در این سن باهوش تریم
شاید برایتان جالب باشد بدانید در کدام دوره از زندگی باهوش تر هستید و زمینه هوشی شما برای یادگیری چه چیزی آماد تر است.

در چه سنی باهوش تریم؟

اگر فکر می کنید باهوش بودن تنها برای دوران کودکی و جوانی است سخت در اشتباهید چرا که براساس نتایج مطالعات و بررسی ها انسان در طول عمر خود در هر برهه زمانی و هر سنی در رشته ها و زمینه های خاصی هوش بهتری دارد ؛ جزئیات این موارد بسیار جالب را در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند.

بهترین سن یادگیری زبان

11سالگی:یادگیری زبان جدید:

اگر میخواهید، که فرزندتان دو زبانه شود، در این سن، شروع کنید ؛ یک مطالعه برجسته ، در سال 1975 نشان داد، که کودکان 11 ساله انگلیسی، زبان فرانسوی را زودتر از بزرگترها، یاد گرفتند. پژوهشگران، در مورد بهترین سن یادگیری زبان جدید، اختلاف نظر دارند بعضی از آنها، معتقدند که بهترین زمان ممکن، زیر 7 سال است و بعد از آن یادگیری سخت تر می شود در حالی که مابقی معتقدند، قبل از رسیدن به سن بلوغ، هرگز خیلی دیر نیست. اما همگی در یک مورد، توافق دارند اینکه، کودکان در یادگیری زبانی جدید، بهتر از بزرگسالان هستند زیرا در بزرگسالی شما کاملا زبان مادری خود را بلدید، و آموزش دادن زبان دیگری به مغزتان نسبتا دشوار تر است.

 میزان هوش در سنین مختلف

در چه سنی هوش بالاتری داریم

 

بهترین سن یادگیری

 18 سالگی:یادگیری سریع و توجه و تمرکز بالا

ممکن است، دلیلی برای بچه ها در این سن وجود داشته باشد، که در پر کردن تست ها ، عالی و بی نظیر هستند ؛ محققان آمریکایی، یک سری آزمایشات، در بین افراد 16 تا 89 ساله انجام دادند، تا متوجه شوند، که در کدام سن، عملکردهای شناختی مختلف، به اوج خود می رسند که در نهایت نوجوانان، در این تست، بهترین عملکرد را داشتند که در این تست، میزان توجه، سرعت یادگیری و بسیاری از مسائل دیگر، اندازه گیری شده است.

24 سالگی:یادآوری اسامی

ما همگی در یک جمعی هستیم، شما برای دومین بار شخصی را ملاقات می کنید و نام او را به خاطر نمی آورید. یک مطالعه در مجله روانشناختی، عده ای داوطلبان 10 تا 70 ساله را مورد بررسی قرار داد و درباره آنها مطلب به چاپ رسانید ؛ آنها متوجه شدند که،افراد بالای 23،24 ساله،اسامی افراد را سخت تر به یاد می آورند بنابراین احساس بدی نداشته باشید!

 

 بهترین سن یادگیری زبان

بهترین زمان برای یادگیری هر چیزی 

 

میزان هوش در سنین مختلف

32 سالگی:مردم شناسی یا شناخت مردم

آیا تا بحال به یک غریبه برخورد کرده اید، که به نظرتان بیاید، قبل جایی او را دیده اید؟! این مساله ای نیست، که بخواهید با نامش،جهرا را به خاطر بیاورید بلکه شما می توانید در همان وهله اول، مخصوصا بین 30 تا 34 که در اوج تشخی چهره قرار دارید،به راحتی، با استفاده از چهره افراد، آنها را به یاد می آورید.

 48 سالگی:خواندن احساسات هیجانی

خواندن احساسات دیگران کار بسیار دشواری است که نیاز به مطالعات سنگین و زیادی دارد خواندن احساست دیگران، زمانی که در میان سالی هستید، بهتر و دقیق تر است. مطالعات روانشناسی در سال 2015؛ تستی را انجام دادند، در رابطه با اینکه ، چگونه افراد می توانتد با نگاه کردن به چشم افراد پی به احساساتشان ببرند که متوجه شدند، سن 48 سالگی در اوج قرار دارد و درکل بین 40 تا 60 سالگی، این موضوع نسبتا ثابت باقی می ماند.

باهوش

بهترین سن برای یادگیری

 

در چه سنی هوش ما بالاتر است؟

50سالگی:رفتن به سراغ اطلاعات

بعضی مردم به نظر می رسد که فقط همه چیز را می دانند، و بخشی از آن ممکن است که به خاطر سنشان باشد دانشمندان روانشناسی در طی مطالعاتی فهمیدند که، سن 50 سالگی، بهترین زمان برای کسب اطلاعات است و آنها می توانند جواب بسیاری از چرایی های خود را داشته باشند و همچنین آنها،در حل مسائل ریاضی، بهترین هستند.

60 سالگی:دوران واژگان

ارتباط تعداد لغات و سن 60 سالگی این موضوع را شرح میدهد، که چرا مادر بزرگ موقع صحبت با شما صدایش میلرزد ؛ مطالعات علم روانشناسی به این نتیجه رسیده است، که بزرگسالان در سنی حدود 55 تا 60 سالگی بیشترین دایره لغات را دارند. دکتر هارت شورنا دستیار استاد در دانشگاه بوستون و مولف کتاب یوشع بن نون پیامبر اسراییل میگوید:به نظر می رسد مسئله ساده ای است مثل این است که بپرسید شما در چه سنی در اوج بودید. بیشتر ما در یک سنی به بالاترین موقعیت زندگی خود رسیدیم و مدتی در اوج زندگی خود بودیم پس میتوانید سالهایی را در ذهن تداعی کنید که بیشترین تاثیر گذاری را در مکالمه با دوستانتان داشتید.

در چه سنی باهوش تر هستیم و بیشتر یاد میگیریم؟

4.225
این مطلب مفید بود ؟214
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ک
وبگردی