راحت ترین خودرو
راحت ترین خودرو ها قطعا طرفداران بیشتری در عصری که ما زندگی می کنیم با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز ها دارند.

راحت ترین خودروهای دنیا

همچنان که به تکنولوژی رانندگی خودکار نزدیک تر می شویم، رفته رفته مردم تمایل بیشتری به نشستن در خودروها و رانندگی نکردن پیدا می کنند. در حالی که بحث در مورد خودروهای اسپورت و غیرعادی با پیشرانه های قدرتمند، عملکردهای خارق العاده و زمان دور پیست آنها بسیار جذاب است، امّا وقتی در یک 405 در ترافیک نشسته اید، راحتی و آرامش اهمیت بیشتری پیدا می کند. در ادامه به یک لیست 10 تایی از وسایل نقلیه ای پرداخته می شود که به شما اجازه می دهند که بتواند در جاده، آرامش خود را حفظ کنید.


البته در این میان گزینه هایی مانند مرسدس-مایباخ یا رولز رویس نیز وجود دارند، امّا لیستی که در ادامه می آید، به سقف قیمت 40 هزار دلار محدود شده است. همچنین هیچ کدام از خودروهای مورد اشاره، هنوز قابلیت رانندگی خودکار ندارند، ولی در عین حال می توانند سطح نگرانی های یک مسافرت جاده ای را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

لکسس NX
قیمت پایه:36260 دلار

علی رغم آنچه از چهره افراطی NX می توان برداشت نمود، شهرت لکسس به محصولاتی پر از آرامش و وقار به کوچکترین کراس اور این کمپانی نیز سرایت کرده است. این خودرو در سرعت های بزرگراهی، سکوت فوق العاده ای دارد و از یک سری صندلی های راحت در جلو بهره می برد که می توانند برای سفرهای طولانی بسیار مفید باشند. امّا تنها نسخه توربوی NX200t در دامنه قیمتی مورد بحث در این لیست قرار می گیرد؛ چرا که قیمت مدل با راندمان بالاتر NX300h هیبرید از 40 هزار و 695 دلار آغاز می شود.

نسخه «F اسپورت» از NX200t، شرایط اسپورتی تر و حتی صندلی های بهتری دارد و با قیمت پایه 38360 دلار، پایین تراز آستانه 40 هزار دلار است. امّا همین مدل تهاجمی تر از NX، در بسیاری از مقایسه هایی که اخیراً انجام شده، یک سواری لوکس و راحت را ارائه می کند.

راحت ترین خودرو

لکسس NX 

 

آئودی A4
قیمت پایه:35850 دلار

A4 که به خاطر طراحی درجه یک و ماهرانه اش شناخته شده، برای بیش از 2 دهه است که یک سدان راحت و مناسب در برند آئودی به شمار می رود. آخرین نسل از این خودرو با نام B9 احتمالاً بهترین نسخه ای است که تاکنون از آئودی A4 ساخته شده است. سکوت موجود در داخل کابین A4 فوق العاده است؛ جایی که در یکی از تست های مجله Car and Driver، کابین A4 در سرعت 70 مایل یا 112 کیلومتر بر ساعت، آرامش بیشتری نسبت به مرسدس بنز کلاس S و مدل A8 آئودی نشان داده است.

در عین حال، کیفیت مواد به کار رفته در کابین آئودی A4 بسیار بالاست و تجهیزات تکنولوژیک زیادی نیز در آن در به کار گرفته شده است. همه این موارد با ظرافت و مهارت خاصی در یک داشبورد مدرن گنجانده شده اند. امّا اگر قصد دارید که همچنان قیمت را در سطح پایین تر از 40 هزار دلار نگه دارید، بایستی از گزینه سیستم دیفرانسیل تما م چرخ متحرک کواترو صرف نظر کنید.

خودروی راحت

آئودی A4 

تویوتا آوالون
قیمت پایه:34185 دلار

بزرگترین سدان تویوتا آن قدر از جنبه های لوکس برخوردار است که انتخاب مدل هم خانواده گران قیمت تر لکسس ES را غیرمنطقی جلوه می دهد. آوالون با تریم طراحی داخلی مناسب و فضای پای کافی در صندلی های عقب، نسبت به نشان و برچسب قیمتی که دارد، از سطح پرمیوم بالاتری برخوردار است.

در همین حال، پیشرانه نرم 3.5 لیتری V-6 با قدرت 268 اسب بخار به تجربه لوکس موجود در تویوتا آوالون می افزاید. اگر هم برای راندمان مصرف سوخت، اهمیت بیشتری قائل هستید، گزینه با سطح قدرت کمتر (200 اسب بخار) هیبرید در دسترس شما قرار خواهد داشت. در هر صورت، آوالون یک مجموعه راحت برای شما و دوستان تان به همراه دارد.

راحت ترین خودرو

تویوتا آوالون 

کرایسلر 300
قیمت پایه:33435 دلار

سدان های بزرگ امریکایی دیفرانسیل عقب، مخصوصاً در رده قیمتی غیرلوکس، روزهای پایانی عمر خود را می گذرانند. در واقع، کرایسلر 300، و مدل همتای آن، داج چارجر، تنها گزینه های موجود در بازار خودروی امروز هستند که با قیمتی کمتر از 40 هزار دلار در دسترس قرار می گیرند. با این حال، هنوز هم طبع کلاسیک قدیمی کرایسلر 300 که همچنان زیبایی خود را حفظ کرده و با حالتی استوار و مغرورانه در جاده ها قدم برمی دارد، نظر خیلی ها را به خود جذب می کند. شرایط صندلی های عقب این خودرو نیز بسیار مناسب است.

حتی قیمت یک کرایسلر 300 با پیشرانه V-8 نیز در سطحی پایین تر از 40 هزار دلار شروع می شود؛ بدین معنا که می توان با چنین قیمتی از صدای آهنگین و راضی کننده موتور 5.7 لیتری همی با قدرت 363 اسب بخار و گشتاور 534 نیوتن متر لذت برد.

راحت ترین خودرو

کرایسلر 300 

بیوک لاکراس
قیمت پایه:32990 دلار

در حالی که بیوک این روزها سخت به دنبال تغییر پیش زمینه های ذهنی موجود در مورد خودش است، امّا این شاخه پرمیوم با سابقه طولانی جنرال موتورز هنوز برای دل کندن از سدان های بزرگ و راحت که دهه ها برند خود را با آن تعریف کرده، آماده نشده است. مدل جدید لاکراس، یکی از شاخص ترین نمونه ها در این زمینه است. لاکراس با اینکه از استایل بیشتری نسبت به بیوک های قدیم برخوردار است (به لطف برخی جزئیات الهام بخش در کانسپت اَونیر)، امّا باز هم اولویت های خود را بر راحتی در تجربه رانندگی و فضای بیشتر برای مسافران جلو و عقب گذاشته است.

انتخاب چرخ های 20 اینچی و تنظیمات اسپورت سیستم تعلیق موجب می شود که حسّ ورزشکارانه بیشتری در هندلینگ بیوک ایجاد گردد. امّا در همین حال، آنهایی که بیشتر به آرامش خاطر در هنگام رانندگی و سواری اهمیت می دهند، بهتر است از همان چرخ های 18 اینچی استفاده کنند.

راحت ترین خودرو

بیوک لاکراس 

کیا کادنزا
قیمت پایه:32890 دلار

کیا کادنزا آخرین حلقه از زنجیره وسایل نقلیه ای است که به برند کره ای این اعتماد به نفس را داده که به طرف سطوح بالای بازار خودرو خیز بردارد. جزئیات جذاب طراحی بدنه به نوبه خودش تأثیرگذار است، امّا کابین کادنزا جایی است که واقعاً مهارت بالایی در آن به کار رفته است. در نسخه سطح بالای «لیمیتد» که البته از مرز 40 هزار دلار نیز عبور می کند، صندلی هایی زیبا از جنس چرم ناپا و تریم چوب-فاکس به کار رفته است.

خوشبختانه سطوح تریم پایین تر کیا کادنزا، شرایط مشتریان «خسیس تر» این مدل را درنظر گرفته اند و در مقابل پولی که برای آنها پرداخت می شود، تجهیزات مناسبی دارند. یک موتور 3.3 لیتری V-6 با همراهی یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، تنها گزینه پیشرانه کادنزا را تشکیل می دهد؛ پیشرانه ای که در تست ها شتاب 6.7 ثانیه را در رسیدن به سرعت 96.6 کیلومتر بر ساعت نشان داده است.

خودروی راحت

کیا کادنزا 

فورد فلکس
قیمت پایه:30920 دلار

فورد فلکس که از آن به عنوان یک نسخه مدرن از یک استیشن واگن کلاسیک تعبیر می شود، با اینکه 8 سال از زمان معرفی آن می گذرد، امّا هنوز هم دارای یک طراحی و ظاهر منحصر به فرد است. هر سه ردیف صندلی این خودرو از شرایط راحتی برخوردارند و حتی برای مسافران ردیف سوم نیز فضای مناسبی درنظر گرفته شده است.

«سواریِ نرم» کاملاً با کاراکتر متین و آرام فورد فلکس منطبق است. علی رغم سن و سالی که این مدل می گذرد، فورد با گزینه سیستم اطلاعات و سرگرمی Sync 3 و استفاده از ویژگی هایی چون سازگاری با سیستم عامل اپل کارپلی و به زودی، اندروید اتو، آن را مطابق با شرایط روز نگه داشته است. یکی دیگر از آپشن های جذاب فورد فلکس، موتور قدرتمند 3.5 لیتری اکوبوست V-6 آن است که در تریم «لیمیتد» ارائه می شود. البته قیمت فلکس لیمیتد بالاتر از آستانه 40 هزار دلار است.

خودروی راحت

فورد فلکس 

نیسان مورانو
قیمت پایه:30680 دلار

طراحی صندلی «جاذبه صفر» نیسان یکی از معدود ترفندها در دنیای اتومبیل است که نسبتاً جواب داده است. در حالی که این نوع صندلی ها در بسیاری از مدل های کنونی نیسان ارائه می شوند، کراس اور متوسط مورانو جایی است که این صندلی ها بهترین شرایط را با یک سواری راحت و مناسب ایجاد می کنند. موتور 260 اسب بخاری V-6 با حجم 3.5 لیتر با یک سیستم انتقال قدرت مغیر پیوسته اتوماتیک همراه است که شرایط را برای یک شتاب گیری آرام و نرم فراه می کند.

همچنین فضای فوق العاده کابین مورانو و کیفیت سواری در بزرگراه، چیزی است که در مسافرت های جاده ای بسیار مفید خواهد بود.

راحت ترین خودرو

نیسان مورانو 

کرایسلر پاسیفیکا
قیمت پایه:30090 دلار

 

برای یک سفر جاده ای، یک «مینی ون» گزینه ای است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. کرایسلر پسیفیکا نیز یکی از بهترین نمونه های حال حاضر این نوع وسایل نقلیه محسوب می شود. تجربه طولانی مدت کرایسلر در زمینه مینی ون ها، به خوبی در کیفیت و شرایط مناسب خانوادگی پسیفیکا نمایان است. ضمن اینکه کابین پسیفیکا از یک طراحی جذاب، کاربردی و انعطاف پذیر برخوردار است.

 

 

البته اندکی گلایه در مورد شاسی کرایسلر وجود دارد که با توجه به ابعاد آن قابل درک است. این در حالی است که طراحی برجسته بدنه، حسّ بسیار خوبی برای مسافران آن ایجاد می کند.

راحت ترین خودرو

کرایسلر پاسیفیکا 

فولکس واگن گلف
قیمت پایه:20715 دلار

 

اگر با خود فکر می کنید که یک هاچ بک کامپکت ارزان قیمت در لیست چه کار می کند، احتمالاً تا به حال با یک فولکس واگن گلف رانندگی نکرده اید. گلف با متانت و وقاری که در رانندگی دارد (شرایطی متفاوت با کلاس خودرویی این مدل)، از برخی خودروهای لوکسی که به اندازه 2 برابر آن قیمت دارند، بهتر عمل می کند. همچنین طراحی ماهرانه و مناسب کابین با صندلی های راحت، الگوی منطقی داشبورد و متریال های سطح بالا، ارزش این مدل فولکس واگن را دوچندان می کنند.

 

 

به دنبال رسوایی آلودگی مدل های دیزلی که دامن گیر فولکس واگن شده، این خودروساز به ساده سازی سری گلف پرداخته و در نتیجه بهترین ارزش ممکن برای هر کدام از مدل های گلف ایجاد شده است. شروع قیمت مدل 4 درب هاچ بک تنها اندکی بیشتر از 20 هزار دلار است و این در حالی است که مدل مجهّز «ولفسبورگ» با امکاناتی چون دکمه فشاری استارت، گرم کن صندلی ها و سیستم هشدار نقطه کور، قیمتی برابر 22 هزار و 415 دلار دارد.

خودروی راحت

فولکس واگن گلف 

راحت ترین خودرو های 2017 کدام ها هستند؟

111
این مطلب مفید بود ؟29
برگرفته از car / ک.ک
برچسب :
وبگردی