ورزش

دشوارترین ورزش های جهان کدامند؟

کد مطلب : 39867تعداد نظرات : 10 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
رشته های ورزشی مانند فوتبال ،بیسبال ، ژیمناستیک ،تنیس و غیره با داشتن زیبائی های بسیار و هیجانات فراوان جزء رشته های سخت و طاقت فرسا محسوب می شوند.

دشوار ترین و سخت ترین ورزش های جهان کدامند

هر رشته ورزشی سختی های خود را داشته و مهارت های ویژه ای را مطالبه می کند. زمانی که ورزشکاران در رقابت های رسمی به ورزش می پردازند به اندازه ای حرفه ای عمل می کنند که کمتر کسی گمان می کند در مشقت کامل بوده و یا چه راه دشواری را پشت سر گذاشته اند تا به این جا برسند.

طبق نظر هیات کارشناسان ورزشی سایت ESPN و گزارش های آن ها، سختی تمرین برای هر ورزشی بر مبنای جنبه های خاصی مثل بنیه، استقامت، سرعت، چابکی و دیگر ویژگی های لازم در هنگام تمرین و انجام ورزش مشخص می شود.

رده بندی 10 ورزش سخت جهان

10. فوتبال

فوتبال شما را ملزم می کند 90 دقیقه دویدن در اوج هیجان و جنگیدن بر سر توپی که تمام 11 رقیب دیگر به آن چشم دوخته اند را تحمل کنید. یک بازیکن فوتبال باید سریع باشد، قدرت پیش بینی سریع، کار تیمی خوب و هماهنگی چشم و توپ سطح بالایی داشته باشد. نمره ی فوتبال در بین این 10 ورزش در زمینه ی چابکی بالاترین و در زمینه ی استقامت و سرعت نسبتا بالا است.

9. بیسبال

این ورزش بیشتر ذهنی است چون نیازمند هماهنگی چشم و دست فوق العاده است و بازیکن باید هر لحظه آماده باشد. ضربه زننده مجبور است حرکت توپ را با استفاده از چشمهایش دنبال کند و گاهی این کار با توجه به سرعت توپ می تواند واقعا سخت باشد. این ورزش در زمینه ی هماهنگی چشم و دست بالاترین نمره را دارد.

8. ژیمناستیک

در این ورزش انعطاف پذیری یکی از الزامات است چون مجبور هستید با بدن تان مانور بدهید. به شجاعت هم نیاز است چون گاهی ژیمناست ها حرکاتشان را با سرعت بسیار بالایی اجرا می کنند که ممکن است در صورت بروز اشتباه آسیب های شدیدی به جا بگذارد. ژیمناست ها برای انعطاف پذیری نمره ی کامل 10 (بالاترین نمره در زمینه ی دشواری) و برای شجاعت و جسارت نمره ی بالایی می گیرند.

ورزش

ورزش های سخت دنیا 

7. تنیس

اگر تا به حال یک مسابقه ی تنیس گرند اسلم را نگاه کرده باشید، دیده اید که بعضی وقت ها، ممکن است یک رقابت بیش از 2 ساعت طول بکشد. به همین خاطر، برای پیشرفت در این ورزش، قهرمانان باید بنیه ای بی نظیر، به علاوه ی قدرت خوبی برای اجرای سرویس های فوق العاده سریعی که تبدیل به امتیاز می شوند و همچنین چابکی داشته باشند. این ورزش در زمینه ی هماهنگی دست و چشم نیز نمره ی خوبی کسب می کند.

6. هنرهای رزمی سخت ترین ورزش جهان

برای آن که یک رزمی کار کاملا آموزش دیده شوید، باید یک انسان بسیار سرسخت باشید. نوع تمرین هایی که فرد در هنگام آموزشی که همراه با درد و خستگی است با آنها سر و کار دارد می تواند خارج از تحمل باشد. هنرهای رزمی مستلزم استقامت، قدرت، هماهنگی چشم و دست و بنیه ی بسیار زیاد است.

5. کشتی

این ورزش نیازمند قدرت و استقامت فراوان و همچنین سرعت عمل بالا است. در این ورزش، اگر دیگر نتوانید حرکتی اجرا کنید، بازی را می بازید. سرعت و تاکتیک شما برای آنکه ماندن حریفانتان را در وسط تشک به تجربه ای سخت بدل کنند بسیار ضروری هستند.

ورزش

ورزش های سخت دنیا 

4. بسکتبال

به لحاظ آماری، این ورزش نیازمند چابکی فوق العاده، عکس العمل های خیلی سریع، هماهنگی چشم و دست عالی، و همچنین دقت عمل است. گاهی بازیکنان به شدت آسیب می بینند بالاخص به خاطر چرخش های سریع شان در بازی یا گاهی غوزک پای شان می شکند.

3. فوتبال آمریکایی

جای تعجب ندارد که فوتبال امریکایی در بین سه سخت ترین ورزش قرار دارد. این ورزش فیزیکی نیازمند بنیه، قدرت، استقامت بسیار زیاد و اعصابی فولادین است. ورزشکاران ممکن است دچار ضربه مغزی شوند، مثل همان چیزی که به شکل دراماتیک در فیلم "ضربه مغزی” ویل اسمیت که داستانی واقعی دارد به تصویر کشیده شده است. اما این امر باعث نشده است که این نوع فوتبال در امریکا پر بیننده ترین ورزش نباشد.

