تولد
نکات مهم درباره طلاق
اگر می خواهید از شریک زندگی تان جدا شوید بهتر است قبل از امضای برگه های طلاق به این نکات مهم توجه کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

5 کاری که نباید در حین طلاق انجام دهید

معضل جدایی طلاق یا ازدواج مجدد است ؛ رفتار شما در این دوره تعیین کننده مسیر ازدواج شما است آینده ازدواجتان در دستان شما قرار دارد قبل از انجام هر حرکت نادرستی,مطمئن شوید که هر دوی شما هدف جدایی را با یکدیگر به اشتراک گذاشته اید.
آیا میخواهید جدایی انجام شود؟ منفی یا مثبت بودن پاسخ شما در برخی از موارد نباید تغییری در رفتارتان ایجاد کند ؛ رفتاری که در این بخش از نمناک به آنها اشاره می کنیم و درخواست داریم با دقت و تامل بیشتری بخوانید .
 
کارهای لازم بعد از طلاق
تصمیم گیری برای طلاق و جدایی
 
 

رفتار و کارهایی که نباید اگر تصمیم به طلاق گرفته اید انجام دهید

1.بلافاصله با فرد سومی ارتباط برقرار نکنید :
درست بعد از جدایی احساسات ناپایدار به شما این اجازه را نمیدهد که به طور موثر ارتباطتان را برای بازگشتن به حالت اولیه کنترل کنید. چه چیزی باعث میشود که فکر کنید,در رابطه فعلی خواهید ماند؟! برای بهبودی به خودتان زمان دهید ؛ وقت آن است که نقش خود را در جدایی ارزیابی کنید. درست است,شریک شما ممکن است اشتباه کند و شما نیز اشتباه های خود را در رابطه دارید پیوستن به یک رابطه به روند بهبودی شما کمک میکند و زمانی که به خودتان می آیید رابطه فعلی و قبلی خود را ازدست داده اید.
چه کسی میخواهد با فردی که تجربه ای از یک رابطه دارد، ارتباط برقرار کند؟! همچنین شریک شما هر حرکتی از جانب شما را تشخیص میدهد و هر گونه تلاش برای بازگرداندن رابطه را متوقف میکند برخی از دلایل جدایی ممکن است به صلاح و قابل قبول باشد, اما نفوذ و برگشتن به یک رابطه فعلی تفاوت های غیر قابل پذیرش را افزایش میدهد.
 
آمادگی برای طلاق
قبل از طلاق باید این 5 مرحله را بگذرانید
 
 

2.هیچوقت بدون رضایت شریکتان درخواست جدایی نکنید:

در طول ازدواج قرار دادن شریکتان در تاریکی در حین دوره بهبود باعث میشود که بازسازی ازدواج دشوار شود ؛ زمانی که جدایی با دانش و مهارت کنترل شود ,رابطه قوی تر میشود. زمانی که از یکدیگر جدا میشوید، به شما این فرصت را میدهد که بدون نفوذ شریکتان منطقی تصمیم بگیرید قبل از جدایی یک دیدار منطقی با شریکتان داشته باشید، تا در حین جدایی اهداف روشنی از انتظارات و مسئولیت ها داشته باشید این کار هر دو طرف را در تصویری از مسیر رابطه قرار میدهد.
درواقع با ارتباط مداوم,وضعیت رابطه خود را در آینده می سنجید زمانی که شریکتان به خانه بازمیگردد تا بدون هیچ دلیل محکمی آنجا را خالی بیابد,برای دفاع از خودش ممکن است شما را مورد ضرب و شتم قرار دهد و بیشتر، از طریق قطع ارتباط باعث جدایی شود. برقراری ارتباط به شریک شما این اجازه را میدهد که دلایل جدایی شما را بداند,زیرا در طول این مدت شما برای همسرتان یک هدف مشترک ایجاد کرده اید.
 
برگه های طلاق
آیا طلاق تنها راه حل است؟
 
 

3.برای امضا کردن برگه های طلاق عجله نکنید:

وکلای طلاق هرگز عجله ای ندارند که زوج هارو به جدایی بسپارند, زیرا آنها قدرت زمان بر بهبود احساسات را میدانند. شما ممکن است دلایل محکمی برای جدایی داشته باشید اما اجازه دهید که بخشش,جایگاه رابطه شما را بازگرداند. زمانی را دور از شریکتان برای فکر کردن بگذرانید و به او یک شانس دیگر بدهید عجله برای طلاق گرفتن ممکن است منجر به تلخی و پشیمانی شود. جدایی اولین قدم برای طلاق ویا ازدواج مجدد است عجله برای طلاق گرفتن به شما شانسی برای گفتگو و مصالحه برای روابط و فرزندانتان را نمیدهد.
 
 درخواست جدایی
نکاتی که باید قبل از طلاق و جدایی بدانید
 
 

4.در مقابل فرزندانتان با شریکتان بد صحبت نکنید:

این زمانی نیست که با شریکتان بد صحبت کنید، تا اعتماد بچه ها را به دست آورید ؛ به جای اینکار در یک زمان مناسب با آنها صحبت کنید و آنها را از موقعیت و عشقتان مطلع سازید. اگر شریک شما با همکاری والدین موافق است,پس از حمایت آنها برای توسعه شخصیت فرزندانتان استفاده کنید. درصورتی که او از مسئولیت هایش خودداری کند, بدون اینکه باهاش بد صحبت کنید ،فقط به آنها اجازه دهید که شرایط را بدانند. بچه ها را در آشفتگی جدایی دخیل نکنید، زیرا احساسات آنها مختل میشود اجازه دهید که با بی گناهی و دانش اساسی زندگی در خانه های جداگانه رشد کنند.
 
 جدایی و طلاق
تاثیر جدایی و طلاق والدین بر فرزندان
 
 

5.هرگز حق همکاری شریکتان به عنوان والدین را رد نکنید ، کودک شما به هردوی شما نیاز دارد:

به شریکتان یک فرصت دهید تا نقش یک والد را باتوجه به توافق نامه ای، به عهده بگیرد ؛ جدایی بین شما دونفر وجود دارد، پس بی گناهی کودکان را حفظ کنید. اگر چه برخی از محدودیت ها توصیه میشود, شریکتان هیچگاه اجازه ندارد که بدون حل کردن مسائل حیاتی بین دونفر, از بچه ها برای بازگرداندن شما استفاده کند. همکاری والدین شانس ابتلا کودکان به افسردگی را به علت جدایی شما کاهش میدهد.
محدودیت ها در هنگام جدایی شما به عنوان راهنمایی برای بازسازی ازدواج عمل میکند. توجه داشته باشید که شما جدا زندگی میکنید تا بسنجید که آیا هنوز هم میخواهید رابطه اتان را ادامه دهید یا خیر. جدایی طولانی مدت بدون هیچ نشانه ای از پیشرفت, مشخصه یک طلاق قریب الوقوع است ؛ با استفاده از اختیاراتتان از مشاور ازدواج خود کمک بگیرید، تا شما را در بهترین راه برای رابطه اتان راهنمایی کند.
 
تصمیم برای طلاق
تاثیرات طلاق بر روی کودکان چیست؟

طلاق ، نکاتی مهم درباره تصمیم جدایی و طلاق

4.225
این مطلب مفید بود ؟214
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
برچسب : طلاق
وبگردی