شهر های قرمز کرونایی

ورود و خروج به 32 شهر قرمز کرونایی ممنوع است

تاریخ انتشار : 5 تیر 1400کد مطلب : 63385زمان مطالعه : 2 دقیقه
معان اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر وضعیت قرمز کرونایی در 32 شهر، ورود و خروج خودرو به این شهرها ممنوع است.

سرهنگ عین الله جهانی افزود:منع تردد و محدودیت های شبانه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و دستورالعمل جدیدی به پلیس راهور ابلاغ نشده است.

وی تصریح کرد:ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرهای گروه قرمز و نارنجی ممنوع و خروج خودروها با پلاک بومی از این شهرها نیز ممنوع است.

به گفته سرهنگ جهانی، ثبت تخلفات ترددهای غیرمجاز در این طرح توسط دوربین های مکانیزه ثبت تخلف در شهرها و جاده ها و تیم های گشتی پلیس صورت می گیرد.

وی افزود:برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های تردد شبانه خودروها در همه شهرهای گروه قرمز و نارنجی و زرد و آبی از ساعت 22 تا 3 بامداد همچنان ادامه خواهد داشت.

معان اجتماعی ناجا گفت:با رانندگانی که نسبت به محدودیت های ستاد مقابله با کرونا بی توجهی کنند برخورد شده و ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی خودرو عودت داده و اعمال جریمه می شود.

جهانی اضافه کرد:این اعمال محدودیت شامل همه شهرها اعم از قرمز، نارنجی و زرد می شود. برای ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای زرد و خروج خودروهای بومی از شهرهای زرد 500 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز(شنبه) و پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهوری برگزار شد، گفت:32 کشور از لحاظ وضعیت کرونا قرمز، 174 شهر نارنجی و 242 شهر نیز زرد هستند و روند شیوع کرونا در استان های هرمزگان و بوشهر گرچه افزایشی بود اکنون کندتر شده و بطور کلی روند این بیماری در کشور نزولی است.

به گفته وی، اکنون در استان های جنوبی کشور از جمله بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد شاهد افزایش روند کرونا هستیم.

از ابتدای شیوع کرونا در ایران(اسفند 98) تا کنون 83 هزار و 588 نفر از هموطنان جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند.

انتهای پیام/م

 

ورود و خروج به 32 شهر قرمز کرونایی ممنوع است

53
این مطلب مفید بود ؟30
وبگردی