سامانه بارشی

سامانه بارشی جدید از جمعه وارد کشور می شود

تاریخ انتشار : 26 دی 1398کد مطلب : 16255زمان مطالعه : 2 دقیقه
صادق ضیاییان اعلام کرد از روز جمعه 27 دی ماه سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می شود.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

مهر:مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز جمعه 27 دی ماه خبر داد. 

صادق ضیاییان، اظهار کرد:امروز (26 دی ماه) غالب مناطق کشور جوی آرام خواهند داشت و برای شهرهای صنعتی افزایش آلاینده های جوی پیش بینی می شود. بعد از ظهر با عبور موج های کم دامنه ترازهای میانی جو در دامنه های زاگرس واقع در غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود. 

وی در ادامه گفت:امروز (26 دی ماه) برای نیمه غربی سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات و بخش هایی از استان اردبیل بارش برف پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد:جمعه (27 دی ماه) با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور بارش برف و باران در این مناطق آغاز خواهد شد و به تدریج گستره فعالیت این سامانه به دامنه های جنوبی البرز و جنوب غرب کشور نیز خواهد رسید. 

وی در ادامه گفت:شنبه (28 دی ماه) با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن مناطقی از جنوب و مرکز کشور را نیز در بر خواهد گرفت همچنین در این روز در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. 

ضیاییان افزود:شدت بارش در این روز در شمال خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب ایلام، لرستان، جنوب استان مرکزی، شمال کرمانشاه، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود. بارش در مناطق جنوبی گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت:یکشنبه (29 دی ماه) با تداوم بارش در این مناطق در بخش هایی از مرکز، شرق و شمال شرق کشور بارش و افزایش نسبی دما رخ می دهد. دوشنبه (30 دی ماه) این سامانه به جز در مناطق جنوب غربی و جنوب کشور در سایر مناطق فعال خواهد بود. 

وی افزود:از شنبه تا دوشنبه (28 تا 30 دی ماه) برای نوار ساحلی دریای خزر بارش باران پیش بینی می شود. 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت:دمای هوای تهران در گرم ترین و سردترین زمان به درجه سانتیگراد می رسد.

انتهای پیام/م

سامانه بارشی جدید از جمعه وارد کشور می شود

35
این مطلب مفید بود ؟32
برچسب : هواشناسی
وبگردی