مبلمان
مبلمان نقش اصلی در دکوراسیون داخلی منزل را دارد, برای خرید مبلمان با عجله تصمیم نگیرید تا مبلی با کیفیت و زیبا انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب مبلمان مناسب 

بدون شک مدل مبلمان در منازل مختلف با سلیقه ها و نیازهای متفاوت تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد در انتخاب مبلمان مناسب برای زیباتر به نظر رسیدن منزلتان باید به فاکتورهای متفاوتی توجه نمایید.

پول خود را برای خرید مبلمان بی کیفیت و بلا استفاده هدر ندهید و به جای آن با خرید لوازم با کیفیت پول خود را سرمایه گذاری کنید. لوازم با کیفیتی که می توانند برای سالیان سال از اتاقی به اتاق دیگر و از خانه به خانه دیگر جابه جا شوند. سوزان Suzanne و لورن مک گرت Lauren McGrath دو طراح داخلی انتخاب های خود را برای لوازم ضروری ای که هیچ خانه ای بدون آنها ممکن نیست را به اشتراک می گذارند.

مبلمان

انتخاب مبلمان مناسب برای منزل


سوزان می گوید :هر مبلی باید یک میز عسلی برای پذیرایی داشته باشد. اگر آنها را از یک مدل انتخاب کنید اشتباه نکرده اید اما انتخاب هایی با شکل، مواد یا رنگ متفاوت بهتر است. ( اگر سبکهای مختلفی را با هم ترکیب می کنید همه میزها باید ارتفاع یکسانی داشته کمی از دسته مبل بلندتر باشند نه کوتاهتر)
انتخاب مدل میر عسلی
منعطف ترین میزهای کناره بین 24 تا 36 اینچ (60 تا 90 سانتی متر) ارتفاع دارند. لورن می گوید :به دنبال مدلهایی باشید که میانه آنها خالی و قابل دیدن است . مدلهایی که پشت آنها بسته است فقط برای استفاده کنار تخت مناسب هستند.

مبلمان

مبلمان مناسب با دکوراسیون داخلی


سوران می گوید :هیچ مبلی به اندازه مبل دو نفره نمی تواند کارهای زیادی انجام دهد خودش به تنهایی یا در کنار مجموعه ای دیگر از مبلمان توانایی خاصی در تناسب با هر اتاقی دارد.
انتخاب مدل مبل دو نفره در دکوراسیون داخلی
سوزان می گوید مدلهایی که پشتی آنها ثابت است از مدلهایی که تشکهای جدا و شل و ول دارند مرتب ترند. لورن اضافه می کند که مدلهایی که روکش آنها به صورت دامن در پایین مبل چین می خورد فقط مناسب اتاق خواب هستند. بنابراین مدلهایی که پایه های آنها آشکار هستند را ترجیح می دهیم. سایز حدود 60 اینچ یا 150 سانتی بهترین مدل است.

مبلمان

چه مبلمانی انتخاب کنیم؟


در کنار مبل های راحتی، صندلیهای دسته دار می توانند شکلی غیر منتظره یا سبکی جالب را در تضاد با یک فضای مبله با مبلمان پارچه ای ایجاد کنند. لورن می گوید این مدلها عالی هستند و مثل لوازم تزئینی عمل می کنند.
انتخاب مدل صندلی های دسته دار
سوزان می گوید:مدلهایی که پشتی آنها باز است و نور از آنها عبور می کند با جزئیات طراحی شده روی قسمت چوبی را ترجیح می دهیم. آنها سبک بوده و حمل آنها آسان می باشد. صندلیهای غذاخوری اغلب می توانند این کار را انجام دهند.

مبلمان

مبلمان چه رنگی بخریم؟


سوزان می گوید نیمکت یک وسیله بادوام است. به هر فضایی شخصیت ، رنگ، حجم می دهد و هرزمان لازم باشد فضای اضافی برای نشستن ایجاد می کند.
انتخاب مدل نیمکت در دکوراسیون داخلی
لورن می گوید پیدا کردن مدلهای بدون پشتی آسان تر است و این مدلها تنوع بیشتری دارند. مدلهایی با روکشهای جالب اما با کمترین ریسک که مناسب روی مبل هم هستند را ترجیح می دهیم.

مبلمان

کنسول در دکوراسیون داخلیسوزان می گوید :کنسول فضایی را برای شما بوجود می آورد که از عهده یک میز معمولی برنمی آید. کنسول فضای اضافی دیگری برای استفاده ایجاد می کند که باریک است و سر راه قرار نمی گیرد. مدلهای گرد اتاق را بهتر و جالب تر نشان می دهند.
مکان استفاده از کنسول در دکوراسیون داخلی
لورن می گوید:مدلهای بدون پایه در وسط انطباق پذیرترند هستند برای اینکه می توانید یک صندلی جلوی آن بگذارید. سوزان اضافه می کند که اگر یک جفت از آنها را پیدا کردید می توانید آنها را در دو طرف شومینه یا در ورودی بگذارید.

مبلمان

مبلمان تکی بدون دستهسوزان می گوید مردم اغلب به خرید چنین مبل هایی فکر نمی کنند. اما این مدل صندلیها متنوع ترین صندلیهای روکش دار هستند. بعلاوه ظاهر آنها فوق العاده است. این حقیقت که آنها بدون دسته هستند آنها را برای استفاده هر کس از یک کودک تا یک همسر با قد 193 سانتی متر آسان می کند.
انتخاب مدل مبل های تکی بدون دسته
لورن می گوید:مدلهای کوچکتر بهتر هستند .اگر این صندلیها خیلی بزرگ باشند ظاهر جذابی نخواهند داشت و جابه جایی آنها راحت نخواهد بود.

مبلمان

دراورهای کشو دار


لورن می گوید دراورهای کشو دار نه تنها به اتاق خواب بلکه به هر اتاقی شخصیت و فضای اضافه می دهند. علاقه داریم که از آنها در اتاق غذاخوری برای گذاشتن دستمال سفره ها یا بعنوان بار در اتاق غذاخوری استفاده کنیم.
مکان استفاده از دراورهای کشو دار
راهرو، اتاق پذیرایی، اتاق غذاخوری، راهرو ورودی، اتاق خواب، حمام.
سوزان می گوید :بهترین دراورهای کشو دار مدلی است که بیش از 45 سانتی متر عمق ، 90 سانتی متر ارتفاع و 127 سانتی متر عرض نداشته باشد.

انتخاب مبلمان مناسب با دکوراسیون داخلی منزل

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از سیمرغ -/ح
وبگردی