درمان افسردگی
محققان اعتقاد دارند در دست داشتن مقدار زیاد پول در دست می تواند به افراد به ویژه مردان حس انگیزه و قدرت دهد و افسردگی را درمان کند.

روشی جدید برای درمان افسردگی 

اگر به خاطر مشکلات کاری و زندگی، پیچیدگی های شغلی و تحصیلی دچار استرس و نگرانی شده اید، می توانید با استفاده از یک شیوه جالب به تمدد اعصاب و احساس خوشحالی درخود بپردازید. محققان چینی در تحقیقات خود دریافتند شمردن حجم قابل توجهی پول یا سکه توسط افراد می تواند باعث بهبود خلق و خو در آنها و کاهش استرس و نگرانی شود.
کارشناسان در این پژوهش، 80 دانشجو را به دو گروه تقسیم کرده به گروه اول اسکناس های واقعی و به گروه دوم کاغذ هایی عادی برای شمارش داده اند و سپس احساسات، فعالیت قوای ذهنی و حافظه آنها را مورد بررسی قرارداده اند.

براساس نتایج گروه اول که اسکناس های واقعی را شمرده بودند امتیاز های بالاتری به نسبت گروه دوم بدست آوردند.

محققان اعتقاد دارند دردست داشتن مقدار زیاد پول در دست می تواند به افراد به ویژه مردان حس انگیزه و قدرت دهد و به کاهش استرس و افسردگی آنها منجر شود.

براساس پژوهشی همسو توسط دانشمندان دانشگاه ایالتی فلوریدا، اکثر افراد حتی ثروتمندان از خرید وسایل گرانقیمت چندان راضی و خوشحال به نظرنمی رسند.

کارشناسان در بررسی های خود دریافتند انسان ها به طورکلی به پس انداز پول خود علاقه دارند و حتی خرید وسایل بسیار زیبا و گرانقیمت نیز نمی تواند حس شادی بسیارزیادی درآنها ایجاد کند.

 

درمان افسردگی

شیوه ای جدید برای درمان افسردگی

 کارشناسان همچنین اعتقاد دارند تلاش برای پس انداز پول و درآمد بیشتر را می توان با تقویت ضمیرناخودآگاه در افراد ایجاد کرد. به طور مثال کارشناسان توصیه می کنند افراد روی والپیپر صفحه نمایش کامپیوتر خود از تصاویر حاوی پول استفاده کنند تا از انگیزه بیشتری برخوردار شوند یا هر از گاهی مقداری پول نقد را بشمارند تا احساس شادی کنند.

بی پولی یکی از اصلی ترین چالش های هر فرد درزندگی است و تلاش برای بدست آوردن درآمد بیشتر از جمله اهداف اصلی درزندگی است.

افسردگی را با یک روش جدید درمان کنید

2.58
این مطلب مفید بود ؟44
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از آفتاب نیوز/ی
برچسب :
وبگردی