نحوه ترجمه سایت های خارجی
با ورود به سایت های خارجی زبان، برای رسیدن به هدف باید ساعت ها ترجمه کنید که در این گزارش با نحوه ترجمه سایت های خارجی زبان بصورت تصویری آشنا خواهید شد.

نحوه ترجمه سایت در گوگل کروم

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای یافتن یک مقاله یا یک خبر به یکی از سایت های خارجی زبان مراجعه کنید و با جستجوی زیاد در محیط این وب سایت ها نتوانید به بخش مورد نظرتان برسید و این می تواند کمی آزار دهنده باشد چرا که فقط و فقط زمان شما تلف شده است و به نتیجه خاصی نتوانستید برسید! 

اما آیا روشی وجود دارد که با استفاده از آن بتوانیم تمام صفحه وب سایتی که هم اکنون روبرو شما قرار دارد را ترجمه کرد؟! پاسخ این سوال، مثبت است و شما می توانید به سادگی اقدام به ترجمه کردن صفحات مختلف کنید. اما ساده ترین روشی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که قسمتی که معنای آنرا متوجه نمی شوید را بصورت مستقیم کپی کنید و در برنامه گوگل ترنسلیت paste خواهید کرد که کار وقت گیری می باشد. 

با این وجود اگر به دنبال راه و روش ساده ای برای ترجمه سایت های خارجی زبان هستید، ما در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با روشی ساده و آسان آشنا خواهیم ساخت که می توانید تنها در 2 ثانیه کل وب سایت خارجی را ترجمه کنید. از این رو تمام مراحل زیر را باید به ترتیب انجام دهید. همراه ما باشید.

1- در قدم اول باید اقدام به دانلود اکستنشن گوگل ترنسلیت کنید که با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید بصورت مستقیم اقدام به دانلود کنید. توجه داشته باشید که این برنامه تنها برای کامپیوتر است و در ایندکس موبایل کاربردی ندارد و در انتها نحوه ترجمه سایت در گوشی را نیز به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه ترجمه سایت در گوگل کروم

2- بر روی گزینه Add to Chrome کلیک کنید تا بصورت خودکار در مرورگر گوگل کروم شما نصب شود.

ترجمه سایت

3- خب همان گونه که مشاهده می کنید، اکستنشن گوگل ترنسلیت به مرورگر ما اضافه شده است. بر روی آن کلیک کنید و سپس بر روی Extention Options کلیک نمائید.

ترجمه سایت

4- گزینه My primary language را به زبان فارسی یا هر زبان دیگری که مدنظرتان است تغییر دهید. این گزینه متعلق به زبان مقصد است. در قسمت پاپ آپ گزینه دوم یعنی Immediately display popup را انتخاب نمائید و در نهایت بر روی Save کلیک کنید.

ترجمه کردن سایت

5- خب. تصویری که مشاهده می کنید، متعلق به صفحه اصلی سایت نمناک است. همان گونه که فلش نشان میدهد، بر روی اکستنشن گوگل ترنسلیت کلیک کنید.

ترجمه گوگل

6- در این قسمت بر روی Translate this page کلیک کنید.

ترجمه سایت در کروم

7- نسبت به اینترنت دریافتی شما، این فرایند شاید کمتر از 2 ثانیه در وب سایت شما اعمال شود. سایت بصورت کلی به زبان انگلیسی تغییر یافت. این صرفا جهت آموزش شما عزیزان است و با مراجعه به سایت های خارجی می توانید بالعکس این فرایند انجام دهید.

زبان سایت

8- برای این کاار بر روی گزینه ای که مشخص شده است، کلیک کنید و سپس زبان مورد نظرتان را انتخاب نمائید.

زبان سایت

9- ما برای مثال زبان فرانسوی را انتخاب کردیم و همان گونه که مشاهده می کنید، سایت به زبان فرانسه تغییر یافت.

ترجمه سایت

توجه : اگر کل ایراد شما در ترجمه یک یا چند خط می باشد، می توانید به سادگی متن مورد نظر را به حالت انتخاب در بیاورید و در چند ثانیه معنی مستقیم را همانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

ترجمه فوری متن


 نحوه ترجمه سایت در کروم گوشی

آموزش بالا برای مرورگر کرومکامپیوتر بود. اما نگران نباشید چرا که می توانید سایت های خارجی را در مرورگر کروم گوشی نیز ترجمه کنید. در ادامه این بخش از نمناک بصورت کامل آموزش خواهیم داد و برای ترجمه کردن سایت های خارجی زبان حتما بصورت مرحله به مرحله پیش بروید؛

1- تصویری که مشاهده می کنید از مرورگر کروم گوشی است که باید ابتدا بر روی 3 نقطه عمودی گوشه بالا راست کلیک کنید.

تغییر زبان سایت

2- گزینه Translate را انتخاب نمائید.

Translate

3- نواری در قسمت پائین مرورگر شما باز خواهد شد که می توانید زبان مقصد را مشخص کنید. اگر زبان مقصد در گزینه ها نبود، بر روی 3 نقطه پائین کلیک کنید و سپس زبان مدنظرتان را انتخاب نمائید.

ترجمه سایت

4- ما زبان انگلیسی را مشخص کردیم و همان گونه که مشاهده می کنید، در تصویر زیر سایت نمناک را باز بان انگلیسی مشاهده خواهید کرد.

ترجمه سایت

در نهایت شما با موفقیت توانستید ترجمه سایت خارجی در کروم را فعال سازی نمائید.

چگونه سایت های خارجی را با گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب :
وبگردی