دمنوش زعفرانی
چای و دمنوش زعفرانی از جایگاه ویژه ای در بین ایرانیان برخوردار است که سحرخیز با ارائه محصول با کیفیت، سلامت خانواده را اولویت خود می داند.

خواص چای و دمنوش زعفرانی

چای و دمنوش ها پس از آب محبوب ترین نوشیدنی جهان به حساب می آید. به نوعی می توان چای و دمنوش ها را جزء جدا نشدنی از فرهنگ شرق و ایران زمین دانست که از زمان های دور همراه سنت ها و آداب و رسوم ایرانیان بوده است. زمانی که از انواع چای صحبت می شود، چای زعفرانی و دمنوش زعفرانی جایگاه ویژه ای برای ما ایرانیان دارد.

زعفران گیاه منحصر به فردی است که صدها سال است جزء ادویه های اصیل ایرانی به حساب می آید. سحرخیز به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده زعفران به صورت صنعتی، این امکان را فراهم ساخته است که مردم در سراسر جهان بتوانند عطر و رنگ یک زعفران باکیفیت ایرانی را مورد سنجش قرار دهند. زعفران ضمن اینکه عطر و رنگ خیره کننده و دلنشینی دارد، خواص منحصر به فردی نیز برای جهانیان به ارمغان آورده است.

ترکیب زعفران و چای باعث می شود که ما بتوانیم فواید زعفران و چای و دمنوش را با هم تجربه کنیم. بی شک چای زعفرانی یا دمنوش زعفرانی می تواند یکی از مفیدترین نوشیدنی های اصیل ایرانی به حساب بیاید که نوشیدن آن را می توان به هر کسی پیشنهاد کرد. در ادامه به برخی از مهم ترین خواص چای و دمنوش زعفرانی می پردازیم تا بیشتر با این نوشیدنی سحرآمیز آشنا شویم.

شادی و آرامش را به زندگی خود ببخشید!

یکی از خواص مهم زعفران، ایجاد شادی و طراوت در خلق و خوی انسان است؛ از طرفی چای می تواند باعث کاهش اضطراب و آرامش شما شود. با ترکیب چای و زعفران فقط یک نوشیدنی درست نمی کنید، بلکه شادی و آرامش را به زندگی خود می بخشید.

پیشگیری از سرطان

افزایش آمار سرطان در کشور تاسف آور است. با توجه به وضعیت زندگی در شهرها و افزایش آلودگی در مناطق مختلف، پیشنهاد می شود تا جایی که امکان دارد از مواد غذایی یا خاصیت آنتی اکسیدانی استفاده کنید تا بتوانید سموم بدن را بدون مشکل خارج کنید. چای زعفران به عنوان یک نوشیدنی دارای خاصیت آنتی اکسیدنی یکی از گزینه های بسیار خوب برای پیشگیری از سرطان به حساب می آید.

تقویت حافظه

از گذشته های دور، زعفران به عنوان یک گیاه دارویی ارزشمند که فواید فراوانی در حوزه طب و پزشکی دارد، شناخته شده است؛ یکی از فواید منحصربه فرد زعفران مربوط به تقویت حافظه می باشد که علت آن نیز وجود ماده ای به نام کروسین است؛ لذا مصرف چای زعفرانی می تواند نوشیدنی مناسبی با خواص مفید برای سلامت حافظه و مغز باشد.

خواص چای و دمنوش زعفران برای زنان

پژوهش های انجام شده در سال های اخیر نشان داده است که مصرف زعفران در رژیم غذایی به کاهش و بهبود سندروم های قاعدگی بسیار مفید است لذا مصرف چای زعفرانی در قبل و حین دوران قاعدگی بانوان مفید گزارش شده است.

پیشتر سحرخیز در سال های 2017 و 2018 موفق به دریافت عالی ترین نشان کیفیت از انیسیتو بین المللی برترین طعم و کیفیت بلژیک ITQI برای چای زعفرانی و دمنوش زعفرانی در کنار شش محصول خود شده است. در این تست محصولات مختلفی از جمله چای و دمنوش زعفرانی سحرخیز، نبات زعفرانی سحرخیز و ... در کنار زعفران سحرخیز توسط 200 نفر از سرآشپزان و کارشناسان خبره ارزیابی حسی بررسی گردیده و موفق به کسب این نشان عالی شده است. سحرخیز از عیار زعفران ایرانی جایگاه رفیعی برای مردم ایران ساخته است تا از آن به هنر خوب زیستن نگاه نوینی بیندازند.

سحرخیز با شناخت بازارهای بین المللی تمام تلاش خود را بر این اصل قرار داده است تا بتواند جایگاه زعفران ایرانی را در قالب محصولات متنوع از قبیل چای و دمنوش زعفرانی و در بسته بندی های متنوع و شکیل در دنیا تثبیت کرده و با یک برنامه ریزی دقیق و تفکری رو به جلو از رقبای بین المللی خود پیشی گیرد.

خواص چای و دمنوش زعفرانی برای خانواده

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی