طلایی در دکوراسیون
اگر از رنگ طلایی در دکوراسیون منزل به درستی استفاده شود می تواند خانه شما را بسیار شیک جلوه دهد اما در صورت عدم رعایت تناسب خانه ای دلزده خواهید داشت.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

این روزها در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ طلایی استفاده فراوانی می شود. رنگ طلایی ، رنگی لوکس و پر زرق و برق است که از گذشته تا کنون مربوط به فضاهای شاهانه و متجملانه بوده است.

اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون سبب ایجاد یک فضای شیک و موقر خواهد شد . اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون داخلی اصولی دارد . در این بخش از دنیای نمناک اصول اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون داخلی را آموزش خواهیم داد.

دکوراسیون منزل به رنگ طلایی

طلایی همان رنگ زرد انرژی بخش است که به آن با درصدهای مختلف برق اضافه می شود.از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار استفاده می شود . اگر این رنگ به درستی بکار گرفته شود ، گرمای ملایم اما پرجلایی را به فضای اتاق اضافه می کند و سبب زیبا شدن فضا می شود اما در صورت عدم رعایت تناسب ، این رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می کند و یک خانه طلایی دلزده و افراطی برای شما ایجاد می کند.

رنگ طلایی

بهترین نکات برای کسانی که می خواهند دکوراسیون طلایی داشته باشند

طلایی مدرن؛ طلایی کلاسیک

در سبک کلاسیک رنگ طلایی شناخته شده تر است و فضا را لوکس می کند. رنگ طلایی در در سبک کلاسیک روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به کار می رود.

استفاده از رنگ طلایی در سبک مدرن سبب به سمت تجمل کشیده شدن این سبک می شود. رنگ طلایی در سبک مدرن روی سطوح صاف تر استفاده می شود مثلا در خانه ای به سبک مدرن که دارای یک دیوار آجری است باید تنها چند آجر آن را طلایی کنید و یا برروی دیوار یک قاب طلایی رنگ ساده و بدون هیچ عکسی نصب نمایید.

حذف نور موضعی

رنگ طلایی در محیط درخشش دارد بنابراین نباید از نور موضعی در فضا استفاده نمود زیرا سبب کاسته شدن از جلوه رنگ طلایی خواهد شد بنابراین از رنگ طلایی در جاهایی که نور طبیعی وجود دارد ، استفاده نکنید زیرا زمانی که طلایی در معرض مستقیم نور قرار می گیرد، درخشش آن چشم رامی آزارد .

در محیط های تاریک از رنگ طلایی برای دکوراسیون استفاده کنید تا محیط شما درخشان شود چرا که رنگ طلایی بیشترین درخشش را در فضای تاریک دارد.

ترکیب رنگ طلایی با تمام گروه های رنگی و با همه رنگ ها از سفید تا سیاه جذاب می باشد . برای زیبا و جذاب شدن دکوراسیون بهتر است رنگ طلایی را با رنگ های پرطرفدارمثل رنگ فیروزه ای، بنفش و مشکی ترکیب کنید.

خانه طلایی

طراحی دکوراسیون منزل به رنگ طلایی

دکوراسیون طلایی مات یا براق؟

لوکس ترین رنگ که رنگ گران ترین فلز دنیا نیز می باشد رنگ طلایی است . در دکوراسیون از رنگ طلایی به صورت مات یا براق استفاده می کنند. دنیای مد نمناک یاداور میشود که در سبک مدرن از رنگ طلایی به صورت مینیمال (مختصر و محدود) با پوشش مات و در کمترین سطح استفاده می کنند اما اگر بخواهیم در فضا رنگ طلایی بیشتر به نظر رسد ، از طلایی براق استفاده کنید.

استفاده از رنگ طلایی برای سالن پذیرایی

طراحی داخلی سالن پذیرایی اهمیت بیشتری نسبت به سایر فضاها دارد . استفاده از رنگ طلایی در سالن پذیرایی فضایی مجلل را ایجاد می کند. در دکوراسیون پذیرایی بهتر است رنگ طلایی را به صورت ترکیبی به کار ببرید و با رنگ های آبی و مشکی ترکیب کنید.

