هوش و ماه تولد

نوع هوش متولدین ماههای مختلف سال

کد مطلب : 82572تعداد نظرات : 16 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
میزان هوش و درایت هر شخص، بیشتر به خود شخص باز میگردد. اما بر اساس برخی تئوری ها، ارتباط میان هوش و ماه تولد مشخص شده است که می تواند برای شما جالب باشد.

متولدین هر ماه چه نوع هوشی را بیشتر دارند؟

باید بگوییم پاسخ قطعی چندانی نمی توان به این سوال داد که کدام یک از متولدین ماه باهوش ترند، چرا که صرفا انجام یک تحقیق ساده نمی تواند تعیین کننده این مهم باشد. چراکه متولدین هر کدام از ماه ها از هوش لازم برخوردارند و نمی توان گفت این قابلیت فقط منحصر به متولدین یک ماه است.

هر زمان که تاریخ را از نظر می گذرانیم، به عنوان مثال نام افرادی چون آلبرت انیشتن ریاضیدان و نیل دی گراس تیسون از منجمین معروف به ذهن می رسند اما درواقع هرفردی که بتواند موضوعی را برمبنای منطق و حسابگری و معادلات حل کند، قطعا فردی باهوش است.

هر فردی که بتواند به لحاظ احساسی خود را با نغمه دنیای اطراف سازگار کند، باهوش است بنابراین نمی توان قابلیت هوش را صرفا بر اساس توانایی حل مسائل ریاضی تلقی کرد. در واقع هوش و درایت قابلیتی فردی نیست که فقط بتوان بر مبنای حل مسائل ریاضی و حسابگری به میزان آن پی برد.

میزان هوش

بررسی هوش متولدین ماههای مختلف

در اینجا باید گفت براساس تئوری چندگانه مربوط به هوش "هووارد گاردنر" قابلیت های 9 گانه ای به عنوان معیار هوش افراد در نظر گرفته می شوند، در این قسمت از گوناگون نمناک سعی داریم بیان کنیم که میزان هوش متولدین کدام ماه بیشتر است.

متولدین فروردین

متولدین فروردین دارای قابلیت هوش جنبشی و حرکتی هستند. آن ها جسورانه مهارت های فیزیکی خود را به معرض نمایش می گذارند و به خوبی از میزان توان و انرژی و قابلیت های انعطاف پذیری جسمانی خود، آگاهی دارند.

مهارت فیزیکی

متولدین اردیبهشت

متولدین این ماه نیز از قابلیت هوش جنبشی و حرکتی برخوردارند. متولدین اردیبهشت همچون گاو، سمبل ماه تولدشان سعی دارند همواره هوش خود را با انجام مهارت های فیزیکی به معرض نمایش بگذارند و در این خصوص همیشه خود را جلوتر از دیگران نشان بدهند. متولدین این ماه معتقدند توانمندی های فیزیکی شان به کسب موفقیت های مالی و احساسی زندگی می انجامد.

متولدین خرداد

هوش متولدین این ماه به لحاظ قابلیت های ارتباط کلامی و گفتاری است. متولدین این ماه به لحاظ برخورداری از مهارت های کلامی قابلیت جذب دیگر افراد را دارند همچنین متولدین این ماه هر چه بیاموزند را به خوبی به خاطر می سپارند.

سخنرانی

متولدین تیر

متولدین این ماه هوش میان فردی دارند و بدان معناست که متولدین این ماه با احساسات طرف مقابل به خوبی ارتباط برقرار می کنند،لذا چنین افرادی به خوبی با دیگران تعامل داشته و در عین حال برای فعالیت در زمینه سیاست و آموزش و مدیریت بسیار مناسبند.

متولدین مرداد

هوش متولدین مرداد ماه به لحاظ درون فردی است. آن ها به خوبی به میزان قدرت و محدودیت خود واقفند و توانمندی برقراری رابطه عمیقی بین خود و افکارشان دارند. متولدین این ماه چنانچه چیزی برایشان جذابیت داشته باشد در رسیدن به آن دست از تلاش برنمی دارند.

فکر کردن

متولدین شهریور

متولدین شهریور ماه به خوبی در این که چگونه برای معادلات زندگی راهکار بیابند، مهارت و قابلیت دارند .این موضوع به دلیل هوش منطقی و حسابگرانه آن ها است. متولدین این ماه به خوبی قادرند تا به کمک نیروی عقل خود سخت ترین و پیچیده ترین معادلات را به روش منطقی حل کنند و نیز قادرند حکمت خود را برای درک و فهم صحیح مسائل به کار بگیرند.

متولدین مهر

عشق زیادی که متولدین این ماه نسبت به موسیقی دارند در واقع نشانگر هوش موسیقی آن هااست. این بدان معنا نیست که هر متولد ماه مهری یک موسیقی دان و یا خواننده است. بلکه در خصوص ملودی و آهنگ موسیقی های مختلف اطلاعات زیادی دارند.

خوانندگی

متولدین آبان

متولدین این ماه هوش دیداری و سه بعدی دارند . این افراد قادرند خیلی خوب به شخصیت افراد مقابل پی ببرند همچنین متولدین این ماه غالبا از حس ششم برخوردارند.

متولدین آذر

متولدین ماه آذر به لحاظ معنوی خود را با محیط و اطرافیان هماهنگ می کنند. این افراد از هوش مربوط بر شناخت جهان هستی برخوردار هستند. متولدین این ماه از این که در مورد زندگی، جهان هستی، تجربیات بشری و مسائلی از این قبیل به صحبت بنشینند، لذت می برند.

علاقه به طبیعت

متولدین دی

متولدین این ماه نیز همچون متولدین شهریور از هوش منطقی و حسابگرانه برخوردارند. آن ها همواره به یافتن معیار های واقعی و شواهد مستند ، بیشتر از رسیدن به راه حل نهایی مسائل توجه دارند.

متولدین بهمن

متولدین بهمن ماه از هوش مبنی بر شناخت طبیعت برخوردارند. آن ها معتقدند وجود هر چیزی در طبیعت نامربوط و بی دلیل نسبت به چیز های دیگر نیست.

شناخت طبیعت

متولدین اسفند

متولدین ماه اسفند همچون متولدین تیرماه از هوش میان فردی بهره مند هستند به عنوان مثال اگر بفهمند دوستشان آسیبی دیده، هر کاری می کنند تا مطمئن شوند که دیگر حال دوستشان خوب است. متولدین این ماه علاقمند به آشنایی با افرادی جدید بوده و یا عاشق تجربه موضوعات جدید هستند.

نوع هوش متولدین ماههای مختلف سال

4.3855
این مطلب مفید بود ؟730125
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ف.ن
16 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1400-08-25
عالی من شهریورماه و ایم ها خصوصیات منه
349
ناشناس1400-08-25
کاملا اشتباه هست ..اکثر بازیگران وخواننده های معروف،هنرمند و خوش صدا متولد اردیبهشت هستند.
کلا متولدین اردیبهشت خوش صدا هستند.
3570
ف-ع1400-09-17
من متولد آبان هستم حمل بر خودستایی نباشد صدای بسیار خوبی دارم وهمه کسانی که من را می شناسن این حرف تأیید کرده اند
1817
ساناز1400-09-09
من خردادم انقدر خجالتیم همیشه ساکتم
3313
الناز1400-09-10
ساناز جان ساکت بودن که بد نیست یه وقتایی جذاب هم هست .بد این هست که بعضی ها سواد حرف زدن ندارن که هیچ شعور ساکت شدن هم ندارن
4610
مهدیه1400-09-11
من یک بهمنی ام و اصلا با گیاهان ساز گاری ندارم
1918
ماندانا قبادی1400-09-16
سلام من یک بهمنیم وعاشق گل و گیاهم البته فنچ . کاسکو واقعا با گل و گیاه آرامش میگیرم
1212
ابوالفضل رضایی1400-09-15
من اسفندی هستم و درست هستش
1211
مهرناز چاره ساز1400-09-15
برای مهرماهی درست گفت دقیقا من هم عاشق موسیقی هستم مخصوصا موسیقی های کارتون ها
137
ارمان1400-09-19
سلام امن مهر ماهی هستم ولی زیاد به موسیقی علاقه ندارم ولی عاشق حیواناتم
119
زهرا1400-09-20
سلام ،من فروردینی ام به شدت پرانرژی ،عاشق تحرک و ورزش که همه از من در این باره تعریف میکنند و عاشق موسیقی ،گل و گیاه ،کتاب هم هستم و مسائل رو خیلی خوب درک میکنم .
2016
امیرعلی1400-10-03
عالی
من بهمن ماهی ام و خصوصیات من بود
36
سانا1400-10-04
به جان خودم اینا اومدن تحقیق کردن در مورد من وگرنه نمیشه اینقدر دقیق باشه
2077
ناشناس1400-11-23
من شهریوری هستم و واقعا همینم
23
رضا1400-12-14
سلام من فروردینی هستم و خیلی خیلی پر انرژی هستم و عاشق ورزش هستم وخیلی به موسیقی علاقه دارم
31
تیرماهی ???? دختر 12 ساله1400-12-14
سلام عالیه ... من یک تیر ماهی هستم و مطابق این صحبت های شما که نوشتید هستم ???? اما نمی‌دونم شما از کجا این ها را میدونید؟
44
وبگردی