سهمیه بنزین

زمان واریز سهمیه بنزین مردادماه

تاریخ انتشار : 31 تیر 1399کد مطلب : 41331زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت کارت سوخت تمام خودروها ساعت صفر امشب یکم مرداد ماه شارژ می شود.

ایسنا: فاطمه کاهی با بیان اینکه کارت سوخت افراد اول هر ماه شارژ می شود، اظهار کرد:این ماه نیز طبق روال، بامداد کارت سوخت تمام وسائل نقلیه شارژ می شود.

وی سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت را 540 لیتر اعلام و تاکید کرد:سقف در نظر گرفته شده برای ذخیره بنزین 9 ماه است که این ماه موعد آن فرا می رسد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی توضیح داد:برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از 540 لیتر در کارت ذخیره می شود و قابل انتقال به ماه های بعد است؛ بدین معنا که سهمیه 60 لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت خودکار به ماه بعد منتقل می شود.

کاهی همچنین گفت:پس از 9 ماه، مازاد 540 لیتر به کارت سوخت شخصی افراد اضافه نمی شود؛ بدین معنا که پس از این ماه، بیش از 540 لیتر در کارت سوخت افراد ذخیره نخواهد شد. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این 9 ماه مثلا 30 لیتر از سهمیه خود استفاده کند، در ماه دهم، سهمیه 60 لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلکه این عدد به 30 لیتر می رسد.

وی افزود:ممکن است فردی تا پایان ماه دهم از سهمیه سوخت موجود در کارت سوخت شخصی خود استفاده نکند که در این شرایط ذخیره کارت وی همان 540 لیتر باقی می ماند و موجودی کارت او افزایش پیدا نمی کند.

از بامداد روز جمعه 24 آبان که بنزین سهمیه بندی شد، قیمت بنزین معمولی سهمیه ای (ماهانه 60 لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر 3500 تومان تعیین شد.

انتهای پیام/م

زمان واریز سهمیه بنزین مردادماه

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی