حسین یاری
حسین یاری بازیگر نقش مسعود در سریال برادر است که متولد سال 1346 می باشد و بیوگرافی کامل “حسین یاری” را می توانید در بخش بیوگرافی بازیگران سایت نمناک مشاهده کنید.

بیوگرافی و زندگینامه حسین یاری

  • «« نام اصلی ::حسین یاری »»
  • «« زمینه فعالیت ::سینما و تلویزیون »»
  • «« پیشه ::بازیگر »»
  • «« تولد ::1346 »»
  • «« زادگاه ::تهران »»
  • «« ملیت ::ایرانی »»
  • «« فرزندان ::سروش ، سارا و علی »»
 
حسین یاری
زندگینامه حسین یاری
 
حسین یاری در 16 دی 1346 در تهران به دنیا آمد. یاری بازیگری را از تئاتر و در سال 1360 آغاز کرد؛ او در واحد دوبلاژ صدا و سیما به عنوان گوینده هم فعالیت کرده است. با فیلم های دفاع مقدس شناخته شد که در این ژانر موفق بود و برای بازی در فیلم «آخرین مرحله» جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از چهاردهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.
او بازی در نقشهای دیگر را هم با فیلم های «سرعت» و «دنیای وارونه» تجربه کرد که برای او تجربه گرانقدری بود. بازی او در «بلوغ» تحسین منتقدان را برانگیخت و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در این فیلم از هجدهمین جشنواره فیلم فجر بدست آورد.
 
او با بازی در مجموعه «شب دهم» توانست با بازی در نقش حیدر در میان عموم محبوبیت زیادی کسب کند.او در سال 1383 فیلم «معادله» را بر پرده سینماها داشت. او هم اکنون بازنشسته بانک مرکزی جمهوری اسلامی و ساکن شهر تهران است.

ازدواج و همسرش

حسین یاری متاهل است و ازدواج کرده است . وی در سال 71 ازدواج کرده است و حاصل این ازدواجش سه فرزند به نامهای سروش سارا و علی می باشد.
همسر حسین یاری :آن زمان که من با ایشان ازدواج کردم فقط 17 سال داشتم .من خیلی با حرفه بازیگری و مشکلاتش آشنا نبودم، بازیگر بودنشان برایم جدی نبود و او را به چشم یک کارمند می ¬دیدم ،او از مشکلات کاری همسرش می¬ گوید که نبودنش آزاردهنده است به خصوص کارهایی که به شهرستان می¬ روند خیلی تنها می¬ شویم، کارهایی هم که در تهران هستند جسماً پیش ما حضور درند اما روحاً فکرشان مشغول کار است اما زمانی که سرکار نیستند همه نبودشان را جبران می¬ کنند.همسرش در مورد خصوصیات خوب اخلاقی حسین اینطور می گوید که صداقتش بسیار عالی است و اگر بتوان یک بار دیگر زمان را به عقب باز گرداند بار دیگر انتخابم برای ادامه زندگی و تشکیل زندگی مشترک حسین خواهد بود خانم یاری در یک جمله از همسرش تعریف می¬ کند:که خیلی ماه است و در آخر هم جمله بی نهایت دوستت دارم را به حسین یاری تقدیم می¬ کند.
 
عکس های حسین یاری
حسین یاری بازیگر نقش مسعود در سریال برادر

رابطه با فرزندان

رابطه حسین یاری با سه فرزندش بسیار خوب است و همیشه فرزندان این نکته را می گویند که به وجود پدرشان افتخار می کنند و با این که گاهی شهرت پدر باعث اذیت شدنشان در میان هم سن و سال ها می شود اما از افتخار و لذت زیادی از این موضوع می برند.

پدر دوستت داریم

فرزندان حسین یاری هم مثل خودش متواضع و مهربان بودند وقتی راجع به پدر از آنها سوال می کردیم حس افتخار را در چشمشان می دیدیم به تعارف برادر بزرگتر اول سارا صحبت می کند 
سارا از اینکه همه پدرش را می شناسند خوشحال است. گرچه گاهی اوقات به خاطر این موضوع در میان همبازیها اذیت می شود اما لذتش را هم انکار نمی کند.
سروش می گوید :وقتی 5 سالم ام بود با فیلم بلوغ متوجه شدم که پدرم بازیگر است و درمیان تمام کارهای پدر به آن فیلم خیلی علاقه دارم.
ارتباط سروش با پدر خیلی دوستانه است وصحبتهایشان بیشتر در مورد سینماست. او به فوتبال بازی کردن با پدرش اشاره می¬ کند و البته حرفه ای بودن پدر در این ورزش .
حسین یاری :من با پسرم سروش فوتبال می روم خیلی پسر با ظرفیت و با جنبه ای است خودش خطوط قرمز را نگفته ملاحظه می¬کند به موقع من پدر هستم و به موقع همبازی، که این خیلی مهم است. سروش کلاً برایم خیلی جالب است. 

