ناصر حجازی

جریمه و شلاق تهیه کننده من ناصر حجازی هستم!

تاریخ انتشار : 3 مهر 1395کد مطلب : 37107زمان مطالعه : 2 دقیقه
با شکایت امیر قلعه نویی از تهیه کننده مستند من ناصر حجازی هستم , تهیه کننده این مستند به جریمه نقدی و شلاق محکوم شد.

شکایت قلعه نویی از تهیه کننده ی من ناصر حجازی هستم

من ناصر حجازی هستم... فیلم مستندی است که ساخت آن در آبان ماه 1392 بدون حمایت ارگان های دولتی و خصوصیبر اساس طرح، پژوهش، اجرا و تهیه کنندگی امیر رفیعی با همراهی سعید رمضانی داماد و نمایندهٔ خانوادهٔ ناصر حجازی در پروژه و همچنین نیاز افشین کیا آغاز گردید

اواخر شهریور سال گذشته بود که به دنبال اکران خصوصی فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» امیر قلعه نویی، پرویز برومند و جواد زرینچه نسبت به بخش هایی از این فیلم معترض شدند و مطالب عنوان شده در فیلم را غیرواقعی دانستند. قلعه نویی که معتقد بود در این مستند موارد خلاف حقیقت و توهین آمیزی وجود دارد، توسط وکیل خود و با توجه به مستندات و مدارکی که از این فیلم در دست داشت، شکایتی تنظیم کرد و آن را به معاونت نظارت بر امور سینمایی وزارت ارشاد ارایه داد تا در مرحله اکران در سینما و نمایش خانگی، موارد مورد اعتراض قلعه نویی حذف شود.

ناصر حجازی

مستند من ناصر حجازی هستم

وضعیت به همین منوال ادامه داشت تا اینکه در مراسم رونمایی از مستند «من ناصر حجازی هستم» در جشنواره فیلم مستند «حقیقت» در آذر سال 94، مشخص شد برخی موارد مورد اعتراض قلعه نویی حذف نشده است.

سرمربی پیشین استقلال این بار با جدیت بیشتری وارد شد و از سازندگان این مستند به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد و به دنبال همین شکایت بود که شعبه بازپرسی، دستور توقیف اکران مستند من ناصر حجازی هستم را صادر کرد.

پس از گذشت چند روز یعنی 28 آذر بود که رسانه ها از رفع توقیف مستند «من ناصر حجازی هستم» خبر دادند و وکیل قلعه نویی در همین ارتباط به رسانه ها گفت که مستند یادشده پس از رفع برخی ایرادات، فقط برای یک نوبت دیگر در جشنواره مجوز اکران گرفته است.

هر چند جشنواره فیلم مستند پایان یافت اما شکایت قلعه نویی از سازندگان مستند «من ناصر حجازی هستم» در شعبه دادسرا مطرح و در حال رسیدگی بود تا اینکه بازپرس پرونده رأی به منع تعقیب متهمان داد اما باز هم این پایان کار نبود و به رغم اینکه چند روزی از آغاز نمایش خانگی فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» می گذشت، قلعه نویی به همراه وکیلش به دادسرا مراجعه و به قرار منع تعقیب سازندگان این مستند اعتراض کرد.

با پذیرفته شدن اعتراض قلعه نویی به قرار شعبه بازپرسی، پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت قرار گرفت و 13 شهریور امسال، جلسه محاکمه برگزار شد.

یک منبع آگاه به خبرنگار قضایی درباره نتیجه جلسه محاکمه گفت:قلعه نویی در جلسه دادگاه از شکایت خود علیه کارگردان این فیلم گذشت کرد اما تهیه کننده فیلم با شکایت وی به اتهام توهین و نشراکاذیب به 6 هزار تومان جریمه نقدی و 37 ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد.

به گفته این منبع مطلع، هر دو طرف پرونده به حکم صادر اعتراض دارند و احتمالاً طی روزهای آینده به این حکم اعتراض می کنند.

جریمه و شلاق تهیه کننده من ناصر حجازی هستم!

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از تسنیم -/ح
برچسب :
وبگردی