خط تولید خودرو

خط تولید کدام خودروها در ایران متوقف شد؟ + جدول

تاریخ انتشار : 2 مرداد 1397کد مطلب : 42437تعداد نظرات : 1 نظر
دستور توقف تولید هشت خودروی جدید از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به دلیل مصرف سوخت بالا صادر شد.

توقف خط تولید 8 خودرو به دلیل مصرف سوخت بالا

ایسنا: در فاز دوم اجرای طرح تطابق استاندارد مصرف سوخت خودروها دستور توقف تولید هشت مدل خودروی جدید از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به پلیس راهبر ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت انجام اقدامات بعدی صادر شد. 

در لیستی که از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، اسامی هشت خودروی جدید که به دلیل مصرف بالای سوخت دستور توقف خط تولید آنها صادر شده است، شامل (MVMX33S دنده دستی)، (HAIMA S7 STATION دنده اتوماتیک- نوع موتور:HM484Q 1995 سی سی)، (کامیونت پادرا Z24PA دنده دستی)، (JAC S5 دنده دستی)، (LIFAN 820 SEDAN دنده اتوماتیک)، (London taxi TX4 SEDAN دنده اتوماتیک)، (وانت تک کابین تک دیفرانسیل بنزینی CC1031PD05 Wingles5 دنده دستی)، (BAIC BJ40L HATCHBACK دنده اتوماتیک) است. 

فاز اول استاندارد مصرف سوخت خودروها از ابتدای دی ماه سال 1394 اجرایی شد هرچند که این استاندارد در گذشته هم جزو استانداردهای اجباری بوده است. این درحالی است که فاز دوم این طرح باید ابتدای دی ماه سال 1396 اجرایی می شد که با تصویب کارگروه مصرف سوخت شش ماه به تعویق افتاد و به خودروسازان فرصت داده شد تا استانداردهای مصرف سوخت را تا ابتدای تیرماه سال 1397 رعایت کنند. فاز سوم اجرای استاندارد جدید مصرف سوخت نیز از ابتدای دی ماه سال 1398 آغاز می شود که معیار ان مشابه معیارهای فعلی اتحادیه اروپاست. 

مقوله استاندارد مصرف سوخت خودروها مجزا از طرح استانداردهای 85 گانه خودرویی است و تا پیش از این 20 مدل خودرو نمی توانستند این استانداردها را رعایت کنند که با اضافه افزودن این هشت مدل خودروی جدید تعداد خودروهایی که به دلیل مصرف سوخت بالا خط تولید آنها متوقف می شود، به 28 مورد خواهد رسید. 

در ذیل تصویر مربوط به اسامی هشت خودروی جدید که از سوی سازمان ملی استانارد ایران به دلیل مصرف سوخت بالا صادر دستور توقف تولید آن ها صادر شده به همراه اسم شرکت سازنده آن ها آمده است.

توقف تولید خودروها

جدول خودروهایی که خط تولید آنها متوقف شد

انتهای پیام/م

اسامی و مدل های خودرویی که خط تولید آنها متوقف شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
1 نظر به ثبت رسیده است
مهدی1395-11-08
سلام.درگذشت ایت الله هاشمی رفسنجانی بزرگ مرد ویار دیرین امام رحمت الله ورهبری را به رهبر عزیزم ایت الله سیدعلی خامنه ای وخانواده محترمش تسلیت عرض مینمایم.
04
وبگردی