سرطان کلیه
درد در پهلوها از علائم سرطان کلیه است. استعمال دخانیات و فشار خون بالا می توانند علت سرطان کلیه باشند. نفرکتومی راه درمان سرطان کلیه است.

علائم ابتلا به سرطان کلیه را بشناسید

سرطان کلیه نوعی سرطان است که در سلول های کلیه ایجاد می شود. این سرطان یا سلول های کلیه را مبتلا می سازد و یا سلول های اوروتلیال درون لگن چه های کلیه را مورد هدف قرار می دهد.

یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی با اشاره به علائم ابتلا به سرطان کلیه گفت:افراد سیگاری دو برابر بیشتر از دیگران به سرطان کلیه مبتلا می شوند.

یک متخصص آنکولوژی اظهار کرد:هدف از برگزاری این سمینار آشناکردن پزشکان با آخرین مطالعات درباره سرطان های متاستایک کلیه است و در این سمینار از اساتید مجرب جراح ارولوژی و رادیوآنکولوژیست دعوت بعمل آمده و جدیدترین دستاوردها در این حوزه مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

وی افزود:یکی از تومورهای شایع دستگاه ادراری تومورهای کلیوی است البته سرطان کلیه اگر زود تشخیص داده شوند درمان پذیر بوده ولی در مراحل انتهایی و پیشرفته هیچ درمان محکم و قطعی در این زمینه وجود ندارد. بنابراین تشخیص به موقع سرطان کلیه بسیار حائز اهمیت است.

سرطان کلیه

علائم ابتلا به سرطان کلیه

این آنکولوژیست ادامه داد:متاسفانه تعداد زیادی از بیماران در مرحله ای مراجعه می کنند که قسمت های مختلف بدن درگیر شده است بنابراین توجه به علائم این بیماری و مراجعه به موقع به پزشک بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه از شایع ترین علایم این سرطان وجود خون در ادرار است، افزود:مهم ترین علامت هایی که تومور های کلیه در فرد مبتلا ایجاد می کند، احساس سنگینی و فشار در پهلوها ، درد در ناحیه کلیه ، دفع خون در ادرار و لمس توده در ناحیه پهلو است.

متخصص آنکولوژی با اشاره به اینکه برای تشخیص تومورهای کلیوی راحت ترین روش سونوگرافی است، خاطر نشان کرد:افراد سیگاری دو برابر بیشتر از دیگران به سرطان کلیه مبتلا می شوند، چاقی و اضافه وزن، استفاده از رژیم های پرنمک، مصرف زیاد گوشت قرمز و غذاهای فرآوری شده و برخی از شغل ها در صنایع شیمیایی از فاکتورهای خطر در این سرطان است.

گفتنی است، همایش یکروزه RCC سرطان های متاستایک 4 آبان ماه در هتل پارسیان آزادی تهران، سالن الماس با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته این حوزه برگزار می شود. همچنین این همایش دارای امتیاز بازآموزی برای رشته های رادیوآنکولوژی، اورولوژی، هماتو آنکولوژی و رادیولوژی است.

سرطان کلیه ، علت و راه های درمان سرطان کلیه

434
این مطلب مفید بود ؟277
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بهداشت نیوز-/ ر
وبگردی