مهرانه مهین ترابی

هنرمندان در تولد 60 سالگی مهرانه مهین ترابی +تصاویر

تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396کد مطلب : 54567زمان مطالعه : 4 دقیقه
جشن تولد 60 سالگی مهرانه مهین ترابی بازیگر سریال همسران در حالی برگزار شد که هنرمندان زیادی از جمله الهام پاوه نژاد ، بهروز بقایی ، اکرم محمدی و مرضیه برومند در آن حضور داشتند.

جشن تولد 60 سالگی مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی را همه ما با سریال خاطره انگیز همسران به یاد می آوریم . بانوی مهربانی که در سریال همسران در نقش مهین به ایفای نقش پرداخت جشن تولد 60 سالگی اش را در کنار هنرمندان کشورمان برگزار کرد و عکس های به یادماندنی با این هنرمندان در سالروز تولدش گرفت.

بیست و پنجمین «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون،(جمعه 20 مردادماه) با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.

در این مراسم، مهرانه مهین ترابی سخنرانی کوتاهی داشت و هنرمندان مختلفی درباره ی او سخن گفتند.

جشن تولد مهرانه مهین ترابی با حضور هنرمندان

شهرام کرمی، نمایش نامه نویس کارگردان و مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر در این مراسم گفت:در شهرداری تهران برنامه های مختلفی برگزار می شود، اما برنامه ماه تولد ماه همیشه برای من باعث خوشحالی است، چراکه باعث می شود از بزرگان کشور در این برنامه قدردانی کنیم.

او با بیان اینکه "اینجا محفل کوچکی است"، گفت:همیشه سعی کردیم تا یک برنامه غیر رسمی داشته باشیم.

 

 مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی 60 ساله شد

وی افزود:همیشه صحبت از این است که همه ایرانیان به مفاخر خود افتخار می کنند و خوشحالم که در این روزگار پیشکسوتان و بزرگانی که در فرهنگ و هنر این سرزمین سهم زیادی دارند.

کرمی با بیان اینکه "مهرانه مهین ترابی یکی از هنرمندان نیک سرزمین ماست"، افزود:مهرانه مهین ترابی در عرصه تئاتر به عنوان کسی است که کارهایش همیشه قابل احترام بوده است. اگر از مرحومه یزدانیان به عنوان مادر ایرانی یاد کنیم، بانو مهین ترابی نماد واقعی یک زن واقعی است که چهره معصوم و مهربان در تمام صحنه ها و فیلم ها یادآور یک شخصیت پرمحبت ایرانی است. شخصاً از حضور هنرمندانه این زن باشکوه ایرانی در عرصه هنر تشکر می کنم و امیدوارم باز هم شاهد حضور ایشان در همه عرصه های هنری باشیم.

در ادامه، امیر سماواتی - تهیه کننده و کارگردان - با تبریک به مناسبت تولد مهرانه مهین ترابی، خطاب به او گفت:از شما به خاطر زحماتی که این سال ها کشیده اید و باعث ارتقای جامعه ما شدید، قدردانی می کنم. ان شاءالله بتوانیم دوباره شما را در عرصه هنر پیروز و درخشان ببینیم.

الهام پاوه نژاد - بازیگر تلویزیون - نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد:مهرانه مهین ترابی حق بزرگی گردن من دارند. امروز جای خیلی ها اینجا خالی است. تمام دوستانی که در مجموعه همسران و خانه سبز که با بانو مهین ترابی خاطره ساختند.

او در ادامه با تعریف خاطره ای از دوران فیلمبرداری یکی از سریال ها افزود:مهرانه مهین ترابی علاوه بر تمام ویژگی های حرفه ای که من با ایشان کار کردم یک ویژگی جالب داشتن و آن این بود که راحت می خوابیدند. شما حق خواهر بزرگتر گردن من دارید و همیشه در قلب من جای ویژه ای دارید.