برادر زاده حسین یاری

زهیر یاری متولد 26 فروردین 1359، بازیگر سینما و تلویزیون است . وی فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران است.زهیر یاری برادر زاده حسین یاری است .

 اولین فعالیت حسین یاری

وی در سال 60 با حضور در تئاتر وارد دنیای بازیگر گردید و سال 63 با بازی در فیلم وارث اولین حضورش در سینما را نیز تجربه نمود.
 
hossein yari
hossein yari

نحوه معروفیت حسین یاری

مهمترین فیلم هایی که حسین یاری در آن ها ایفای نقش کرده است فیلم های دفاع مقدس هستند و با بازی در این دست فیلم ها موفقیت های زیادی نیز به دست آورده است از جمله این موفقیت ها می توان به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی آخرین مرحله اشاره کرد.از دیگر فیلم هایی که حسین یاری در آن ها درخشید می توان به فیلم های سرعت ، دنیای وارونه و بلوغ اشاره کرد که بازی زیبایش در فیلم بلوغ بار دیگر برای او جایزه دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جنشواره فجر در پی داشت. اوج شهرت حسین یاری بازی در مجموعه تلویزیونی شب دهم بود که با بازی در نقش حیدر خوش مرام خود را به خوبی در دل مخاطبان تلویزیون جا کرد. آخرین کار وی در تلویزیون حضور در سریال برادر در نقش مسعود به کارگردانی جواد افشار می باشد که ایام رمضان 95 از شبکه دو پخش میگردد.وی همچنین در سریال نمایش خانگی عاشقانه در نقش رضا به عنوان یکی از بازیگران اصلی اش حضور دارد.

فعالیت غیر از بازیگری

از دیگر فعالیت های غیر از بازیگری او می توان به فعالیت در واحد دوبلاژ صدا و سیما در نقش گوینده و همچنین کار در بانک مرکزی جمهوری اسلامی پرداخت که البته هم اکنون از بانک مرکزی بازنشسته شده است.
 با چنگ و دندان کار در بانک را نگه داشتم
یاری می گوید:من با چنگ ودندان کار در بانک را نگه داشتم. چون ما به لحاظ صنفی در بازیگری حمایت نمی شویم. افرادی را دیدم که در حرفه بازیگری بودند ولی امنیت شغلی نداشتند. می دانم که سینما امنیت اقتصادی ندارد. طبیعی است که به عنوان بازیگر حرفه ای تلاش کنم شغلم را در بانک حفظ کنم.

با مکافات مرخصی بدون حقوق می گرفتم!

این بازیگر درباره دردسرهایی که برای ایفای نقش در سینما داشته بیان می دارد:با مکافات مرخصی بدون حقوق می گرفتم! این اواخر دیگر مأمور به تلویزیون شدم. ولی با چنگ ودندان شغلم را حفظ کردم. چون می دانستم هیچ جا از من حمایت نخواهد شد.
 
حسین یاری
گلاره عباسی و حسین یاری در سریال برادر

همکارانم که در مقام استادی هستند، متأسفانه حتی بیمه هم ندارند

وی ادامه می دهد:همکارانم که در مقام استادی هستند، متأسفانه حتی بیمه هم ندارند! عقل سلیم می گوید به فکر آینده باشم. نمی توانم برای علایق شخصی ام، با آینده خودم و خانواده ام بازی کنم. اگر من عاشق سینما هستم چرا خانواده ام باید در سختی بیفتند؟ شرط انصاف این است که ابتدایی ترین امکانات را برای خانواده ام فراهم کنم. ما نمی توانیم در خلأ زندگی کنیم.

سینما نبود فوتبالیست می شدم 

 اگر برایم سینما جدی نبود الان در یکی از تیمهای فوتبال و حتی تیم های باشگاهی بازی می کردم.من هم دوره محمدرضا حیدریان (کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال) هستم او بچه محلمان بود.با هم سالهای سال گل کوچک بازی می کردیم ، فوتبالم در سطحی بود که صادقانه می گویم محمدرضا حیدریان روی آن قسم می خورد ولی در فوتبال به قول معروف گل بزرگ، توفیق آنچنانی نداشتم در سالن خوب بودم البته الان هم بازی می کنم اما نه به آن خوبی چون شرایط سنی و طراوت خیلی مهم است ولی به هر حال گلیم خودم را از آب بیرون می کشم.
 
