جشنواره فجر 38

فیلم های حاضر در جشنواره فجر 38

تاریخ انتشار : 22 دی 1398کد مطلب : 75065زمان مطالعه : 10 دقیقه
با نزدیک شدن به زمان برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر فیلم های حاضر در جشنواره امسال معرفی شدند.

رقابت فیلمسازان برای حضور در جشنواره فجر 38

اسامی فیلم های بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد و علاوه بر اسامی اعلام شده پنج فیلم به ترتیب اولویت در بخش رزرو قرار گرفتند. هیات داوران جشنواره فیلم فجر اسامی 22 فیلم راه یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره امسال را اعلام کردند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

جشنواره فیلم فجر مهم ترین جشنواره سینمای ایران است که اولین بار حدود 37 سال پیش برگزار شد و هرسال با شکوه تر از سال قبل و در برخی از دوره ها با تغییراتی در دهه دوم بهمن ماه برگزار میشود.

اسامی فیلم های حاضر در سی و هشتمین دوره جشنواره فجر

1- آبادان یازده 60، کارگردان:مهرداد خوشبخت، تهیه کننده:حسن کلامی

2- آتابای، کارگردان:نیکی کریمی، تهیه کننده:نیکی کریمی

3- آن شب، کارگردان:کوروش آهاری، تهیه کننده:محمد درمنش

4- ابر بارانش گرفته، کارگردان:مجید برزگر، تهیه کننده:مجید برزگر

5- پوست، کارگردان:بهمن ارک، بهرام ارک، تهیه کننده:محمدرضا مصباح

6- تومان، کارگردان:مرتضی فرشباف، تهیه کننده:سعید سعدی

7- خروج، کارگردان:ابراهیم حاتمی کیا، تهیه کننده:حبیب اله والی نژاد

8- خوب، بد، جلف 2:ارتش سری، کارگردان:پیمان قاسم خانی، تهیه کننده:محسن چگینی

9- خورشید، کارگردان:مجید مجیدی، تهیه کننده:امیر بنان، مجید مجیدی

10- خون شد، کارگردان:مسعود کیمیایی، تهیه کننده:جواد نوروزبیگی

11- درخت گردو، کارگردان:محمدحسین مهدویان، تهیه کننده:سیدمصطفی احمدی

12- دوزیست، کارگردان:برزو نیک نژاد، تهیه کننده:سعید خانی

13- روز بلوا، کارگردان:بهروز شعیبی، تهیه کننده:محمدرضا تخت کشیان

14- روز صفر، کارگردان:سعید ملکان، تهیه کننده:سعید ملکان

15- سه کام حبس، کارگردان:سامان سالور، تهیه کننده:ساسان سالور

16- سینما شهر قصه، کارگردان:کیوان علی محمدی، علی اکبر حیدری، تهیه کننده:کیوان علی محمدی

17- شنای پروانه، کارگردان:محمد کارت، تهیه کننده:رسول صدرعاملی

18- عامه پسند، کارگردان:سهیل بیرقی، تهیه کننده:سهیل بیرقی

19- قصیده گاو سفید، کارگردان:بهتاش صناعی ها، تهیه کننده:سیدغلامرضا موسوی

20- مردن در آب مطهر، کارگردان:نوید محمودی، تهیه کننده:جمشید محمودی

21- مغز استخوان، کارگردان:حمیدرضا قربانی، تهیه کننده:حسین پورمحمدی

22- من می ترسم، کارگردان:بهنام بهزادی، تهیه کننده:بهنام بهزادی

در ادامه این مطلب به معرفی بیشتر فیلم های حاضر در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر می پردازیم.

خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا

خروج فیلمی به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد است که یکی از گزینه های حضور در جشنواره فجر 38 است.ابراهیم حاتمی کیا یکی از کارگردان های سینما است که تجربه حضور در چندین دوره جشنواره فجر را در کارنامه هنری اش دارد.

ابراهیم حاتمی کیا

خروج داستان اعتراض اهالی یک روستا به مسئولین است که بازیگرانی چون جهانگیر الماسی،فرامرز قریبیان، جهانبخش سلطانی، پانته آ پناهی ها، مهدی فقیه، گیتی قاسمی،محمد فیلی و آتش تقی پور در آن به ایفای نقش می پردازند.

روز بلوا به کارگردانی بهروز شعیبی

بهروز شعیبی کارگردان جوان سینما در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با فیلم سینمایی روز بلوا به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان حضور خواهد داشت. بهروز شعیبی برای کارگردانی فیلم دهلیز در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم شد.

بابک حمیدیان

روز بلوا درباره عماد استاد دانشگاهی خوشنام و یک چهره تلویزیونی مورد توجه است که ناگهان توسط پلیس با اتهام هایی جدی مواجه می شود و بازیگرانی چون بابک حمیدیان، لیلا زارع، محمد علیمحمدی، مسعود دلخواه، زکیه بهبهانی، ساغر قناعت، پاشا جمالی و داریوش ارجمند در فیلم روز بلوا به ایفای نقش پرداختند.

عامه پسند به کارگردانی سهیل بیرقی

عامه پسند به کارگردانی سهیل بیرقی کارگردان عرق سرد یکی دیگر از گزینه های اکران در جشنواره فجر امسال است .

فاطمه معتمدآریا

سهیل بیرقی درباره حضور در جشنواره فجر امسال گفت:تلاش می کنم فیلم را برای نمایش در جشنواره برسانم اما به هیچ عنوان برای این کار تعجیل نخواهم داشت و حاضر به قربانی کردن فیلم برای رساندن به جشنواره فجر نیستم. با این حال اگر همه چیز فراهم باشد تا فیلم به بهترین شرایط ساخته شود خیلی هم خوب خواهد بود که در جشنواره حضور داشته باشد.

سه کام حبس ساخته سامان سالور

سه کام حبس به نویسندگی و کارگردانی سامان سالور و تهیه کنندگی ساسان سالور یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر 38 است.

محسن تنابنده و پریناز ایزدیار

این ساخته سامان سالور که در فضایی متفاوت با دیگر آثارش ساخته شد با حضور محسن تنابنده و پریناز ایزدیار جلوی دوربین رفت.

مردن در آب مطهر ساخته برادران محمودی

مردن در آب مطهر عنوان جدیدترین ساخته برادران محمودی است که به بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر راه یافت.

علی شادمان

مردن در آب مطهر روایتی از مهاجرت چند جوان افغانستانی است که بازیگرانی چون علی شادمان ، ندا جبرائیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری و سوگل خلیق، علیرضا آرا، خیام وقار و پیمان مقدمی در آن به ایفای نقش می پردازند.

روز صفر به کارگردانی سعید ملکان

روز صفر اولین تجربه کارگردانی سعید ملکان است که به نویسندگی بهرام توکلی و سعید ملکان در جشنواره فجر 38 حضور دارد.
 
امیر جدیدی
امیر جدیدی که در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در عرق سرد و تنگه ابوقریب سیمرغ بلورین دریافت کرده بود به عنوان اولین بازیگر فیلم سعید ملکان انتخاب شد و با دیگر بازیگران این فیلم از جمله ساعد سهیلی راهی جشنواره فجر 38 خواهند شد.

درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان

محمدحسین مهدویان کارگردان جوانی که با دو فیلم ماجرای نیمروز و ایستاده در غبار حضور موفقی را در جشنواره فجر تجربه کرده بود با فیلم درخت گردو بار دیگر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حاضر خواهد شد.
 
 مهران مدیری و محمدحسین مهدویان
درخت گردو عنوان جدیدترین ساخته سینمایی محمدحسین مهدویان به تهیه کنندگی مصطفی احمدی است که بازیگرانی چون مهران مدیری ، پیمان معادی ، مینا ساداتی و ... در آن به ایفای نقش می پردازند.

فیلم خورشید مجید مجیدی

مجید مجیدی کارگردان فیلم بچه های آسمان با فیلم خورشید راهی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر میشود. فیلم خورشید با بازی جواد عزتی دهمین ساخته سینمایی مجید مجیدی است که شهریورماه مقابل دوربین رفت و مسائل مربوط به کودکان کار را به تصویر میکشد.

مجید مجیدی

خون شد به کارگردانی مسعود کیمیایی

مسعود کیمیایی کارگردان سرشناس سینما با فیلم سینمایی خون شد به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حاضر میشود.

خون شد فیلم جدید مسعود کیمیایی با بازی سعید آقاخانی، سیامک انصاری، لیلا زارع، نسرین مقانلو، هومن برق نورد، سیامک صفری و اکبر معززی مقابل دوربین رفت.

سعید آقاخانی و هومن برق نورد

آتابای ساخته جدید نیکی کریمی

فیلم سینمایی آتابای به کارگردانی نیکی کریمی یکی دیگر از فیلم هایی است که در جشنواره فجر امسال به نمایش در می آید.

آتابای پنجمین فیلم سینمایی نیکی کریمی است که با بازی بازیگرانی چون هادی حجازی فر، جواد عزتی، سحر دولتشاهی و دانیال نوروش در خوی مقابل دوربین رفت.

هادی حجازی فر و جواد عزتی

فیلم آبان یازده 60

فیلم سینمایی آبادان یازده 60 به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه کنندگی حسن کلامی یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر امسال است که به شروع جنگ ایران و عراق می پردازد.

علیرضا کمالی، حسن معجونی، شبنم گودرزی، حمیدرضا محمدی و نادر سلیمانی بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است:«مردم غیور آبادان ... شهر در آستانه سقوط قرار گرفته است!»

بازیگران فیلم آبان یازده 60

فیلم آن شب

فیلم آن شب به کارگردانی کوروش آهاری و تهیه کنندگی محمد درمنش به عنوان یکی از 10 فیلم انتخابی بخش نگاه نو در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شد و به بخش سودای سیمرغ هم راه یافت.

فیلم آن شب روایتگر داستان زوجی ایرانی است که در هتلی حبس میشوند و در فضایی قرار میگیرند که ضمن مواجه شدن با ترسها ، رازهایشان را برملا میکنند. شهاب حسینی، نیوشا جعفریان، امیرعلی حسینی، آرمین مهر، گلبرگ خاوری، علی کوششی ، لیلا گرگانیان ، لی لی ویکی، جرج مگوایر، الستر لیتم، مایکل گرم و جیا مورا بازیگران فیلم آن شب را تشکیل میدهند.

شهاب حسینی

فیلم ابر بارانش گرفته

فیلم سینمایی ابر بارانش گرفته به کارگردانی مجید برزگر یکی دیگر از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر است.

نازنین احمدی، مزدک میرعابدینی، علی ثانی فر، ارشیا نیک بین،حمیدرضا مالکی، کاوه هادی مقدم، سورن مناساکانیان، منصوره ایزد پناه، پریسا بهپوری، ناهید حدادی، رامین محمدیان، محمود کیان، پریسا خواجه دهی، سالار دریامج، یحیی حقیقت خواه، نهال موسوی، سعید میرزایی، شهین کاظمی، جمال سادات، رها تقوایی، علی موسوی نژاد و حمید امیدوار دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان ابر بارانش گرفته آمده است:سارا، پرستار 35 ساله و مجرب، به بیمارانش کمک میکند تا آرام شوند.حتی آنها که امیدی به زنده ماندنشان نیست…

فیلم ابر بارانش گرفته

فیلم پوست

فیلم سینمایی پوست به کارگردانی بهمن و بهرام ارک و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح یکی از فیلم های پذیرفته شده در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است که به بخش سودای سیمرغ راه یافت.

اطلاعات زیادی از بازیگران فیلم پوست در دسترس نیست اما ناصر هاشمی، جواد قامتی و عاشیق ولی عبدی بازیگران فیلم سینمایی پوست را تشکیل میدهند و این فیلم به زبان ترکی است.

بازیگران فیلم پوست

فیلم تومان

فیلم تومان به نویسندگی و کارگردانی مرتضی فرشباف و تهیه کنندگی سعید سعدی و سعید ملکان یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر است.

میرسعید مولویان، مجتبی پیرزاده، پردیس احمدیه، ایمان صیاد برهانی و حامد نجابت بازیگران فیلم تومان را تشکیل میدهند و این فیلم درباره فردی است که از راه قمار اسب و فوتبال تلاش می کند یک شبه طبقه اجتماعی خود را تغییر دهد.

مرتضی فرشباف

فیلم خوب بد جلف 2

خوب بد جلف 2 به کارگردانی پیمان قاسم خانی و تهیه کنندگی محسن چگینی یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر است.

سام درخشانی، پژمان جمشیدی، حامد کمیلی، گوهرخیراندیش، ستاره پسیانی، ریحانه پارسا، امیرمهدی ژوله، مارال فرجاد، علی اوجی، شکیب شجره، الهام شعبانی و فرهاد آئیش در فیلم خوب بد جلف 2 یا ارتش سری جلوی دوربین رفتند.

بازیگران خوب بد جلف 2

فیلم دوزیست

فیلم دوزیست به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی سعید خانی یکی دیگر از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر است.

جواد عزتی، هادی حجازی فر، ستاره پسیانی، مجید نوروزی ، الهام اخوان ، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی و سعیدپورصمیمی در فیلم دوزیست ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان فیلم دوزیست آمده است:دوزیسته دیگه، نره زیر آب که، میره زیر دست و پا له میشه...

پژمان جمشیدی

فیلم شنای پروانه

فیلم شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی رسول صدرعاملی یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر است.

جواد عزتی، طناز طباطبایی، امیر آقایی، پانته آ بهرام، علی شادمان، نیره فراهانی، مهدی حسینی نیا، ایمان صفا، مه لقا باقری، نادر شهسواری ، یزدان دارابی ، آبان عسکری و... در فیلم شنای پروانه به ایفای نقش می پردازند.

در خلاصه داستان فیلم شنای پروانه آمده است:در جنوب شهر، شنای پروانه طوفان به پا می کند...

محمد کارت

فیلم قصیده گاو سفید

قصیده گاو سفید فیلمی به کارگردانی بهتاش صناعی ها و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر است.

مریم مقدم، علیرضا ثانی فر، آوین پورئوفی و پوریا رحیمی سام ایفاگر نقش های اصلی فیلم قصیده گاو سفید هستند.

فیلم قصیده گاو سفید

فیلم مغز استخوان

فیلم مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی و تهیه کنندگی حسین پورمحمدی یکی دیگر از فیلم های حاضر در جشنواره فجر است.

فیلم مغز استخوان با نویسندگی علی زرنگار با داستانی اجتماعی مقابل دوربین رفت و بازیگرانی چون پریناز ایزدیار، جواد عزتی، نوید پورفرج، بهروز شعیبی و بابک حمیدیان در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

بهروز شعیبی و بابک حمیدیان

فیلم من میترسم

فیلم سینمایی من می ترسم ساخته بهنام بهزادی یکی دیگر از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر است.

الناز شاکردوست، پوریا رحیمی سام، امیرجعفری، ستاره پسیانی، مهران احمدی، پیام یزدانی، مجید جعفری و یگانه رفتاری در این فیلم به ایفای نقش پرداختند. در خلاصه داستان، چهارمین فیلم بلند سینمایی بهنام بهزادی، آمده است:«بدیش اینه من وسط کلی شک ام که می خوام برم یا نه… ولی بدترش اینه که صد برابرش مطمئنم نمی تونم بمونم».

الناز شاکردوست و امیر جعفری

فیلم های رزرو جشنواره فجر 38

پنج فیلم به عنوان فیلم های رزرو در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

عنکبوت ساخته ابراهیم ایرج زاد

عنکبوت به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد یکی دیگر از گزینه های حضور در جشنواره فیلم فجر 38 است. ابراهیم ایرج زاد در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با تابستان داغ توانست رکود دار نامزدی دریافت سیمرغ بلورین شود .

