اسکار

کدام فیلم های ایرانی کاندید اسکار 2018 شدند؟!

تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396کد مطلب : 56742زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم نفس ، مالاریا و رگ خواب سه گزینه نهایی معرفی به آکادمی اسکار هستند و نماینده ایران از بین این سه گزینه انتخاب میشود.

نفس ، مالاریا و رگ خواب سه گزینه نهایی معرفی به اسکار

چند روز پیش از میان فیلم های ایرانی حاضر در سینمای ایران اسامی 10 فیلم ایرانی برتر برای حضور در اسکار اعلام شد و قرار بر بررسی بیشتر برای انتخاب بهترین فیلم ها برای کاندید شدن در اسکار 2018 بود . حال از میان 10 فیلم انتخابی نام سه گزینه تا به امروز برای معرفی به آکادمی اسکار اعلام شد.

فیلم نفس ساخته نرگس آبیار ، فیلم مالاریا ساخته پرویز شهبازی و فیلم رگ خواب حمید نعمت الله سه گزینه نهایی معرفی به آکادمی اسکار هستند که نماینده ایران از بین این سه گزینه انتخاب میشود.

فیلم هایی که نماینده ایران در آکادمی اسکار هستند

فیلم نفس به کارگردانی نرگس آبیار

فیلم نفس که سومین فیلم کارنامه ی کاری نرگس آبیار است داستان دختر بچه ای را بازگو می کند که زمان شاه و انقلاب را پشت سر می گذارد و در بمباران سال 1362 شهید می شود. این فیلم که برای اولین بار در سی و چهارمین جشنواره فجر به نمایش درآمد با استقبال خوبی مواجه شد .نقش اصلی فیلم نفس را ساره نورموسوی، بازیگر خردسال ایفا می کند.

فیلم های ایرانی کاندید اسکار

گلاره عباسی در فیلم نفس یکی از کاندیداهای اسکار

مهران احمدی، پانته آ پناهی ها،گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی، ساقی زینتی، محمدرضا شیرخانلو، سیده ساره نورموسوی، علی خانبابایی و جمشید هاشم پور ایفاگر نقش های فیلم سینمایی نفس هستند.

فیلم های ایرانی کاندید اسکار

فیلم نفس نرگس آبیار کاندید اسکار شد


فیلم مالاریا به کارگردانی پرویز شهبازی

 فیلم های ایرانی کاندید اسکار

آزاده نامداری در فیلم مالاریا ، نماینده ایران در اسکار 2018

مالاریا فیلمی به کارگردانی و نویسندگی پرویز شهبازی و تهیه کنندگی مسعود ردایی است که ساعد سهیلی، ساغر قناعت، آذرخش فراهانی و آزاده نامداری در آن به ایفای نقش پرداخته اند.


فیلم رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت الله

فیلم سینمایی رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت الله داستان فروپاشی مینا است، زنی تنها که در ازدواج اول شکست خورده و بعد از سمت پدر طرد شده.

 

فیلم های ایرانی کاندید اسکار

لیلا حاتمی و کوروش تهامی در فیلم رگ خواب

بازیگران این فیلم لیلا حاتمی ، کوروش تهامی ، الهام کردا ، لیلا موسوی ، حمیدرضا آذرنگ ، خسرو بامداد ، بامداد نعمت الله هستند.

فیلم های ایرانی کاندید اسکار

لیلا حاتمی در فیلم رگ خواب ، کاندید حضور در اسکار 2018

کدام فیلم های ایرانی کاندید اسکار 2018 شدند؟!

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی