خطرناک ترین مار
خطرناکترین مار آبی دنیا بعد از 30 سال در ساحلی جنوب کالیفرنیا دیده شد. مار شکم زرد یکی از سمی ترین مارهای جهان محسوب می شود که با خزیدنش در این منطقه موجب وحشت اهالی شده است.

دیده شدن خطرناک ترین مار آبی دنیا، مار شکم زرد بعد از 30 سال

خطرناکترین مار آبی بعد از 30 سال در ساحلی جنوب کالیفرنیا دیده شد.

سالها بود خبری از ماهی خطرناک و بسیار سمی شکم زرد نبود تا اینکه دوربین ها تصاویری از خزش خطرناک ترین مار آبی دنیا در ساحل ضبط کردند.

این مار زهری چند سمی دارد. یعنی سم موجود در زهر این مار ترکیبی از چندین سم خطرناک است.

این مار متعلق به مناطق گرمسیر است و کشنده بودن سم مار ال نینو قابل مقایسه با مارهای دیگر نیست.

مار شکم زرد

مار شکم زرد خطرناک ترین مار آبی دنیا

متخصصان و جانور شناسان استرالیایی علت دیده شدن این مار را افزایش دمای زمین نسبت به سالهای گذشته اعلام کرده اند چرا که بدن این مارها به این تغییرات آب و هوایی واکنش نشان می دهند.

مار شکم زرد

عکس مار شکم زرد یکی از خطرناک ترین مارهای آبی جهان

مشخصات و خصوصیات مار شکم زرد ، خطرناک ترین مار آبی

پهنا و ارتفاع پولک رسترال برابر یا کمی پهن تر ، پولک پیشانی بزرگ و حداقل به اندازه پولک آهیانه با یک یا دو پولک زیر چشمی یا فاقد آن ، پولکهای گیجگاهی کوچک و به تعداد زیاد ، لب بالا دارای 7 یا 8 پولک و دومین آن متصل به پولک جلو پیشانی (چهارمین و پنجمین پولک لب بالا متصل به چشم) ، پولکهای چین کوچک و نامشخص . پولکهای پشتی در نوزادان و ماده ها صاف و در نرها دارای 1 تا 3 برآمدگی و در 49 تا 67 ردیف.

بدن به رنگ سیاه یا قهوه ای و زرد ، نقش و نگار خالهای بدن متغیر معمولاً سطح بالایی قهوه ای تیره یا سیاه رنگ و سطح زیرین زرد رنگ .حداکثر طول 72 سانتیمتر ، دم 8 سانتیمتر .

خطرناک ترین مار ، بازگشت خطرناک ترین مارآبی دنیا بعد از 30 سال + عکس

452
این مطلب مفید بود ؟4210
منبع : نمناک /ن
وبگردی