محمدرضا گلزار و مهناز افشار و حسین یاری
محمدرضا گلزار و مهناز افشار و حسین یاری در کنارهم

 مصاحبه با حسین یاری

چرا با وجود موفقیتتان در سینمای دفاع مقدس  ، کم رنگ شدید؟
واقعیت این است که از شرایط موجود ناراحت نیستم. نه اینکه شرایط مطلوب است. به دلیل نامطلوبی شرایط، این موقعیت را ترجیح می دهم. من به قول شما رزومه نصفه نیمه قابل دفاعی دارم که ترجیح می دهم همان را حفظ کنم.
 
 آیا ریسک پذیر نیستید؟
 کارهایی پیشنهاد نمی شود که بدانم چه خروجی ای دارد تا ریسک کنم یا دست کم نمی خواهم توفیقات گذشته ام را زیر سؤال ببرد. نمی گویم  همه کارها بد هستند و اگر به من پیشنهاد شوند هیچ کدام را بازی نمی کنم. حداقل کارهایی که به من پیشنهاد می شود کارهای خوبی نیستند. بخشی از این اتفاق به دلیل منزوی بودن من است. من روحیه متوهمی ندارم.
 
 به عبارت دقیق می توان گفت که شما روابط عمومی خوبی ندارید؟
تعریف مشخصی از روابط عمومی وجود دارد که مدت هاست عوض شده!
 
حسین یاری در برادر
حسن پور شیرازی و پوریا پورسرخ و حسین یاری در سریال برادر
 
 منظورتان محفلی بودن است. یعنی اهل باند بازی نیستید؟
بله. من فردی مستقلم و تاوان استقلالم را هم پس داده ام. اینکه کسی ادعا کند حسین یاری با ماست، اصلا مطلب درستی نیست. با همه هستم و درعین حال با هیچ کس نیستم. این روحیه قدری من را به گوشه رینگ برده است. واقعیت این است که اتفاق ویژه ای در سینما نمی افتد که بخواهم حسرتش را بخورم.
 
 شما در سن وسالی هستید که برای خیلی ها تازه شروع بازیگری است. یعنی چیزی را از دست نداده اید. ضمن اینکه این شانس را هم دارید که چهره تان در گذر زمان تغییر چندانی نکرده است.
 
چون سعی کردم چهره و فیزیکم را حفظ کنم. روند صعودی سن وسال طبیعی است. اما این روند با کارهایی مثل ورزش به تأخیر می افتد. در این سال ها تلاش کرده ام صورت و فیزیکم را که یکی از ابزارهای بازیگری است حفظ کنم. اما اینکه برای کار خوب دعوت به همکاری نمی شوم موضوع دیگری است.
 

فیلم شناسی حسین یاری

فیلم های سینمایی

1394  یادم تو را فراموش علی عطشانی
1393  پدر آن دیگری یداله صمدی
1393  مزار شریف عبدالحسن برزیده
1391  آوا سیامک کاشف آذر
1391  تراژدی آزیتا موگویی
1390  ابرهای ارغوانی  سیامک شایقی
1390  یک سطر واقعیت علی وزیریان
1390  پاریس تا پاریس محمد حسین لطیفی
1389  سعادت آباد مازیار میری
1388  پرنده باز عطاءاله سلمانیان
1387  کیمیا و خاک عباس رافعی
1386  کتونی سفید محمدابراهیم معیری
1386  آن مرد آمدحمید بهمنی
1385  اقلیما محمدمهدی عسگرپور
1385  میم مثل مادر  رسول ملاقلی پور
1384  شهر آشوب  یدالله صمدی
1383  دم صبح حمید رحمانیان
1382  چای تلخ (ناتمام(  ناصر تقوایی
1382  عروس افغان ابوالقاسم طالبی
1382  معادله  ابراهیم وحیدزاده
1381  نغمه   ابوالقاسم طالبی
1379  مریم مقدس  شهریار بحرانی
1378  بلوغ  مسعود جعفری جوزانی
1377  پرواز خاموش  عبدالحسن برزیده
1376  دنیای وارونه  شهریار بحرانی
1374  سرعت  محمدحسین لطیفی
1374  آخرین مرحله  محسن محسنی نسب
1373  حمله به اچ3  شهریار بحرانی
1373  منطقه ممنوعه  رضا جعفری
1372  جای امن  مجتبی راعی
1371  گریز  ناصر مهدی پور
1370  هور در آتش  عزیزالله حمیدنژاد
1369  آتش در خرمن  سعید حاجی میری
1369  در مسلخ عشق  کمال تبریزی
1368  او منفی  کریم زرگر، احمدرضا گرشاسبی
1363  سرباز کوچک  سعید بخشعلیان
1362  وارث (فیلم کوتاه(  