برای ترکیب رنگ طلایی با رنگ آبی یا مشکی از رنگ هایی مثل طلایی که براق و گرم تر هستند ، خیلی کم و از رنگ های سردتر ، بسیار بیشتر در فضا استفاده کنید.

پذیرایی طلایی

دکوراسیون طلایی و مستلزمات آن

ترکیب سفید و طلایی برای طراحی دکوراسیون

سفید یک رنگ خنثی است. بنابراین افراد برای طراحی داخلی دکوراسیون از این رنگ کنار رنگ دیگرمانند طلایی استفاده می کنند تا دکوراسیون شیک و مدرن به نظر برسد.

ترکیب رنگ طلایی و قرمز در طراحی داخلی

از جمله قدیمی ترین ترکیبات رنگ طلایی که در فضاهای رستورانی دیده می شود ترکیب رنگ طلایی با رنگ قرمز است . برای ترکیب رنگ طلایی و رنگ قرمز به صورت بسیار محدود و در حد چند کوسن و اشیای کوچک از قرمز استفاده نمایید و باقی را طلایی بکار ببرید.

ترکیب رنگ طلایی وسبز در طراحی داخلی

یکی از دلنشین ترین فضاها حضور رنگ سبز در کنار طلایی است . این ترکیب فضا را چشم نواز و آرامش بخش می کند . این ترکیب بیش تر در فضاهای کلاسیک دیده می شود به خصوص این که از پارچه های مخمل سبز استفاده کنید.

استفاده از رنگ طلایی در اتاق خواب

ایجاد احساس آرامش در اتاق خواب در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد . رنگ طلایی پر زرق و برق است و بهتر است در اتاق خواب در اکسسوری ها، کوسن ها و پرده های اتاق خواب از این رنگ استفاده نمود . اگر لوازم اتاق خواب ساده باشد بهتر است از یک کاغذدیواری طلایی شلوغ برای دیوار اتاق خواب استفاده کرد.

اتاق طلایی

دکوراسیون طلایی برای اتاق خواب

استفاده از رنگ طلایی در آشپزخانه

از رنگ طلایی در آشپزخانه خیلی کم استفاده کنید و تنها از این رنگ به صورت نوار در اطراف کابینت یا سرامیک میانی کابینت ها استفاده کنید.

اگر آشپزخانه شما از نور کافی و مناسب برخوردار نیست با کمی رنگ طلایی به فضا زیبایی خاصی ببخشید . برای روح بخشیدن به آشپزخانه با رنگ طلایی، دیوار زیر پنجره را به رنگ طلایی مایل به زرد و بقیه دیوارها را کرم روشن کنید.

پرده های آشپزخانه را نیز به رنگ عنابی و عسلی و لوستر سقف آشپزخانه را زرد و طلایی انتخاب کنید. برای تکمیل چیدمان نیزبر روی اوپن اآشپزخانه یا کابینت ، گلدانی سرامیکی سورمه ای با گل های قرمز بگذارید.

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سالن غذاخوری تاریک و بدون نور از ترکیب رنگ طلایی با سفید استفاده کنید. همانطور که در تصاویر دنیای مد نمناک دربخش دکوراسیون آشپزخانه مشاهده کردید با ترکیب این رنگ ها در فضای اتاق غذاخوری و آشپزخانه خود می توانید دکوراسیون شیک و بی نظیری را ایجاد کنید.

آشپزخانه طلایی

نکات مهم استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون 

نکاتی مهم برای بکار بردن رنگ طلایی در دکوراسیون

از رنگ طلایی معمولا در کلاف مبلمان استفاده می شود. از رنگ طلایی برای بخش هایی که حجمی کوچک تر دارند و در پارچه مبل و حداکثر فضا از رنگ های سرد مانند آبی، خاکستری و سبز استفاده می کنند تا رنگ طلایی جلوه بخش تر گردد و فضا دلپذیر شود. 

 

چگونه از رنگ طلایی در دکوراسیون استفاده کنیم؟ + نکات

4.320
این مطلب مفید بود ؟173
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
وبگردی