کابینت دو رنگ
اگر می خواهید برای تغییر دکوراسیون و یا طراحی اولیه آشپزخانه منزلتان از ایده کابینت دو رنگ استفاده کنید بایستی نکاتی را در این زمینه بدانید تا انتخاب شما ایرادی نداشته باشد.

هر چیزی که شما باید در مورد کابینت های دو رنگ بدانید 

آیا شما آماده هستید که در آشپزخانه تان از کابینت های دو رنگ استفاده نمایید ؟ پس با این بخش از دنیای مد نمناک همراه شوید تا نکات مهم انتخاب آنها را برایتان بگوییم.
 آشپزخانه ها در طراحی داخلی یکی از مهم ترین بخش ها محسوب می شوند . آشپزخانه برای اکثر ما یکی از بخش هایی می باشد که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین هیچ توجیهی نمی توان برای اینکه در طراحی آن کاستی داشته باشیم ، آورد و باید کاملا در زیباسازی این بخش مهم از خانه سرمایه گذاری نمایید . امروزه یکی دیگر از طراحی نو و جدیدی که در کابینت آشپزخانه ها می شود ، کابینت های دو رنگ می باشند و پس از ورود آنها به بازار با استقبال گرمی از مشتریان روبرو شد .
اگر شما هم در نگاه اول عاشق این نوع کابینت شدید ، بدانید که شما هم یک فرد خوش شانس هستید و در این مقاله ما قصد داریم برخی از رایج ترین روش هایی که افراد از این کابینت ها استفاده می کنند را بررسی نماییم .

آنچه باید قبل از انتخاب کابینت دو رنگ در دکوراسیون آشپزخانه رعایت کنید

کابینت دو رنگ

نکات دکوراسیون داخلی برای انتخاب کابینت دو رنگ

 
یک ست کابینت با یک رنگ جذاب در قسمت کانونی آشپزخانه
یکی از رایج ترین روش ها برای دستیابی به این روند ، انتخاب یک ست کابینت با رنگ دیگری برای تبدیل کردن آن به نقطه کانونی آشپزخانه ، بسیار ضروری می باشد و می تواند باعث ایجاد زیبایی بصری در چشمان مهمانان و حتی خودتان شود . بعد از نصب این نوع کابینت، می توانید در زیبایی و روشنایی آشپزخانه بکوشید و از جذاب ترین وسایل جانبی استفاده نمایید . در ضمن قبل از انتخاب و نصب کابینت باید حداکثر و حداقل استفاده خود را از آشپزخانه مشخص نمایید و طبق آن اندازه کابینت ها را مشخص کرده .
پس از بررسی کاربرد خود سفارش دادن کابینت یک مورد دیگر است که جای فکر کردن و تامل دارد و آن رنگ کابینت می باشد . اگر می خواهید که با سفارش دادن یک ست جداگانه کابینت یک نقطه کانونی ایجاد نمایید ، باید بدانید که رنگ انتخابی شما باید جذاب باشد تا بتواند نقطه کانونی یک فضا شود . رنگی که انتخاب می کنید تماما براساس سلیقه شما خواهد بود و به خلاقیت شما بستگی دارد که چه رنگی انتخاب کنید تا این رنگ تبدیل به یک نقطه کنونی در آشپزخانه تان شود . یکی از رنگ هایی که می توانید به آنها فکر کنید ، رنگ بنفش می باشد که بسیار زیبا و جذاب هستند و می توانند زیبایی بصری فوق العاده ایی به خانه شما بدهند .
کابینت دو رنگ
کابینت دو رنگ

