بزرگترین خانه شیشه ای

بزرگترین خانه شیشه ای جهان + عکس

کد مطلب : 68483زمان مطالعه : 2 دقیقه
خانه های شیشه ای در جهان معروف است و دارای زیبایی بسیار منحصر به فردی می باشد، نخستین خانه شیشه ای بزرگ جهان به اندازه چهار زمین فوتبال بود.

درهای بزرگ ترین خانه شیشه ای جهان دوباره گشوده شد

پس از بازسازی مجدد پنج ساله ، باغ کیو در لندن ، خانه مجلل خود را که دارای بزرگترین درهای شیشه ای و متعلق به دوران ویکتوریا است را باز میکند. بزرگترین خانه شیشه ای جهان برای اولین بار در تاریخ خود ، با فلز خالص نوسازی و بیش از 5،280 لیتر (1،160 گالن ) رنگ استفاده شد، یعنی به اندازه ی چهار زمین فوتبال ، و 15،000 شیشه ی جایگزین.
این خانه در روز شنبه ، 5می، برای عموم گشوده خواهد شد. این گلخانه بزرگ اکنون به مجموعه ای از جغرافیایی که از 10،000 گیاه در شرایط آب و هوایی معتدل از سراسر جهان برخوردار است ، میپردازد.
 
این خانه محل نگه داری گونه هایی کمیاب و در معرض خطر می باشد که این باغ گیاه شناسی از آن ها محافظت میکند.
از میان 1500 گونه از گیاهان معتدل مختلفی که در آفریقای جنوبی بسیار نادر هستند، Encepharaltos woodii گیاهی است که در طبیعت ناپدید شد است اما به طور انحصاری در باغهای گیاه شناسی و مجموعه های خصوصی یافت می شود.
 
اولین خانه شیشه ای

بزرگترین خانه های شیشه ای جهان

این درخت به نام "تنها ترین گیاه جهان" نامگذاری شده است، زیرا از نوع آن ها فقط گیاهان نر زنده می مانند و اسکات تیلور باغبان متخصص که در حال نظارت بر مجموعه ی خانه های مرده است ، توضیح داد که شکارچیان گیاه هنوز در جستجوی یک سایکاد ماده هستند تا Encephalartos woodii بتواند پرورش یابد و او تاکید بر اهمیت داشتن بیمه برای یک نمونه از هر گونه ی درمعرض خطر است.
آقای تیلور افزود:" ما برای حفاظت از گونه هایی که تعداد کمی از آن ها در طبیعت وجود دارند و در معرض خطرهایی نظیر آتش سوزی و زلزله هستند، آن ها را در این مکان نگه داری می کنیم.
 
خانه شیشه ای

بزرگترین خانه شیشه ای جهان 

آقای دیوید اتنبورگ طبیعت شناس در مصاحبه ای با بی بی سی گفت که او برای اولین بار این باغ گیاه شناسی کیو را مشاهده می کند. هنگام ماندنم در دفتر کارم در بی بی سی بسیار احساس افسردگی می کردم و برای تعطیلات به اینجا آمدم ، تا از بوی گیاهان گرمسیریی لذت ببرم.
آقای دیوید افزود:"گونه های گیاهی هم همچون گونه های حیوانی در معرض خطر انقراض هستند." بنابراین وجود این موسسه بسیار حائز اهمیت است."

تصاویر بزرگترین خانه های شیشه ای جهان

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی