رنو ساندرو

مزایا و معایب “رنو ساندرو” دنده ای و اتومات

کد مطلب : 35880تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 10 دقیقه
ساندرو از هاچ بک های محبوب و شناخته شده در کشور است که در این گزارش به نقد و بررسی خودرو “رنو ساندرو” دنده ای و اتوماتیک از مجموعه پارس خودرو خواهیم پرداخت.

معرفی خودرو رنو ساندرو دنده ای و اتوماتیک

خودرو رنو ساندرو از سال 94 توسط مجموعه پارس خودرو شروع به مونتاژ شد که یک خودرو سواری و هاچ بک مناسب عبور و مرور شهری می باشد که از لحاظ ظاهری، مانند فیس لیفتی از خودرو تندر 90 و اما از لحاظ طراحی داخلی، همانند تندر 90 می باشد و اما تنها چند تغییر جزئی در آن اعمال شده است. با این وجود این خودرو در دو نسخه دنده ای و اتوماتیک به بازار کشور عرضه شده است که هم اکنون تولید آن متوقف شده و در بازار خودرو می توانید نسخه های 94 تا 98 را خریداری کنید. در ادامه این گزارش از نمناک به بررسی هرچه دقیق تر این خودرو خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

فهرست عناوین {گزینه موردنظر را انتخاب کنید}

 1. مشخصات کلی
 2. طراحی خارجی
 3. طراحی داخلی
 4. مصرف سوخت
 5. تجهیزات و آپشن ها
 6. رنگ های عرضه شده
 7. مبلغ بیمه سالانه
 8. هزینه استهلاک
 9. قیمت
 10. تفاوت رنو ساندرو دنده ای و اتوماتیک

مشخصات فنی رنو ساندرو

مشخصات فنیساندرو دنده ایساندرو اتوماتیک
وزن Kg11.05 1146
طول mm40204020 
عرض mm17461746 
ارتفاع mm15341534 
پیشرانه4 سیلندر4 سیلندر 
حجم موتور1.6 لیتر1.6 لیتر 
گشتاور 140 نیوتن متر 140 نیوتن متر
گیربکس5 دنده دستی4 دنده اتومات 
قدرت105 اسب بخار105 اسب بخار 
شتاب 0 تا 100 KM10.5 ثانیه11.5 ثانیه 
سرعت175 KM/h 170 KM/h 
مصرف ترکیبی در 100 KM6.7 لیتر8.3 لیتر 
حجم باک50 لیتر 50 لیتر 
سنسور عقبندارد ندارد 
ترمز ضد قفل ABSدارد دارد 
ترمز پارک برقیندارد ندارد 
چراغ مه شکن جلودارد دارد  
چراغ مه شکن عقبدارد دارد  
نوع فرمانهیدرولیکی هیدرولیکی 
تعداد ایربگ2
سیستم تهویه دستی دستی

طراحی خارجی رنو ساندرو

رنو ساندرو

ساندرو خودرویی هاچ بک می باشد که بیشتر به دلیل ابعادی که دارد، مناسب رانندگی در شهر نسبت به سدان ها می باشد و این در حالی است که طراحی ظاهری آن بیشتر چهره اروپایی دارد که حدودا در سال 2009 میلادی توسط شرکت خودروسازی رنو فرانسه تولید می شد و سپس توسط پارس خودرو، فرایند مونتاژ آن هم آغاز شد که در نگاه کلی یک ماشین با طراحی ساده و مینیمالیست است که بیشتر برای زندگی شهری مناسب می باشد چرا که در مرحله اول هاچ بک بودن آن و در مرحله دوم نیز مصرف سوخت آن مدنظر قرار گرفته است.

طراحی داخلی رنو ساندرو

کابین رنو ساندرو

طراحی داخلی رنو ساندرو نیز به سبک قدیمی، ساده، یکدست و دلسرد کننده می باشد که این طراحی را نیز دقیقا در تندر 90 شاهد هستیم. متاسفانه طراحی داخلی ساندرو، نقطه عطفی ندارد و بسیار ساده می باشد و این در حالی است که شاید در طول دهه اخیر، طراحی خوبی را شامل میشد، اما امروزه هیچ تعریفی را نمی توان برای آن ذکر کرد چرا که هم جنس پلاستیک کابین و هم قرارگیری دکمه های بالابر برقی شیشه ها بر روی کابین، کمی ناخوشایند هستند و نمی توان آنرا در زمره خودروهایی با کابین جذاب قرار داد.

مصرف سوخت رنو ساندرو

مصرف سوخت رنو ساندرو

خودرو رنو ساندرو همان گونه که گفته شد، در لیست خودروهای مناسب شهری قرار دارد که دارای مصرف سوخت مناسب و مقرون به صرفه ای است و اگر شاخصه میزان مصرف سوخت برای شما بسیار مهم می باشد، بدون شک توصیه می شود این خودرو را در لیست خودروهای مدنظر خود قرار دهید و با در نظر گرفتن شاخصه های دیگر، آنرا بررسی کنید. مصرف سوخت ترکیبی خودرو ساندرو دنده ای 6.7 لیتر و نسخه اتومات 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد و از این رو در لیست خودروهایی با سوخت مقرون به صرفه قرار می گیرند.

تجهیزات و آپشن های رنو ساندرو

از مهم ترین و اصلی ترین آپشن های رنو ساندرو در نسخه های دنده ای و اتوماتیک می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 1. ایربگ سرنشینان جلو
 2. ترمز ضد قفل ABS
 3. سیستم تهویه دستی
 4. چراغ های مه شکن عقب و جلو
 5. سیستم ضد سرقت
 6. شیشه بالابر برقی عقب و جلو
 7. آینه های جانبی برقی با گرمکن
 8. برف پاک کن و شیشه شور عقب
 9. سیستم صوتی
 10. کمربند ایمنی 3 نقطه ای برای سرنشین های عقب
 11. فرمان هیدرولیکی
 12. ترمز دیسکی تهویه شونده جلو
 13. ترمز کاسه ای عقب

رنگ های عرضه شده رنو ساندرو

رنگ هایی که تاکنون برای خودرو رنو ساندرو تولید و عرضه به بازار شده اند، عبارتند از سفید، مشکی، قرمز و نقره ای.

مبلغ بیمه سالانه رنو ساندرو

رنگ های رنو ساندرو

منظور از بیمه در این بخش، بیمه نامه شخص ثالث خودرو می باشد که بسیار ضروری است و اولین گام قبل از خرید خودرو این است که از بیمه آن مطلع شوید و در صورت نیاز اقدام به بیمه کردن آن نمایید. با این وجود اگر خودرو شما نیاز به بیمه کردن داشته باشد، لازم به ذکر است که بیمه شخص ثالث رنو ساندرو در سال 99 حدودا از 2.100.000 الی 2.400.000 تومان در سال 99 متغیر می باشد و جهت اطلاع دقیق از قیمت بیمه خودرو رنو ساندرو باید با متخصصان در این زمینه هماهنگی های لازم را داشته باشید.

هزینه استهلاک رنو ساندرو

بنابر میزان استفاده شما از خودرو در طول سال باید هزینه هایی را برای خودرو صرف کنید چرا که برخی از قطعات در گذشت زمان و به ازای میزان استفاده شما از اتومبیل، عمرشان به سر میرسد و برای جلوگیری از آسیب باید این قطعات را تعویض کنید. اما اولین هزینه استهلاکی که شما باید در طول سال صرف کنید، هزینه تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو رنو ساندرو می باشد که حداقل 2.100.000 و حداکثر 2.400.000 تومان در سال 99 می باشد و این رقم می تواند در طول هر سال تغییر یابد.

بهتر است هر 50 هزار کیلومتر شما اقدام به تعویض شمع های خودرو کنید که برای خرید یک بسته 4 تایی شمع برای خودرو رنو ساندرو باید حدودا 150 هزارتومان هزینه نمایید. با صدا در آمدن لنت های عقب و جلو، باید اقدام به تعویض آنها نمایید که هزینه خرید همزمان لنت های عقب و جلو برای رنو ساندرو حداقل 500 هزار تومان و حداکثر 800 هزار تومان می باشد. همچنین هر 60 هزار کیلومتر نیز باید تسمه تایم خودرو را تعویض کنید که برای رنو ساندرو حداقل 300 هزار تومان و حداکثر 500 هزار تومان می باشد.

استهلاک رنو ساندرو

با گذشت زمان و کاهش یافتن میزان آج لاستیک ها نیز باید اقدام به تعویض لاستیک های عقب و جلو خودرو کنید که هزینه خرید 2 جفت لاستیک برای این خودرو حداقل 2.500.000 تومان و حداکثر 6 میلیون تومان می باشد. با این وجود با یک جمع و تفریق ساده و خرید حداقل قیمت های گفته شده، شما باید در طول سال حدودا 6 میلیون تومان هزینه کنید که این هزینه متغیر می باشد و با افزایش و کاهش قیمت قطعات خودرو می تواند کم و زیاد شود.

قیمت رنو ساندرو

قیمت رنو ساندرو

در روزهای اولی که ساندرو در کشور مونتاژ شد و سپس به بازار عرضه شد، قیمت حدودی آن 35 الی 50 میلیون تومان در نسخه ها و آپشن های مختلف در دسترس بود که قیمت مناسبی داشت. اما بعد از نوسانات ارز در بازار، با افزایش قیمت خودروها در کشور روبرو شدیم که تمام خودروهای کشور را در برگرفت و این در حالی است که قیمت امروز رنو ساندرو بعد از گذشت چند سال در بازار آزاد حدودا به 450 میلیون تومان رسیده است که رشد قیمت بسیار زیادی داشته است. همچنین در حال حاضر این خودرو در کشور مونتاژ نمی شود و نسخه های سال 94 تا 98 در بازار موجود می باشند.

تفاوت رنو ساندرو دنده ای و اتوماتیک

تفاوت رنو ساندرو اتوماتیک

رنو ساندرو در دو مدل دنده ای و اتوماتیک تولید شده است که تفاوت هایی میان این دو اتومبیل وجود دارد. از مهم ترین تفاوت های این دو خودرو می توان به مصرف سوخت، آینه های جانبی و دستگیره های همرنگ بدنه، دکمه لغزش خودرو در جاده های لغزنده اشاره کرد که تمامی این آپشن ها در نسخه اتوماتیک وجود دارند و اما در نسخه دستی خبری از این آپشن ها نیست.

بررسی همه جانبه خودرو رنو ساندرو دنده ای و اتوماتیک

3.91607
این مطلب مفید بود ؟1244363
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
جواد1396-03-03
متاسفانه به دلیل تولید کم وعدم پیش فروش این خودرو استپ وی واینکه به نظر می رسه تمام پیش فروش هاش نصیب نمایندگی ها شده باعث افزایش غیرمنطقی قیمت شده
25830
وبگردی