اهمیت دقت در رنگ و تناسب برای انتخاب کابینت دو رنگ در آشپزخانه

 
از مواد دیگری مانند چوب استفاده نمایید ، قبل از رنگ آمیزی فکر کنید 
اگر از رنگ برجسته روی کابینت های خود راضی نیستید و برایتان خوشایند نیست ، نگران نباشید . راه هایی وجود دارند که شما می توانید کابینت هایتان را به رنگ کابینت های مدرن و شکیل ایجاد کنید . برای مثال می توانید آنرا با لمینیت براق و همانند یک شیشه درخشنده نمایید که نتیجه این کار این است که احساس مدرن بودن خواهید داشت .
اگر در حال برنامه ریزی برای اجرای این کار هستید لازم به ذکر است که می توانید کمی از خود نیز خلاقیت ایجاد نمایید . برای داشتن خلاقیت بهتر می توانید کمی از برخی طراحی های جدید و به روز استفاده نمایید تا بتوانید ایده های زیبا و جالبی برای خانه و آشپزخانه تان بدهید و اگر این کار را با دقت انجام دهید می توانید جلوه بصری زیبایی در خانه تان ایجاد نمایید .
 
 
فضایی زیبا و دل انگیز با سایه های برجسته ایجاد کنید ، رنگ قسمت های پایین را تیره انتخاب کنید
کابینت دو رنگ
کابینت دو رنگ

رازهای زیبایی طراحی داخلی آشپزخانه با کابینت دو رنگ

یکی دیگر از روش های معمول برای استفاده از این روند ، استفاده از رنگ سیاه می باشد البته به نحوی که رنگ قسمت های پایین تیره(سیاه) و رنگ قسمت های بالایی روشن باشند و ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر می توانند جلوه زیبا و جذاب بصری را در آشپزخانه تان ایجاد نمایید . همچنین استفاده از این دو رنگ کنار یکدیگر علاوه بر جلوه بصری می توانند باعث ایجاد احساس بزرگنمایی در آشپزخانه تان شوند .
در این مورد شما با استفاده از سلایق خود می توانید هر دو رنگ کابینت ها را انتخاب کنید و توصیه ما استفاده از این دو رنگ که در بالا بیان کردیم و در تصویر مشاهده می کنید .
 
 
فراموش نکنید که چند عنصر هماهنگ را در آشپزخانه اضافه کنید ، عناصر هماهنگ را به یاد داشته باشید 
اینکه شما تصمیم به چگونگی و رنگ کابینت هایی دارید ، باید به یاد داشته باشید که در کابینت هایتان شما ملزم به استفاده از عناصر هماهنگ هستید و به یاد داشته باشید زمانی که شما دو فضای مجزا از یکدیگر دارید مهم است که بدانید باید از چندین عنصر هماهنگ برای زیبایی این دو بخش استفاده نمایید .
شما طی چند راه کوتاه می توانید کابینت هایتان را به یکدیگر مرتبط نمایید . برای مثال در تصویر بالا می توانید ارتباط رنگ بین کابینت ها و پالت را متوجه شوید که هر دوی آنها از یک رنگ منشاء گرفته اند و به این دلیل بایکدیگر همانگ و یک دست هستند . بنابراین اگر شما قصد دارید که از گابینت های دو رنگ در آشپزخانه تان استفاده نمایید ، باید به گونه ایی استفاده کنید که با لوازم جانبی موجود در آشپزخانه هماهنگ باشند .
کابینت دو رنگ
 
از این راهنمایی ها برای استفاده از کابینت های دو رنگ استفاده نمایید .
روند طراحی های مختلف در آشپزخانه کار جدیدی نیست ، اما ما نیز همانند شما برای طراحی های مختلف در آشپزخانه هیجان زده هستیم و علاقه مند به معرفی چندین و چندین راه جدید برای طراحی های مختلف به شما هستیم . در این مقاله شما را با نکات استفاده از کابینت های دو رنگ آشنا ساختیم و می توانید از این ترفندها برای داشتن کابینت های دو رنگ استفاده نمایید .

نکات مهم دکوراسیون داخلی با کابینت دو رنگ آشپزخانه چوبی

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : دنیای مد نمناک/ ف.ن
وبگردی