عنکبوت روایتگر داستان مردی است که تصمیم دارد ریشه فساد را در جامعه با کاری که تنها از نظر خودش صحیح است خشک کند و بازیگرانی چون محسن تنابنده، ساره بیات، ماهور الوند، شیرین یزدان بخش، فرید سجادی حسینی، علی باقری، مهدی حسینی نیا، حمیدرضا هدایتی راد، گلنوش قهرمانی، آتیه جاوید، مهدخت مولایی، نیوشا علیپور، یوسف خسروی، غلامعلی رضایی، حمید حاجی محمدزاده، میثم دامن زه، حامد شیخی، رضا شیخ انصاری، سید جمشید حسینی، آویسا سجادی، سحر عبدالهی، امیر سیدی در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

ابراهیم ایرج زاد

مجبوریم به کارگردانی رضا درمیشیان

مجبوریم فیلمی از رضا درمیشیان است که به احتمال زیاد یکی از فیلم هایی است که احتمالا در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای اولین بار اکران خواهد شد.
 
بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا، بهمن فرمان آرا، نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده، بابک کریمی، همایون ارشادی، پریوش نظریه، رضا بهبودی، احمد حامد، مریم بوبانی، راموناه شاه، هوشنگ قوانلو، مسیح کاظمی، سپیده علی محمدی، غزل شجاعی، خورشید چراغی پور، مهدی نصرتی، رویا بختیاری، محمد رضا مالکی، محسن خوئینی ها، حامد رحیمی نصر و ژاله علو در فیلم رضا درمیشیان به ایفای نقش می پردازند.
فاطمه معتمدآریا

قاتل وحشی به کارگردانی حمید نعمت الله

حمید نعمت الله کارگردان سینما در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با فیلم قاتل وحشی حضوری متفاوت را تجربه خواهد کرد.
قاتل وحشی اثری متفاوت از حمید نعمت الله است که در ژانری اجتماعی و با حضور بازیگرانی چون امین حیایی، لیلا حاتمی ، ستاره اسکندری، سام نوری، شهرام حقیقت دوست، علی علایی، یاسمن معینی و ... برای اکران در جشنواره فجر آماده میشود.
حمید نعمت الله و امین حیایی

فیلم سگ بند ساخته مهران احمدی

سگ بند دومین فیلم بلند سینمایی مهران احمدی بعد از مصادره است که برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در می آید.
امیر جعفری، بهرام افشاری، سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی، بهاره کیان افشار، علی تقی پور، ناهید مسلمی، سعید امیر سلیمانی، میرطاهر مظلومی، عزت الله مهرآوران، سیامک صفری، امین فصیح و مهران احمدی بازیگران فیلم سگ بند را تشکیل میدهند.
 
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است:هیچ وقت گول اسم و ظاهر آدمها رو نخورید؛ لشکر هیتلر با اون عظمت، اسمش نازی بود.
 
بازیگران فیلم سگ بند

عروسی مردم به کارگردانی مجید توکلی

عروسی مردم فیلمی به کارگردانی مجید توکلی و تهیه کنندگی علی سرتیپی است که اولین نمایش آن در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

عروسی مردم دومین فیلم مجید توکلی بعد از متولد 65 است که نازنین بیاتی و شکیب شجره در نقش های اصلی این فیلم ایفای نقش میکنند و زهرا داوودنژاد، احترام برومند، خسرو بامداد، ا طهرانچی،سجاد تابش،محمد امامی،سارا محمدی،محمد حیدری،ایمان صدیق و… دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

نام این فیلم در ابتدا شبی دو میلیون بود که به دلیل عدم صدور پروانه ساخت به روزی دو میلیون تغییر یافت و در ادامه و همزمان با تولید جشنی دو میلیون نام گرفت و در پایان نامش برای چهارمین بار به عروسی مردم تغییر کرد.

نازنین بیاتی و شکیب شجره

رقابت فیلم سازان برای حضور در جشنواره فجر 38 + معرفی فیلم

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
وبگردی