تهران

هوای شمال کشور از هفته آینده خنک می شود

تاریخ انتشار : 7 شهریور 1398کد مطلب : 61863زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی از خنک شدن هوای شمال کشور از اوایل هفته آینده خبر داد.

وضعیت هوای شمال کشور در هفته آینده

ایرنا: کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه هوای شمال کشور خنک می شود، گفت:اوایل هفته آینده (روزهای شنبه و یکشنبه) نیمه غربی سواحل شمال 5 تا 8 درجه کاهش دما دارد و در شرق سواحل و شمال غرب کشور هم سه تا شش درجه دمای هوا کم می شود. 

فریبا گودرزی روز پنجشنبه افزود:بارش ها در این مناطق تا روز دوشنبه هفته آینده با شدت و ضعف ادامه پیدا می کند اما شدید نبوده و مخاطراتی هم را ایجاد نمی کند. 

وی اظهار داشت:امروز (پنجشنبه) سواحل دریای خزر و دامنه های البرز مرکزی، (البرز، تهران و سمنان)، برخی از مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور، باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود. 

گودرزی بیان داشت:از فردا (جمعه) تا یکشنبه هفته آینده با ریزش هوای خنک از عرض های بالاتر برروی سواحل، استان های گیلان، اردبیل و زنجان، بخش هایی از شمال غرب کشور بارش ها تقویت می شود. 

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت:همچنین در شرق سواحل دریای خزر و دامنه البرز مرکزی مانند قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده گاهی رعد و برق را در این مدت داریم. 

وی با اشاره به اینکه دوشنبه هفته آینده هم بارش خفیف در این مناطق ادامه دارد، گفت:امروز و فردا سواحل شرقی و شنبه هفته آینده سواحل غربی دریای خزر مواج و متلاطم است. 

ورزش باد شدید در نوار شرقی کشور 

گودرزی به ورزش باد شدید در نوار شرقی کشور اشاره کرد و گفت:از امروز تا اواسط هفته آینده، باد شدید در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و شرق کرمان داریم که احتمال وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را دارد. 

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی تهران، گفت:امروز در تهران، کمی ابری و گاهی وزش باد داریم و 35 درجه هم پیشینه دمای تهران خواهد بود.

انتهای پیام/م

کاهش دما و خنک شدن هوای شمال کشور

11
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی