تمیز کردن سری حمام با استفاده از سرکه

سرکه بهترین دوست شما است. سر حمام را در مخلوطی از آب جوش و سرکه خیس کنید تا به راحتی کثیفی ها را از بین ببرید.

شستن سردوش 

9. استفاده از روغن بچه برای لکه های روی استیل ضد زنگ

روغن بچه فقط برای نرم شدن پوست و تسکین دادن به کار نمی رود. اگر کاپوت ماشین یا دیگر وسایل استیل ضد زنگ با اثرات انگشت کثیف شده باشند، کمی روغن بچه بر روی یک پارچه تمیز قرار دهید و آن را پاک کنید. 

10. مسواک کهنه برای تمیز کردن دستشویی 

مسواک کهنه خود را دور نریزید - این می تواند یک ابزار واقعاً مفید باشد. آن را در آب جوش آب قرار دهید تا از شر هر گونه میکروب خلاص شوید و از آن برای تمیز کردن جاهایی که جاروبرقی تان به آن دسترسی ندارد، استفاده کنید.

به خصوص در دستشویی، برای تمیز کردن جاهایی که دسترسی خوبی ندارن مفید است، مثل دور اطراف شیر آب و یا فاضلاب.

خانه داری حرفه ای

11. ورقه نرم کننده پارچه برای جلوگیری از بوی سطل آشغال 

هیچ چیز ازار دهنده تر از خالی کردن سطل زباله نیست. یک ورقه نرم کننده پارچه را به همراه کیسه، در کنار سطل قرار دهید. شما می توانید با انواع مختلف معطرها این کار را نیز امتحان کنید. 

12. جلوگیری از بوی کفش با جوش شیرین

دوباره جوش شیرین نجات بخش است! اگر کفش های شما بو می هد، درمان ریختن کمی جوش شیرین است.

کفش بدبو

13. جای ماژیک روی چوب و خمیر دندان 

اگر نوه هایتان عاشق کشیدن ماژیک روی میز یا هر چیز دیگری که از چوب ساخته شده باشد، هستند، به آرامی کمی خمیر دندان بمالید تا لکه را پاک کنید. 

14. پاکسازی برس با مایع شستشو و آب 

مواد باقیمانده را از اسپری مو، شامپو خشک و یا هر نوع محصولات مو با مخلوط کردن مایع شستشو و آب گرم پاک کنید.

شستن برس

15. خوشبو شدن خانه با سرکه 

یک نسبت سرکه سفید را با یک نسبت آب مخلوط کنید تا یک اسپری خانگی پایه ایجاد کنید (برای هر کسی که از آلرژی رنج می برد، بسیار مناسب است. نمی توانید بوی ماهی و چیپس را تحمل کنید؟ کمی گیاهان تازه را به مخلوط اضافه کنید.

16. تمیز کردن لوله مسدود شده با جوش شیرین 

باز هم جوش شیرین! این بار یک شگفتی برای باز کردن لوله ها با موی سر و یا مواد غذایی. یک نسبت جوش شیرین را بریزید و بعد یک نسبت سرکه را روی آن بریزید و سپس با یک پارچه مرطوب بپوشانید چون آن دو با یکدیگر واکنش می دهند تا لوله را به طور طبیعی تمیز کنند. پنج دقیقه صبر کنید و سپس کمی آب گرم بگیرید تا پاک شود. 

17. پاک کردن کفش های سفید با خمیر دندان 

کفش های تنیستان کمی کثیف است؟ کفش های ورزشی سفید سفید را می توانید با مالیدن خمیر دندان به زندگی برگردانید. بوی بد بویی به مشام خواهد رسید.

کفش سفید

18. قفسه های آشپزخانه تمیز با مایع شوینده

قفسه های پر از غذا و چرب و کثیف را می توان با مایع شستشو و کمی آب گرم تمیز کنید - خیلی شگفت انگیز است که تا چه اندازه دوده و کثیفی بر روی اسفنج شما ظاهر خواهد شد.

19. پاک سازی تخته خرد کن با لیمو

تخته خرد کن ما استفاده زیادی دارد، از گوشت و مرغ ماهی تا بریدن میوه و سبزیجات، بنابراین تعجبی ندارد که آن ها کمی خسته به نظر برسند. لیمو برای بلند کردن لکه ها از تخته، و نیز هر گونه رایحه عالی هستند. هنوز تغییر نکرده؟ کمی جوش شیرین اضافه کنید و تکرار کنید.

تخته خردکن

20. درخشش نقره ای سریع با خمیر دندان

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که بتوانید مقداری از قطعات نقره ای زیبا را خریداری کنید، آن ها را در شرایط نگه دارید تا همیشه زیبا باشند. به آن ها مخلوطی از آب و خمیر دندان بزنید. بگذارید خشک شوند و بعد با پارچه پاک کنید. 

21. پاک کردن وسایل حیاط با مایع شستشو

اگر پاسیو بعد از یک تابستان کثیف شده، باید هر گونه کثیفی را پاک کنید. کمی مایع شستشو را به یک سطل آب ولرم اضافه کنید و آن را روی میز و صندلی باغ خود بمالید. سپس آن ها را با آب تمیز کنید.

صندلی حیاط

22.پاک کردن زنگ آهن از وسایل و مبلمان باغ با سس گوجه فرنگی 

اگر اثاثیه حیاط شما هم زنگ زده است، کمی سس کچاپ را روی پارچه بمالید و به اثاثیه خود بزنید. 

23. تمیز کردن ارزان لکه های لباس ها با مایع شستشو

لکه داشتن لباس به وسیله غذا یا نوشیدنی حس بدی دارد. نترسید - همه چیز از بین نرفته است. یک مایع شستشو را به طور مستقیم روی لکه بریزی و سپس با آب بشویید - روی بیشتر پارچه های پشمی و یا ابریشمی ظریف عمل می کند. 

