تمیز کردن خانه
تمیز کردن خانه یکی از کارهای مهم خانه داری است که وقت زیادی را صرف خود می کند.با اینکه مواد شیمیایی برای پاک کردن خانه ضروری است اما می توان مواد طبیعی را جایگزین آن کرد تا آسیب کمتری به سلامت بدن و وسایل خانه وارد شود.

تمیز کردن خانه با شوینده های طبیعی

پاکیزگی یکی از نکات مهم خانه داری است. همانند موضوعات دیگر برای پاکیزه نگه داشتن وسایل منزل نیز همیشه راه های میانبری هست که به سادگی می توان لایه ی آلودگی را از چهره ی دکوراسیون منزل زدوn . اگر از جمله خانم های خانه داری هستید که به تمیزی و نظافت خانه اهمیت می دهید و مدام از مواد شوینده و به خصوص از سفیدکننده ها و وایتکس استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از این مواد سراغ شوینده های طبیعی بروید که کم عارضه تر هستند.

تمیز کردن خانه

روش های طبیعی برای از بین بردن لکه ها

*به جای خیس کردن ظرف های چینی درون وایتکس برای جرم گیری، آن ها را درون مخلوطی از آب و سرکه سیب قرار دهید. کافی است برای هر لیتر آب یک لیوان سرکه در نظر بگیرید.

*برای از بین بردن لکه های چربی موجود روی دستمال ها و دستگیره های آشپزخانه، بهترین روش آن است که دستمال ها را به مدت یک ساعت درون مخلوطی از آب و نوشابه گازدار خیس کنید.

*برای تمیز کردن شیشه های داخل خانه می توانید به جای استفاده از شیشه شوی های شیمیایی، از محلول آب و الکل صنعتی استفاده کنید. کافی است دو لیوان آب را با نصف لیوان الکل مخلوط و با کمک آن شیشه ها را پاک کنید.

*برای تمیز کردن دیواره داخلی مایکروویو می توانید لیموترش را از وسط نصف و پس از خارج کردن هسته های آن، از آن برای پاک کردن دیواره های چرب مایکروویو استفاده کنید. بعد از این کار با دستمال مرطوب سطح آن را پاک کنید.

*با تهیه مخلوطی از جوش شیرین، آب و چند قطره لیموترش تازه، می توانید شوینده ای قوی و موثر برای شست و شو و جرم گیری سینک دستشویی تهیه کنید و با کمک آن سینک را برق بیندازید.

*با ترکیب یک استکان نوشابه و الکل، می توانید یک ترکیب فوق العاده قوی برای از بین بردن جرم سنگ های روی کابینت و سرامیک های آشپزخانه تهیه کنید.

تمیز کردن خانه با نوشابه و لیموترش

4.822
این مطلب مفید بود ؟211
برگرفته از خراسان نیوز-/ف
وبگردی