زالو
زالو در واقع نوعی کرم هست که خون انسان را میمکد و خون را پاکسازی می کند، با ما باشید تا از 10 موردی که درباره زالو نمی دانید آگاه شوید.

آنچه در مورد زالو ها نمی دانید

زالو های ضعیف شهرت بدی دریافت کرده اند آن هم برای چیزی که باریک و پرتلاطم و مکنده خون است و ممکن است همه این موارد باشد، درواقع اگر یکبار زالوها را بشناسید. آنها بسیار خوب هستند:آنها با وجود لزج بودن، روی زمین خشک، به پاهایتان نمی چسبند.

حقایق و رازهای جالب از بدن زالو

در اینجا مواردی هست جذاب ، جالب و عجیب که ممکن است در مورد این موجود چندش آور خزنده ندانید.
1.زالو ها درواقع کرم هستند
آره ،زالو ها بسیار شبیه به کرم خاکی هستند اما تفاوت های اندک و مهمی دارند، بدن زالو ها بسیار سخت تر ازکرم های خاکی هستند و در حالی که آنها برخی از تقسیم بندی های خود را نشان میدهند، تقسیم بندی ها در خارج با سازماندهی اندام داخل بدن آنها مطابقت ندارد. به علاوه این چیزی است که مکمل خونی میشود اما مانند کرم های خاکی، زالو ها طعمه های خوبی هستند به خصوص برای وال ها.
 
زالو
همه چیزهایی که درباره زالو نمی دانید
 
2. همه زالو ها خون را نمی مکند
تنها یک نوع از زالو ها مکنده خون هستند دقیقا همانهایی که ما اغلب متوجه شان میشویم. اغلب زمانی که در حال شنا در آبهای منطقه گرمسیر تلاش میکنیم تا آنها را از پاهای خود جدا کنیم باید بدانیم که در واقع آن زالو های آب شیرین اصلا خون نمیخورند. آنها گوشت خوار هستند آنها به جانوران نرم تن، حشرات نوزاد و کرم ها، و تلاش ما برای کنده شدن آنها اشتباه است.
حتی آنهایی که خون مینوشند به طور فعال به دنبال خون انسان نیستند آنها قورباغه ها، حلزون ها، لاک پشت ها و سایر موجودات آبزی را ترجیح میدهند اما برای آنها انسان بعنوان یک وعده غذایی است واگر کسی مچ پای خود را نشان دهد ، گویا برایشان یک هدیه است.
 
3.زالوها دوجنسه هستند
زالو ها اندام های مربوط به تولید مثل هردوجنس زن ومرد را دارند اما به این معنا نیست که همه چیز را خودشون میتوانند انجام دهند، در عوض زالو ها میتوانند خود را بالا بکشند و به عنوان یک زالو به سر شما و یا پاهایتان نزدیک شوند.
 
رازهای زالو
آیا می دانید همه زالوها خون را نمی مکند
 
4. زالو ها، همه جا هستند
شما هرگز نمیتوانیداز آنها فرارکنیدشاید یاد بگیرید که قدر آنها را بدانید. آنها در اکثر قاره ها یافت میشوند.در حالی که در قطب جنوب هیچ آب شیرینی وجود ندارد شما میتوانید در همه ی اقیانوس های جهان مکنده های شناور را پیدا کنید.
 
5. زالوها می توانند واقعا بزرگ شوند
دف یکی از گونه های موجود در آمازون میتواند تا45 سانتی متر بزرگ شود و از طریق خرطوم(بینی) که می تواند اندازه یک پا رشد کنند، خوشبختانه بیشتر این گونه که در کانادا یافت میشوند، خیلی وحشتناک و عظیم نیستند. گونه های مکنده ی خون شبیه ماکروبدلا دکورا فقط 10 سانت رشد میکنند.
 
6.زالو ها به عنوان دارو در پزشکی استفاده میشوند
از زالو نه تنها برای حجامت های قدیمی که در تکاپو و شلوغی ازبین رفت در عوض پزشکان از پروتئین ها و چربی خون آنها برای کمک به تخلیه فشار خون از محل متورم برای بازسازی عمل جراحی استفاده میکنند ، به خصوص محل هایی که دارای رگ های خونی بسیاری است مانند گوش ،انگشتان و انگشتان پا. اگرچه علم درباره زالو هنوز مبهم است، محققان آلمانی نیز همچنان از زالو ها برای کمک به درد التهاب مفاصل استفاده میکنند.
 
بزرگ شدن زالو
زالوها قابلیت بزرگ شدن را دارند و به عنوان دارو در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند

7. زالو ها نمیتوانند بشنوند و نمیتوانند خوب ببینند

زالوها گوش ندارند اگرچه میتوانند لرزش هارا از طریق پوست خود تشخیص دهند و نمیتوانند فراتر از جاییکه نور روشن است، چیزی را ببینند. در عوض آنها از حس قوی چشایی و لامسه برای ارتباط شیمیایی و فیزیکی باهم استفاده میکنند.

8, زالو ها با شرایط سخت، سازگاری خوبی دارند
بعضی از آنها میتوانند تا یک سال بدون غذا زندگی کنند و میتوانند سطح اکسیژن کم را تحمل کنند. همچنین بعضی از گونه ها در مناطقی که آلودگی زیاد است، میتوانند به خوبی عمل کنند.
 
زالو
سازگاری خوب زالو ها با شرایط سخت
 
9. اگر زالو به شما گیر کرد صبر کنید تا خودش برود یا روی او نمک بپاشید
اگر از آب بیرون آمدید و یک زالو به شما چسبیده بود، گرچه ساده نیست اما صبر کنید تا مکیدنش تمام شود در غیر اینصورت آن را از بین ببریدو از مسیر خود لذت ببرید. اگر شما نمیتوانید این فاکتور هارو به دست بیاورید،میتوانید روی آن نمک بپاچید که باعث میشود بتوانید آن را زودتر بیرون بیاندازید.
 
10. زالو ها زیاد میخورند بیش از آنچه که فکرش را بکنید
شما قطعا نمیخواهید از گزیده شدن توسط زالو بمیرید آنها توانایی خوردن خون 5 برابر وزن بدن خود را دارند. آنها میتوانند به راحتی مواد مغذی برای استفاده بعدی خود را ذخیره کنند.پس صبر کنید ولی به اندازه ای که به شما آسیبی نرسد.
 
زالو درمانی
زالو بیش از آن چیز که فکرش را می کنید میخورد
 
درآخر یک نکته و حقیقت جالب دیگر در مورد بدن زالوها
زالو دارای11معده و 3دهان میباشد و هر دهان داری100عدد دندان میباشد،جالب است این را هم بدانید که یک وعده خون مکیدن میتواند زالو را 1سال زنده نگه دارد.

 

10 راز جالب زالو از درمان بیماری ها تا زالو دوجنسه

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : زالو
وبگردی