سامانه بارشی

ورود سامانه بارشی از فردا شب به کشور

تاریخ انتشار : 15 اسفند 1398کد مطلب : 1930زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور گفت: از روز جمعه (16 اسفند) سامانه بارشی جدید وارد کشور خواهد شد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

ایسنا:صادق ضیاییان در خصوص آخرین وضعیت پیش بینی هوا گفت:براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (15 اسفند) برای اکثر مناطق کشور آسمانی صاف به همراه افزایش نسبی دما و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی پیش بینی می شود. 

وی با بیان اینکه اواخر روز جمعه (16 اسفند) با ورود سامانه بارشی جدید در بخش هایی از غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود، خاطر نشان کرد:همچنین در روز شنبه (17 اسفند) فعالیت سامانه در نواحی شمال غرب، غرب و بخش هایی از جنوب غرب کشور تقویت شده و موجب بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه اواخر روز شنبه (17اسفند) فعالیت این سامانه در سواحل غربی دریای خزر و دامنه های مرکزی البرز گسترش می یابد و یکشنبه (18 اسفند) در بخش هایی از زاگرس مرکزی، دامنه های البرز، نواحی مرکزی و شرقی کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت انتظار می رود، ادامه داد:در اواخر روز دوشنبه (19 اسفند) این سامانه از کشور خارج می شود. 

وی با بیان اینکه اوایل وقت امروز (15 اسفند) خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود، گفت:امروز و فردا (15 و 16 اسفند) برای نواحی شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

ورود سامانه بارشی از فردا شب به کشور

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : بارش باران
وبگردی