حسین یاری

حسین یاری در عاشقانه ها

فیلم های تلویزیونی

 فراسوی شک (تله فیلم، اکبر حر، 1377)
•  سرزمین پدری ام (تله فیلم، شهرام شاه حسینی، 1382)
•  نذر (تله فیلم، مهرداد خوشبخت، 1383)
•  آوای زمین (تله فیلم، مهرداد خوشبخت، 1384)
•  فراموشی (تله فیلم، مسعود مددی، 1386)
•  تاریکی (تله فیلم، خسرو معصومی، 1386)
•  مهمانخانه ای در برف (تله فیلم، سعید سلطانی، 1386)
•  زمانی برای درنگ (تله فیلم، روح الله حجازی، 1387)
•  بازگشت (تله فیلم، شاهرخ دولکو، 1387)

سریال های تلویزیونی

•  مردان آنجلس (سریال، فرج الله سلحشور، 1377)
•  روشن تر از خاموشی (سریال، حسن فتحی، 1379)
•  شب دهم (سریال، حسن فتحی، 1380)
•  فرستاده (سریال، جواد شمقدری، 1381)
•  گیلعاد (سریال، حسین سهیلی زاده، 1386)
•  مثل هیچ کس (سریال، عبدالحسن برزیده، 1387)
•  هوش سیاه 1 (سریال، مسعود آب پرور، 1388)
•  هوش سیاه 2 (سریال، مسعود آب پرور، 1392)
•  برادر (سریال، جواد افشار، 1395)

سریال های شبکه نمایش خانگی

•  قلب یخی 1 (شبکه خانگی، محمدحسین لطیفی، 1389)
•  قلب یخی 2 (شبکه خانگی، محمدحسین لطیفی، 1390)
•  قلب یخی 3 (شبکه خانگی، سامان مقدم، 1392)
•  عالیجناب (شبکه خانگی، سام قریبیان، 1394)
•  عاشقانه (شبکه خانگی، منوچهر هادی، 1395)

جوایز

حسین یاری بازیگر

بیوگرافی حسین یاری

•  برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «آخرین مرحله»، اسفند 1374
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره فیلم دفاع مقدس برای بازی در فیلم سینمایی «آخرین مرحله»
•  برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در هجدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «بلوغ»، 1378
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشن دنیای تصویر (حافظ) برای بازی در فیلم سینمایی «بلوغ»، سال 1379
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم های اجتماعی آبادان برای بازی در فیلم سینمایی «بلوغ»، سال 1380
•  کاندید لوح زرین بهترین بازیگر مرد دوره اول سایت ایران اکتور (بهترین های سال) برای بازی در فیلم سینمایی «بلوغ»، سال 1380
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد سریال های تلویزیونی در ششمین دوره جشن دنیای تصویر (حافظ) برای بازی در سریال «شب دهم»، سال 1381
•  نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد در بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «نغمه»، بهمن 1381
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در هفتمین دوره جشن دنیای تصویر (حافظ) برای بازی در فیلم سینمایی «نغمه»، سال 1382
•  برنده جایزه بهترین بازیگر مرد سریال های الف تلویزیونی در چهارمین جشنواره سیما برای بازی در سریال «شب دهم»، سال 1382
•  برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره مذهب امروز ایتالیا برای بازی در فیلم سینمایی «دم صبح»، سال 2006 (1385)
•  برنده جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم های سینمایی در نخستین جشنواره بین المللی عفاف و حجاب (نور) برای بازی در فیلم سینمایی «نغمه»، سال 1387
•  برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کشتی نوح روسیه برای بازی در فیلم سینمایی «کتونی سفید»، سال 1388
•  نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «پاریس تا پاریس»، سال 1389
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در پانزدهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم سینمایی «سعادت آباد»، سال 1390
•  کسب عنوان بهترین بازیگر مرد فیلم های سینمایی سال 1390 در برنامه سینمایی هفت برای بازی در فیلم سینمایی «سعادت آباد»، سال 1390
•  نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی امین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «یک سطر واقعیت»، سال 1390
•  نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سینمایی «مزار شریف»، سال 1393
•  نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت برای بازی در فیلم سینمایی «مزارشریف»، سال 1395
•  برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد از جشنواره ویند فیلم آمریکا برای بازی در فیلم سینمایی «یادم تو را فراموش»، سال 2017 (1395)
 

عکس های حسین یاری

پانته آ بهرام و حسین یاری

پانته آ بهرام و حسین یاری

ساره بیات و حسین یاری

ساره بیات و پانته آ بهرام و حسین یاری

لیلا اوتادی و حسین یاری

سعید آقاخانی و لیلا اوتادی در کنار حسین یاری

حسین یاری و مهراوه شریفی نیا

حسین یاری و مهراوه شریفی نیا

 

حسین یاری ، زندگینامه کامل و عکس های حسین یاری

4.364
این مطلب مفید بود ؟559
منبع : نمناک - /ک.ک
برچسب :
وبگردی