عسل

درمان خشکی پوست و سرفه با عسل

کد مطلب : 8829زمان مطالعه : 2 دقیقه
عسل یک خوراکی شیرین و پرخاصیت است که علاوه بر تقویت قوای جسمی به عنوان یک زیباکننده پوست و التیام بخش سرفه عمل می کند. در ادامه با برخی از خاصیت های بی شمار عسل آشنا می شوید.

عسل و تاثیر فوق الغاده آن روی درمان خشکی پوست و سرفه

 

در دین اسلام مصرف عسل بیار سفارش شده است و امامان و پیشوایان ما در این زمینه سخنان ارزشمند بسیاری دارند که همه در مورد خواص و تاکید به مصرف عسل است.

گرچه طعم دهنده های بسیاری برای غذاها وجود دارند اما عسل جزو خوردنی هایی است که علاوه بر طعم و مزه دلچسب، خواص تغذیه ای بسیاری نیز دارد.

متخصصان تغذیه و سلامت توصیه می کنند که با فرا رسیدن فصل سرما این خوردنی مفید را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید و با مصرف آن به بسیاری از مشکلات جسمی و بیماری های مربوط به این فصل از جمله موارد زیر پایان دهید:

درمان سرفه

عسل خاصیت دارویی دارد و مصرف آن به خصوص در فصل سرد بسیار توصیه می شود . بر اساس یک مطالعه انجام شده برای کودکانی که دچار سرماخوردگی بودند بدون هیچ گونه دارویی، عسل تجویز شد و نتایج مطالعات نشان داد که عسل در بهبود سرفه و خواب کودکان موثرتر از داروهای شیمیایی است. سازمان جهانی بهداشت نیز عسل را به عنوان یک ماده مسکن در درمان سرفه معرفی کرده است.

عسل

فواید شگفت انگیز عسل 

درمان زخم

 در واقع عسل ضدباکتری و التیام دهنده است. هر نوع از عسل می تواند این خاصیت را داشته باشد. در یک مطالعه منتشر شده در مجله انگلیسی «جراحی» متخصصان از عسل برای درمان 59 بیمار که زخم های شدیدی داشتند، استفاده کردند. همه این بیماران جز یک نفر پس از گذشت یک هفته درمان با عسل بهبود یافتند.

زیبا کننده ی پوست

در یک مطالعه انجام شده در مجله تحقیقات پزشکی اروپا عسل برای درمان مشکلات پوستی در 30 بیمار استفاده شد و پس از گذشت یک هفته زخم ها و خارش های پوستی در این افراد بهبود یافت. با توجه به این که در فصل سرما اختلالات پوستی به دلیل سرمای هوا تشدید می شود استفاده از آن بیشتر توصیه می شود.

تقویت کننده

یک عقیده اشتباه در میان مردم شایع شده مبنی بر که استفاده از کربوهیدرات ها مفید نیست در حالی که کربوهیدرات ها در مواد غذایی سالمی مانند میوه ها، سبزیجات و آجیل وجود دارند. علاوه بر این سیستم گوارش هر فردی برای ساخت گلوکز و تولید انرژی به کربوهیدرات نیاز دارد. عسل نیز یکی از مواد غذایی حاوی کربوهیدرات است و به تامین انرژی بدن کمک می کند. عسل همچنین منبع غنی از آنتی اکسیدان است.

درمان خشکی پوست و سرفه با عسل

4.3129
این مطلب مفید بود ؟11217
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی