راههای داشتن ناخن های زیبا
راههای داشتن ناخن های زیبا و سالم به دور از شکنندگی و سفیدک به 5 بخش اصلی تقسیم می شود که با رعایت و توجه به این نکات به صورت طبیعی می توانید از ناخن هایتان مراقبت کنید.

راه هایی موثر برای داشتن ناخن های زیبا

 

راههای داشتن ناخن های زیبا از راه و روش طبیعی به طبع بهتر و نتیجه بخش تر خواهد بود. مواد طبیعی و ویتامین های مورد نیاز برای سلامت و استحکام ناخن ها با تقویت بافت ناخن موجب زیبایی آن ها می شوند. پس برای سال جدید راهکارهای این بخش را به کار بگیرید تا خیلی زود به ناخن هایی زیبا و طبیعی برسید.

آیا عیب ونقص ناخن هایتان باعث می شود آنها را از دیگران قایم کنید؟ قطعا از این کار بیزار و خسته اید. پس زمان تغییر فرا رسیده!

  آب رسانی به ناخن ها

آب مایه ی حیات است و از منافع بسیاری برخوردار است از جمله آب رسانی به ناخن ها. اگر مزه آب را دوست ندارید چند قطره آبلیمو در آن بچکانید.

 جذب ویتامینD را افزایش دهید

افراد بیشماری از کمبود ویتامینD رنج می برند، به ویژه در فصل زمستان که تابش نور خورشید به حداقل می رسد. ویتامینD برای سلامت ناخن ها کاملا ضروریست. ماهی های چرب مثل قزل آلا، آزاد، انواع قارچ، غلات و پنیرسویا از جمله غذاهایی هستند که قادرند ویتامینD بدن را افزایش دهند.

 استفاده از ویتامین H (بیوتین)

بیوتین یکی از فاکتورهای افزایش سلامت ناخن و مانع از شکنندگی آنهاست. تخم مرغ (نه فقط سفیده آن)، مغز بادام و مکمل هایی که سرشار از بیوتین هستند و به ناخن ها خاصیت ارتجاعی می بخشد.

 مراقبت از ناخن ها

روغن های مفید برای ناخن

بهترین روغن برای ناخن

قسمت سفید رنگ ناخن (کوتیکول) نه تنها قالبی برای بستر ناخن هاست، بلکه حامی رشد و مقاوم شدن آنهاست. پس برای درمان کوتیکول از روغن جوجوبا ومغز بادام شیرین بهره ببرید.

 استفاده از دستکش یادتون نره!

آب از لبه آزاد ناخن می تواند نفوذ کند وباعث شکنندگی آن شود، بنابراین هنگام انجام کارهای خانه دستکش پلاستیکی بپوشید. پیش از رفتن به رختخواب مقدارزیادی مرطوب کننده به دستانتان بزنید و در طول شب برای درمان دستکش نخی بپوشید. 

راههای داشتن ناخن های زیبا در سال جدید

4.729
این مطلب مفید بود ؟272
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از sheknows /ن
وبگردی