24. درخشش تابه های مسی با کچاپ

مس باعث زیبایی آشپزخانه شما هستند. اگر بعد از مصرف کثیف شدند، یک راه حل ارزان که در کمد شما پنهان شده است. سس گوجه فرنگی برای تمیز کردن بسیار عالی است و بعد از یک مالش سریع، تابه های مسی عالی خواهد شد.

ظرف مسی

25. پاک کردن ساییدگی از روی لوازم چوبی مبلمان با گردو

آیاخراشیدگی ها و ساییدگی روی وسایل خود دارید؟ عجیب است، اما گردو با پوستش را روی سطح خراشیده چوبی بمالید. 

26. پاکسازی دستشویی با الکل

با الکل می توانید ظروف چینی خود را تمیز کنید. پارچه ای را خیس کنید و روی آن ها بمالید. 

27. خوشبویی کمد با جوش شیرین

آیا متوجه بوی ورق ها و حوله های مانده در انبار مانده شدید؟ جوش شیرین را دوباره بیرون بیاورید تا کمد تان را از بوی بدش متوقف کنید. یک جعبه باز جوش شیرین را در داخل کمد قرار دهید تا بوهای بد را بگیرد.

کمد لباس

28. پاک کردن لکه های فرش با مایع شستشو

یک قاشق سوپ خوری مایع شستشو را در دو فنجان آب گرم مخلوط کنید و روی لکه بریزید و بمالید تا ناپدید شود. سپس فرش را با آب سرد و اسفنج خشک بشورید و خشک کنید. 

29. متوقف کردن جیرجیر کفپوش با پودر بچه 

از پودر تالک یا پودر بچه برای ساکت کردن صدای کف چوبی پر سر و صدا استفاده کنید. کمی از آن ها را روی زمین بریزید تا به داخل شکاف برود و مازاد آن را پاک کنید. 

30. پاک کردن لکه های قهوه ای با خمیر دندان

درست مانند رنگ قهوه روی دندان، پاسخ به مشکل شما در کابینتتان است. از لکه چای و قهوه با مالیدن خمیر دندان خلاص شوید سپس آن را با آب تمیز کنید.

لک کابینت

31.  تمیزی ماشین ظرفشویی با جوش شیرین

نگه داشتن ماشین ظرفشویی تاخوب کار کند، پول زیادی را در دراز مدت حفظ خواهد کرد و به راحتی می توانید انجام دهید. برای شروع، جوش شیرین را روی اسفنج مرطوب بریزید و آن را در اطراف لبه های ماشین ظرفشویی بکشی تا هر گونه باقیمانده مواد غذایی را پاک کنید. 

32. رفع لکه های چربی لباس ها با نوشابه

اگر لکه چربی بر روی یک لباس دارید، می توانید با نوشابه کولا پاکش کنید. کمی کولا را به همراه مواد شوینده به ماشین لباس شویی خود اضافه کنید و آن را بشورید. اسید موجود در این نوشیدنی به پاک کردن لکه ها کمک می کند. 

33. تمیزی توالت با نوشابه

یک قوطی کولا را در توالت بریزید و بگذارید یک شب بماند، یک برس بردارید و رویش بکشید و سپس صبح روز بعد بشورید.

شستن توالت

34. خوشبویی یخچال با لیمو 

چرا بسیاری از غذاهای محبوب ما در یخچال بو می گیرد؟ یک لیمو را نصف کنید و یکی را روی قفسه بالایی بگذارید، یکی روی قفسه پایینی تا بوی نامطبوع را بگیرد. 

35. رفع بوی سوختگی با نمک 

شام را سوزاندید؟ اگر خانه بوی سوختگی دارد، کمی نمک روی تابع سوخته خود بریزید تا هر گونه بو را کاهش دهید.

غذای سوخته

36. تمیزی تابه را با فویل آلومینیومی 

فویل نازک استفاده زیادی دارد. آن را به شکل توپ درآورید و قابلمه و ماهی تابهتان را با این بکشید. 

37. تیز کردن قیچی خود را با فویل

اگر از آن ها برای بریدن کاغذ استفاده کنید به راحتی می تواند کنسانتره کرد. شما نیاز دارید که آن ها را جایگزین کنید. قیچی خود برای بریدن قطعه ای از فویل آلومینیومی استفاده کنید، تا آن ها را در یک لحظه تیز کنید.

تیزکردن قیچی 

38. پاکسازی آهک ها از آهن، با سرکه

آهن خود را از آهک اضافی پاک کنید. به سادگی آن را گرم کنید و بگذارید کمی خنک شود. یک ظرف را با یک نسبت سرکه سفید و یک نسبت آب پر کنید. آن را به مدت یک ساعت در این ظرف بگذارید، سپس خالی و آبکشی کنید. 

39. پاکت را با روغن لاک ناخن بپوشانید

اگر یک پاکت خوراکی خراب شدنی دارید که مهر و موم نیست، و یا می خواهید نامه ای را باز نشده کنید، از لاک ناخن استفاده کنید تا آن را بسته نگه دارید. اگر می خواهید خیلی عجیب به نظر نرسد، برق ناخن رویش بکشید. 

40. محافظت از کفپوش چوبی یا لمینیتی با توپ تنیس

با نصف کردن توپ تنیس و قرار دادنشان زیر پایه های مبلمان و وسایل، کف چوبی یا کفپوش لمینیت را از خراشیدگی دور کنید.

ترفندهای مهم خانگی برای آشپزی و خانه داری راحت

4.2359
این مطلب مفید بود ؟30455
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ/ن.ح
وبگردی