تماس رایگان

کدام شماره های سه رقمی یا تماس اضطراری رایگان هستند؟

تاریخ انتشار : 8 آبان 1398کد مطلب : 3449زمان مطالعه : 2 دقیقه
در این گزارش لیستی از شماره های سه رقمی را ملاحظه می فرمائید که برخی از آنها رایگان و تعدادی هم هزینه بر هستند.

تماس با شماره های سه رقمی یا اضطراری

ایسنا:با توجه به لزوم وجود کدهای خدماتی با ارقام کوتاه تر، تماس با کدهای اضطراری رایگان است، در حالی که تماس با کدهای عمومی ملی، شامل دریافت کارکرد می شود.

با گسترش شبکه ­های مخابراتی و تنوع خدمات ارایه شده در این بخش و به منظور توسعه و تعمیم خدمات مخابراتی و سرعت بخشیدن به برقراری ارتباطات در سطوح مختلف، لزوم وجود کدهای خدماتی که شماره­ هایی با تعداد ارقامی کوتاه تر از شماره­ های معمولی هستند، آشکار است. در این راستا، با ابلاغ مصوبه 212 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال 1394، کدهای خدماتی سه رقمی ملی با توجه به نوع استفاده از آن ها به دو دسته ی کدهای سه رقمی اضطراری ملی و کدهای سه رقمی عمومی ملی تقسیم شدند.

تماس با کدهای سه رقمی غیراضطراری مشمول هزینه برای تماس گیرنده خواهد بود و چنانچه فرد با شماره تلفن ثابت با کدهای خدماتی تماس گرفته باشد، به اندازه تماس درون شهری و در صورتی که از تلفن همراه با این شماره ها تماس گرفته باشد، معادل هزینه تماس همراه با ثابت ملزم به پرداخت هزینه می شود.

کدهای سه رقمی اضطراری ملی شماره های سه رقمی هستند که تماس با آن­ ها جنبه حیاتی و فوریت داشته باشد (نظیر اورژانس، آتش نشانی، پلیس و ....)، مدت زمان مکالمه کوتاه باشد و از میانگین مکالمات شبکه کشوری پائین ­تر باشد، خدمات رسانی در تمام کشور مورد نیاز باشد که واگذاری این کدها با تایید کمیته واگذاری کدهای خدماتی و تصویب کمیسیون به صورت رایگان و تماس با این کدها نیز رایگان است. کدهای سه رقمی اضطراری ملی مجاز و دارندگان آن­ ها در جدول زیر آمده است.

تماس اضطراری

کدهای سه رقمی عمومی ملی شماره­ هایی هستند که مدت زمان مکالمه با آن ها کوتاه و از میانگین مکالمات شبکه کشوری پائین­ تر باشد، خدمات رسانی در تمام کشور مورد نیاز باشد، خدمات ارایه شده از طریق آن­ ها، مورد نیاز عموم مردم باشد که واگذاری این کدها با تایید کمیته واگذاری کدهای خدماتی و تصویب کمیسیون به صورت رایگان است، اما تماس با این کدها رایگان نیست.

بنابراین، دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت و سیار می­ توانند از تماس گیرندگان با این کدها که از شبکه تلفن ثابت تماس می­ گیرند، بر اساس نرخ یک دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی و در صورت تماس از شبکه تلفن همراه بر اساس یک دقیقه مکالمه تلفن همراه به تلفن ثابت، کارکرد دریافت کنند. کدهای سه رقمی عمومی ملی در جدول زیر آمده است.

شماره های سه رقمی

 
 انتهای پیام/م

کدام شماره های سه رقمی یا تماس اضطراری رایگان هستند؟

2.97
این مطلب مفید بود ؟43
وبگردی