2. هاکی روی یخ

برای اینکه بتوانید هاکی روی یخ را یاد بگیرید، ابتدا باید یک اسکیت باز روی یخ باشید. در زمین یخی، کلی بازیکن دیگر هستند که روی تیغه های کفش اسکیت شان با سرعت برق حرکت می کنند و همه روی یک توپ هاکی کوچک تمرکز دارند. بنابراین هنگام بازی به قدرت، سرعت، بنیه و دقت بسیار زیادی نیاز دارید. این ورزش در محدوده ی 7 امتیازی سرسختی، بنیه، قدرت، سرعت، چابکی، استقامت و هماهنگی چشم و دست و همچنین استعداد نمره ی بالایی را به دست می آورد برای همین هم این ورزش در فهرست سخت ترین ورزش جهان قرار گرفته است.

ورزش

ورزش های سخت دنیا 

1. مشت زنی

این ورزش سخت ترین ورزش جهان است. بردن در این ورزش نمایشی واقعی از بنیه، هماهنگی بی نظیر چشم و دست، قدرت، سرعت، چابکی و بسیاری چیزهای دیگر است. به همین خاطر بود که در می 2015 به مشت زنانی مثل مانی پاکیائو 60 میلیون دلار برای مبارزه علیه فلوید می ودر جونیور وعده داده شد. به خاطر استرس فیزیکی که مشت زنی بر مشت زنان وارد می کند، آنها می توانستند در یک زمان فقط چند مسابقه را اجرا کنند. هر بار که پا به رینگ بگذارید، تقریبا از قبل تضمین شده است که تا پایان مسابقه اگر دست تان نشکند یا دچار خونریزی بینی نشوید، به خاطر شرکت در رقابت دچار آسیب هایی خواهید شد.

ورزش های دیگری که به فهرست 10 برترین راه پیدا نکردند، راگبی، اسکی آلپاین، چوگان، و حتی هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) هستند که این به معنی نسبتا آسان بودن آنها نیست. ختم کلام اینکه، یک قهرمان آن کاری را انجام می دهد که هر قهرمانی باید در ورزش انجام دهد؛ تا منتهای توان از بدن کار کشیدن برای دستیابی به اوج عظمت و شکوه ورزشی.

دشوارترین ورزش های جهان کدامند؟

2.8298
این مطلب مفید بود ؟166132
برگرفته از شریان-/ر
10 نظر به ثبت رسیده است
علی1399-03-09
هنوز ورزشی سخت تر و پر سیستم تر از بسکتبال نیومده.همه چیز میخواد.سرعت،قدرت،استقامت،پرش طول و ارتفاع،چابکی،دقت،هماهنگی عصب و عضله و...اون چند تا که بعد از بسکتبال زدید مصدومیت بیشتری دارن اما اصلاً سختتر نیستند.من چندین ورزش مختلف کار کردم.از شطرنج و فوتبال گرفته تا پارکور و تیراندازی با کمان و چند ورزش رزمی هم کار کردم از جمله کاراته و بوکس.خلاصه بیشتر ورزش ها را حداقل امتحان کردم.هیچ ورزشی به گرد پای بسکتبال نمی‌رسه.
1891
آرتین تولایی1400-08-27
هیچ ورزشی به پای فوتبال نمیرسه
1251
امیر1401-07-10
بوکس بهترین و سخت ترین ورزش دانیاست به طوری که اگه تو بوکس مدال استانی بیاری با مدال کشوری تکواندو برابری میکنه و بهترین رشته برای دفاع شخصی انتخاب شده
288
ترانه1398-07-11
به نظرم سخت ترین باید بسکتبال باشه
3791
هانی1398-06-31
ورزش های گلاویزی مثل کشتی آزادخیلی سخت و طاقت فرسا هستند.
7236
متین1399-04-08
شما مطمئنن رزمی کار نیستی ک این حرف رو میزنی دوست عزیز وگرنه میدونستی ک بوکس پیچیده ترین ورزش رزمی و بهترین ورزش رزمی برا قدرت بدنیه
6334
احسان1398-01-13
اتفاقا بوکس اصلا سخت نیست و ورزشی نیست که بدن رو قوی کنه،،اتفاقا ورزشیه که خیلی خطر ناکه و باعث مشکلات مغزی میشه. بنظرم کشتی و فوتبال و تکواندو خیلی سختند مخصوصا جودو
256110
حسام1401-02-07
اقایی که میگه بوکس سخت نیست و خطر ناکه داداش اتفاقاً سختیش به اینه که اسیب نبینی من خودم بوکسرم و کشتی هم کار کردم کشتی 2 راند 3 دقیقه ای داره اما بوکس 15 راند 3 دقیقه ای داره و 15 راند بخای رقص پا بری بسیار سخت هست در بوکس نفس و قدرت پا بسیار مهمه که بتونی مبارزه کنی
266
عرفان محمدی1401-03-11
دوست عزیز درسته بوکس خطرات زیادی داره ولی باعث چیز خاصی یا صدمه مغزی نمیشه بلکه قدرت دست های شما تمرکز شما سرعت دست شما و... رو بهتر میکنه
202
امیر1400-08-22
سخت ترین ورزش دنیا بوکس اعلام شده
349
وبگردی