درمان جدید سرطان

روش های درمانی جدیدی برای مقابله باسرطان

کد مطلب : 60563تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
گروهی از محققان شیوه جدیدی برای درمان مبتلایان به سرطان ارایه کرده اند که به نظر می رسد مؤثرتر از هر درمان دیگری باشد.

راه جدید درمان سرطان کشف شد

سال هاست که دانشمندان برای کشف درمان سرطان به عنوان یکی از مرگبارترین بیماری های جهان به شکل خستگی ناپذیر تلاش می کنند.

سرطان و آمار بالای مرگ و میر آن سبب شده است تا محققان روش های درمانی جدیدی برای مقابله با این بیماری پیدا کنند.
در این شیوه نوظهور درمانی کارشناسان سلول های ایمنی بدن افراد نجات یافته از سرطان را به بیماران تزریق می کنند و به این ترتیب فرد مقاومت بیشتری دربرابر بیماری به دست می آورد.
سلول های تزریقی به نام نوتروفیل (Neutrophil) بخشی از اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری زا هستند.
کارشناسان اعتقاد دارند سیستم ایمنی بدن برخی از افراد به طور خودکار می تواند بسیاری از سرطان ها را نابود کند و به همین دلیل تزریق سلول های تشکیل دهنده سیستم ایمنی بدن می تواند درمانی مکمل برای کمک به این افراد باشد.
درمان سرطان با استفاده از سلول های بدن نجات یافته گان عجیب ترین شیوه درمان سرطان؛ سلول درمانی با استفاده از خون نجات یافته گان انتقال سلول از انسان به انسان؛ جدیدترین شیوه درمان سرطان های مرگبار است.

یک شرکت انگلیسی به نام Lift BioSciences درهمکاری با دانشگاه کالج لندن، اولین بار این شیوه درمانی را بر روی موش های آزمایشگاهی انجام داده است و حال در نظر دارد نوعی شیوه درمانی برای کمک به مبتلایان به سرطان ابداع کند.
کارشناسان در نظر دارند برای درمان سرطان لوزالمعده از این روش استفاده کنند، سرطان لوزالمعده یکی از مرگبارترین سرطان ها است که درمان آن به سختی انجام می شود و قربانی فراوان می گیرد.

درمان جدید سرطان

شیوه ای نوین برای درمان موثر سرطان

هر سال تنها 9،618 نفر در کشور انگلستان به سرطان پانکراس مبتلا می شوند و 8،187 نفر دراثر این بیماری جان خود را از دست می دهند. استیو جابز بنیان گذار شرکت اپل نیز در اثر این بیماری مرده است.
آزمایش ها همچنین نشان داده است که سلول های نوتروفیل می تواند در از بین بردن سلول های سرطان گردن رحم نیز موثر باشد.
از جمله مهمترین مزایای استفاده از روش درمانی با سلول های نوتروفیل، نداشتن خطر و عارضه جانبی برای اهدا کننده و گیرنده است.
نوتروفیل ها سلول های سرطانی را به طور مستقیم از بین می برند، آن ها مواد شیمیایی تولیدی توسط سلول های سرطانی و نیز آنتی بادی ها را به طور غیر مستقیم نابود می کنند.
عمر سلول های نوتروفیل در بدن انسان درحدود 5 روز است و قبل از نابودی به وسیله سیستم ایمنی بدن نابود می شوند.
کارشناسان در پژوهش های خود دریافتند بیش از 95 درصد از سلول های سرطانی در 24 ساعت با تزریق سلول های نوتروفیل از بین رفته اند.
کارشناسان این شیوه درمانی را تحولی عظیم در درمان بیماری سرطان می دانند و امیدوار هستند با این شیوه جان میلیون ها انسان در آینده نجات پیدا کند.
کارشناسان این نتیجه ها را با آزمایش بر روی یک گروه 20 نفره از مبتلایان به سرطان لوزالمعده به دست آورده اند. شرکت کننده ها هر روز مقداری تزریق نوتروفیل قوی داشته اند. کارشناسان اعلام کرده اند برای هر بیمار به حدود 2 و نیم میلیارد سلول نیاز است.
تیم پروژه اعلام کرده است برای ادامه پژوهش های خود به منابع مالی نیاز دارد تا بتواند روش درمانی استانداردی ارائه کند.

روش های درمانی جدیدی برای مقابله باسرطان

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ -/ ر
1 نظر به ثبت رسیده است
منصوررشدی 1396-09-11
با سلام عالی بود پدرمنم شیمی درمانی انجام داده الان ۴ ساله در بهبودی کامل است پس علت میتواند همان مقاومت بدنی باشد
20
وبگردی