تحصیل پزشکی
با تحصیل پزشکی در کشور می توان علاوه بر اخذ ساده اقامت این کشور، می تواند از بهترین دانشگاه های دنیا در این کشور بهره مند شد. پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیلی و در عین حال بالا بودن سطح علمی این دانشگاه ها باعث شده است تا افراد بسیار زیادی سالانه به آن روی آورند.

تحصیل پزشکی در ترکیه

رشته تحصیلی پزشکی یکی از پرطرفداران ترین رشته های کشور ترکیه می باشد و مکان بسیاری خوبی برای تحصیل پزشکی می باشد.. این رشته به دلیل داشتن دانشگاه های بسیار بزرگ که دارای رتبه های برتر در جهان هستند در کشور ترکیه بسیار محبوب شده است و افراد مختلف می توانند از سراسر دنیا برای استفاده از این دانشگاه و شرکت در رشته پزشکی به این کشور مراجعه کنند .مزیت های تحصیلی در کشور ترکیه باعث شده این کشور به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل تبدیل شود و سالانه تعداد زیادی دانشجو را به عنوان محصل از تمام کشورهای دنیا دعوت کند.

تحصیل پزشکی

آزمون امتحان ورودی YOS و SAT برای تحصیل پزشکی

برای شرکت در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ترکیه باید براساس معیارهای دانشگاه بعد از داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در یکی از آزمون های YOS و SAT شرکت کنید و با کسب نمره قبولی قدم های اولیه اقامت تحصیل پزشکی را در ترکیه بدست آورد. این آزمون ها در کشور ترکیه همانند کنکور هستند و آزمون YOS بسیار ملموس تر است. این آزمون دارای دو قسمت است. در بخش اول سوالات این آزمون می توان بخش هایی مانند هوش،ریاضی،هندسه را مشاهده کرد و سوالات این بخش از آزمون به صورت ترکی و انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

بخش بعدی سوالات این آزمون ها برای سنجش میزان زبان ترکی است و افراد باید سعی کنند به ترتیب در آنها نمره C,B,A تعیین می شود. البته این بخش زمانی دارای اهمیت است که دانشجو می خواهد در دانشگاه هایی که رشته پزشکی را به زبان ترکی پذیرفته شده است.

پزشکی

آزمون SAT همانند همتای خود است و تفاوت آن در زبان آزمون می باشد. این آزمون بیشتر در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی اقدام به تدریس می کنند مورد توجه است و از بخش هایی همچون ریاضی،درک مطلب، نگارش و... تشکیل شده است که بیش از 800 نمره دارد. این آزمون در سال 4 بار اجرا خواهد شد و افراد مختلف می توانند بعد از مشورت با تیم های مهاجرت با تجربه در این آزمون ها شرکت کنند و مدارک خود را برای یک مهاجرت تحصیلی بسیار خوب آماده نمایند.

طول دوره تحصیل پزشکی در ترکیه 6 سال و همچنین طول دوره دندانپزشکی در این کشور به 5 سال می رسد و هر سال تحصیلی در کشور ترکیه به 2 ترم میرسد و از نظر تقویم اجرایی، تا حدود زیادی مانند برنامه های کشور ایران می باشد.

مزیت های تحصیل پزشکی در ترکیه

این کشور دارای بیش از 17 دانشگاه معتبر در زمینه تحصیل پزشکی است و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و در صورتی که افراد بتوانند با بهترین حالت های ممکن از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند می توانند به طبابت بین المللی روی آورد و بدست آوردن این مزیت بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

پزشکی

از ویژگی های دیگر این کشور باید به نبود ویزا اشاره کرده و افراد اگر دارای اقامت تحصیلی هستند می توانند بر اساس زمان مورد نظر می توانند به راحتی در این کشور به زندگی بپردازند و همچنین باید گفت شرایط دریافت اقامت تحصیلی در ترکیه نسبت به بقیه روش های آن بسیار ارزان تر و ساده تر است.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه

هزینه های تحصیل پزشکی در کشور ترکیه نسبت به سایر کشورها بسیار پایین تر است و این مقدار به 1000 تا  2000 دلار به صورت سالیانه می رسد.البته باید در نظر داشت که این هزینه مخصوص دانشگاه های دولتی این کشور است و دانشگاه های خصوصی این کشور شهریه ای در حدود 20000 دلار در سال می باشد.

در همین رابطه بخوانید :

این کشور با داشتن بخش های رفاهی بسیار برای دانشجویان و همچنین هزینه های پایین آن بسیار عالی می باشد و افراد می توانند با هزینه متوسط 400 الی 500 دلار به زندگی در این کشور بپردازند و می توانند با یک هزینه اندک از امکانات خوابگاهی این کشور استفاده نماید. به طور کلی هزینه های زندگی این کشور تا حدود زیادی همانند کشور ایران است. قانون کاری برای دانشجویان در نظر نگرفته شده است و البته باید گفت، بسیاری از دانشجویان در حال کار در این کشور هستند و هیچگونه مشکلی نیز تاکنون برایشان پیش نیامده است.

ترکیه

لیست دانشگاه های کشور ترکیه در رشته پزشکی

بیش از 17 دانشگاه در کشور ترکیه دارای رشته پزشکی هستند و این دانشگاه ها از نظر رتبه بندی جهانی در بین 300 تا 800 دانشگاه برتر دنیا می باشند که نشان دهنده سطح بالای علمی آنها می باشد. لیست این دانشگاه ها در ادامه ذکر شده اس

  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه حاجت تپه
  • دانشگاه آناتولی
  • دانشگاه آنکارا
  • دانشگاه غازی
  •  دانشگاه عثمان
  • دانشگاه اژه
  • دانشگاه چکورووا
  • دانشگاه فاتح
  • دانشگاه خاورمیانه آنکارا

باید در نظر داشت دانشگاه های دیگری نیز در این لیست حضور دارند و افراد می توانند با تحقیق و مراجعه به تیم های مهاجرتی توانمند و بررسی شرایط هر دانشگاه چه از نظر تحصیلی و یا از نظر هزینه ای بهترین انتخاب را برای تحصیل در رشته پرشکی برای خود برگزینند و آینده خود را تامین کنند.

نتیجه گیری :

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به یکی از موسسات حقوقی مهاجرت رسمی در کشور ایران مراجعه کنید. موسسه حقوقی Go2TR توانسته با جذب بیش از 300 هزار نفر دنبال کننده در شبکه اجتماعی خود اطلاعات گسترده ای در زمینه مهاجرت برای علاقمندان تولید نماید.

صفر تا صد تحصیل پزشکی در ترکیه 2019

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی