سرویس وان درایو
برای رفع مشکل کمبود حافظه گوشی تلفن همراه خود می توانید از برنامه و فضای ابری وان درایو استفاده نمایید و در آن لحظه به فایل های مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

رفع مشکل کمبود حافظه با سرویس وان درایو 

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان هر یک از ما با آن روبرو شویم، پر شدن حافظه گوشی و یا پر شدن حافظه لپ تاپمان است که اغلب با کند شدن این دستگاه ها می توانیم به این نتیجه برسیم که حافظه گوشی و یا لپ تاپ ما در حال پر شدن می باشد و در طی این فرایند ناخوشانید قرار است تا گوشی و لپ تاپ ما هنگ نمایند و پیام پر شدن حافظه را مشاهده خواهیم نمود.

از این رو به این فکر می افتیم تا بتوانیم هر چه سریع تر گوشی و لپتاپ خود را به یک رم و یا حافظه جانبی مجهز سازیم تا فایل هایی که به آنها زیاد نیاز نداریم را درون آن ثبت کنیم و در صورت لازم تنها چند ثانیه با استفاده کابل های رابط همانند OTG به گوشی خود متصل کنیم.

اما این روش هم کمی سخت و دشوار است و شاید زمان و فرصت کافی را برای انجام این فرآیند نسبتا طولانی نداشته باشیم. با این وجود سرویس های ابری را برمی گزینیم که می توانند بسیار موثر باشند و به مرور نیازهای هر یک از ما را تنها در چند ثانیه آپلود و دانلود برطرف سازند. به همین دلیل تیم تکنولوژی نمناک قصد دارد در ادامه این مطلب شما را با معتبرترین و امن ترین سرویس ابری برای رفع مشکل کمبود حافظه آشنا سازد. همراه ما باشید.

سرویس ابری وان درایو

وان درایو یکی از سرویس های مجازی و ابری است که توسط شرکت بزرگ و معتبر مایکروسافت عرضه شده است و کاربران می توانند تنها با حسابی عادی و ساده از مزایای این برنامه آنلاین و کاربردش استفاده نمایند. با این وجود استفاده از این برنامه بسیار ساده می باشد تا تمام کاربران بتوانند از این فضای ابری نهایت استفاده را داشته باشند.

با این وجود استفاده از این برنامه آنلاین هیچ محدودیتی ندارد و می توانید تمام فایل های خود را با هر فرمتی در فضای ابری و پوشه های ساخته شده توسط خودتان آپلود نمایید و در مواقع نیاز تنها با چند کلیک ساده به آنها دست پیدا کنید.

onedrive

اما اگر قصد دارید تا از این سرویس مجازی و ابری استفاده کنید، ابتدا کافی است وارد " OneDrive " شوید و سپس با وارد کردن حساب کاربری خود و یا ساخت حساب کاربری جدید، فضای ابری مورد نیاز خود را بسازید و فایل های مهم و اصلی که احساس می کنید برای شما مهم و ضروری است و نمی خواهید به هیچ وجه از دست بدهید، بر روی آن آپلود نمایید.

حساب های کاربری رایگان بطور کلی شامل 15 گیگ فضا در جهت ذخیره کردن فایل های مختلف می باشند و این میزان در صورتی است که حساب کاربری شما جدیدا ساخته شده باشد. اما اگر حساب کاربری شما قدیمی است می توانید به میزان 25 گیگ حافظه رایگان استفاده نمایید تا نیازهای اصلی خود را برطرف نمایید.

وان درایو چیست؟

همچنین توجه داشته باشید که منظور از گزینه " Sync " در این برنامه و یا برنامه های دیگر همگام سازی خودکار می باشد که اگر این گزینه فعال باشد بطور خودکار و اتومات وار، تمام فایل هایی که وارد سیستم عامل شما می شوند، در فضای ابری شما یک نسخه پشتیبان تهیه می شود که می تواند منجر به پر شدن حافظه فضای ابری شما علاقمندان به این برنامه کاربردی شوند.

با این وجود می توانید نسبت به نیازهای خود، این قابلیت را روشن و یا خاموش کنید تا برخی از فایل های نامرتبط شما باعث پر شدن فضای ابری وان درایوتان نگردند.

 

سرویس وان درایو و رفع مشکل کمبود حافظه

3.611
این مطلب مفید بود ؟83
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی