تولید خودرو

امسال یک میلیون و 200 هزار خودور تولید می شود

تاریخ انتشار : 31 خرداد 1399کد مطلب : 43016زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید یک میلیون و 200 هزار خودرو در سال جاری خبر داد.

صدا و سیما:حسین مدرس خیابانی، گفت:از اردیبهشت 97 که دو خودروساز کره جنوبی و فرانسوی از ایران خارج شدند کسی فکر نمی کرد صنعت خودروسازی ما بتواند همان تیراژ تولید را پیدا کند و روی پای خود بایستد، ولی خوشبختانه این اتفاق افتاد و دو خودروساز ما روند تولیدشان به روزهای اوج برگشته است.

وی افزود:ما امسال تولید حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو را در برنامه داریم.
سرپرست وزارت صمت گفت:طبیعی است که بعد از تیراژ و کمیت باید روی ارتقای کیفیت کار کنیم و برای اینکه در رقابت جهانی و بازار منطقه ای تاثیرگذار باشیم، حتما باید به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.

وی افزود:تا پیش از این به دلیل شکاف عرضه و تقاضا ممکن بود که خودروسازها آن چنان به کیفیت بها ندهند، اما برنامه جدی داریم که بعد از تیراژ به سمت کیفیت و رضایت مشتری برویم.
سرپرست وزارت صمت گفت:در حوزه های مختلف باید بتوانیم کیفیت خودرو را از لحاظ خدمات پس از فروش، فنی، ظاهری و ایمنی ارتقا دهیم و خودروسازان ما در این مسیر گام بر می دارند.

وی افزود:با ارتباطی که خودروسازان ما با شرکت های دانش بنیان، مراکز دانشگاهی و حتی صنایع پیش رو در این حوزه دارند اطمینان داشته باشید که خودروسازان ما در حوزه کیفیت خودرو هم فعال هستند.
مدرس خیابانی با اشاره به اینکه هم اکنون صادرات قطعات خودرو داریم، ابراز امیدواری کرد که هم بتوانیم نیاز داخل را تامین کنیم و هم کیفیت خودروی ما قابل رقابت در منطقه باشد.

انتهای پیام/م

امسال یک میلیون و 200 هزار خودور تولید می شود

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : بازار خودرو
وبگردی