مالیات سال 98

سقف معافیت مالیاتی حقوق سال 98

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397کد مطلب : 23955زمان مطالعه : 2 دقیقه
نائب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال آینده را اعلام کرد.

جزئیات سقف معافیت مالیات سال 98 برای حقوق بگیران

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98، از مصوبه این کمیسیون برای معافیت مالیاتی حقوق های کمتر از دو میلیون و 750 هزار تومان در ماه خبر داد. 

علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد:طبق مصوبه کمیسیون تلفیق سقف معافیت مالیاتی برای سال آینده، مبلغ 33 میلیون تومان در سال(2 میلیون و 750 هزار تومان ماهانه) تعیین می شود. 

به گفته وی طبق این مصوبه نرخ مالیات کل بر درآمد کارکنان دولتی و غیر دولتی اعم از حقوق و مزایای فوق العاده و کارانه (به استثنای تبصره های یک و دو ماده "86" قانون مالیات های مستقیم و با رعایت ماده "5" قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی) مازاد مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه 20 درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات 25 درصد است. 

نایب رئیس کمیسیون تلفیق اضافه کرد:میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد "57" و "101 " مالیات های مستقیم سالانه مبلغ 216 میلیون ریال تعیین می شود. 

سیده فاطمه ذوالقدر نیز از مخالفت کمیسیون تلفیق بودجه 98 با تعدیل 10 درصدی نیروهای شاغل در سال آینده خبر داد و افزود:افزایش نرخ بیکاری و فشار اقتصادی و معیشتی وارد بر خانواده ها و جوانان جویای کار و قول های دولت تدبیر و امید برای اشتغالزایی با موضوع مطرح در جزء 3 بند ج تبصره 20 مبنی بر تعدیل 10 درصد نیروهای دستگاه های اجرایی مغایرت داشته و باعث تحمیل هرچه بیشتر فشار اقتصادی و زندگی بر مردم می شود به همین دلیل اعضای کمیسیون تلفیق پیشنهاد حذف تعدیل 10 درصدی نیروهای مطرح در این بند را به تصویب رساندند.

انتهای پیام/م

مالیات سال 98 ، اعلام سقف معافیت مالیات سال 98

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
وبگردی