اکرم محمدی - بازیگر سینما و تلویزیون - نیز در ادامه این مراسم گفت:واقعاً شایسته است که برای مهرانه واژه بانو را به کار ببرم. مهرانه عزیز را مثل خواهر دوستش دارم. گاهی اوقات آدم ها در ارتباطات همدیگر را کم می بینند ولی ارتباط به قدری قوی است که من ایشان را مثل روز اول دوستش دارم و امیدوارم همیشه باشد و از کارهایش لذت ببریم.

همچنین، مرضیه برومند - نویسنده و کارگردان تئاتر - با بیان اینکه "من دوبار با خانم مهین ترابی کار کردم"، گفت:تنها کسی که در این جامعه ایران از نظر فیزیک صدا و بازی در سریال «همه بچه های من» مناسب بود ایشان بودند و اگر آن را بازی نمی کردند، این سریال به خوبی ساخته نمی شد.

 مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی 60 ساله شد

برومند با بیان اینکه "خوشحالم در محفلی هستم که همه درس خوانده هستند"، گفت:متاسفانه الان دو سوم کسانی که مشغول به کار هستند اطلاعاتی ندارند ولی مهرانه کسی است که بسیار با تکنیک و باهوش است و من دوست دارم که مهرانه کار کند. امیدوارم سریال های بهتری ساخته شود و قدر این دوستان دانسته شود.

مرضیه برومند در پایان سخنانش هدیه خود را به مهرانه مهین ترابی تقدیم کرد.

در ادامه، هوشنگ مرادی کرمانی - نویسنده - با بیان اینکه تولد یک هنرمند زمانی شروع می شود که کار هنری اش در معرض دید قرار بگیرد، خطاب به مهرانه مهین ترابی افزود:شما کاریزما دارید و روی پرده می درخشید.

بهروز بقایی - نویسنده، کارگردان و بازیگر تلویزیون - نیز با عرض تبریک به مهین ترابی برای سالروز تولدش گفت:فقط می گویم خیلی دوستت داریم.

او به درخواست مهمانان حاضر، ترانه ای خواند.

پرستو گلستانی - بازیگر سینما و تلویزیون - نیز اظهار کرد:خوشحالم که در این جمع هستم و تولدت را تبریک می گویم.

او با اشاره به خاطره ای از سال 1368 گفت:در تئاتر «بلبل سرگشته» نقش ماه گل را بازی می کردم و مهرانه نقش زن بابای من را داشت که مهرانه هر شب در این نمایش من را کتک می زد اما در پایان اجرا و پشت صحنه از من عذرخواهی می کرد.

این بازیگر در ادامه افزود:ایشان جزو بازیگرانی هستند که اخلاق بسیار حرفه ای و انسانی دارند و همیشه نان بازویشان را می خورند.

همچنین، افسر اسدی - بازیگر - در ادامه این مراسم گفت:من هیچ وقت سعادت این را نداشتم که با ایشان در یک کار مشارکت کنم. البته خاطرات من از مهرانه کم نیست، برای مهرانه عزیز آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی 60 ساله شد

در ادامه این مراسم، کلیپی از عکس های مهرانه مهین ترابی پخش شد.

در ادامه، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت:خوشحالم که در 25 تولدماه بالاخره تولد یکی از بانوان ما هم در این برنامه گرفته شد. مهرانه مهین ترابی یکی از هنرمندان تراز اول کشور است و نظیر سریال های «همسران»، دیگر در تراز این سریال نداشتیم. هدف ما از این برنامه معرفی هنرمندان عزیز کشور به نسل جوان است.شهرداری و سایر شهرها هم باید به تأثیر از شهرداری تهران هر ماه برای هنرمندان شهرشان نیز تولد برگزار کنند.

در پایان این مراسم مهرانه مهین ترابی شمع کیک تولد خود را فوت کرد و مهمانان هدایای خود را تقدیم این بازیگر کردند.

بهزاد فراهانی، سیامک اطلسی، اکبر عالمی و حسین محجوبی از دیگر مهمانان حاضر در این مراسم بودند.

هنرمندان در تولد 60 سالگی مهرانه مهین ترابی +تصاویر

4.521
این مطلب مفید بود ؟192
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی