طولانی ترین قانون اساسی
قانون اساسی یا اساسنامه عالی ترین سند حقوقی یک کشور است که تقریبا همه کشورها دارند و کشورهایی هستند که دارای طولانی ترین و کوتاه ترین قانون اساسی نوشته شده در جهان می باشند.

کدام کشور دارای بلندترین و طولانی ترین قانون اساسی نوشته شده در جهان است؟

تقریبا تمام کشورهای جهان قانون اساسی دارند، چه نوشته شده و چه نانوشته.یک قانون اساسی، مجموعه ای از قوانین و اصول بنیادی است، که به حکومت یا سازمان و یا دولت کمک می کند. زمانی که این قانون ها و اصول بنیادی جمع آوری شوند و در یک سند نوشته شود، گفته می شود که این سند حاوی یک قانون اساسی نوشته شده میباشد.

طولانی ترین قانون اساسی

انگلستان کشوری که فاقد قانون اساسی است

کشوری که قانون اساسی ندارد و کشورهایی که بلندترین و طولانی ترین قانون اساسی دنیا را دارند

چنانچه در این بخش از سرگرمی نمناک می خوانید برخی از کشورها، مانند انگلستان قانون اساسی نوشته شده ای ندارند با این حال بیشتر اصول قانون اساسی در این کشور، از اسناد اساسنامه، رویه قضایی، کتاب وظایف مسئولان و معاهدات می باشد.

  • کوتاه ترین قانون اساسی در جهان مربوط به کشور موناکو می باشد.
  • در حالی که بلندترین قانون اساسی در جهان، مربوط به کشور هند است.
  • هند کشوری که بلندترین قانون اساسی را دارد

کشور موناکو

کوتاه ترین قانون اساسی متعلق به کشور موناکو

قانون اساسی هند:

قانون اساسی در هند، بالاترین و مهم ترین مقام در این کشور را دارد.این قانون، کد سیاسی کشور و وظایف و ساختار سازمان های مختلف دولتی، حقوق بشر و وظایف مربوط به شهروندان را مشخص می کند.قانون اساسی هند بلندترین قانون اساسی نوشته شده، در بین تمام کشورهای جهان میباشد با این حال برخی از ایالات در ایالت متحده، مانند آلباما قانون اساسی طولانی تری از قانون اساسی هند دارد.نسخه انگلیسی قانون اساسی هند، حدود 145 هزار کلمه دارد. که تقریبا یک سوم قانون اساسی آلباما می شود که شامل:مقدمه، 448 مقاله در 25 قسمت، 12 برنامه ریزی و 5 زمیمه می باشد.

آخرین اصلاحیه در این قانون اساسی، در 1 ژانویه سال 2017 انجام شد، که شامل 101 قانون می باشد. قانون اساسی هند، در تاریخ 26 نوامبر سال 1949، با تصویب مقررات 59_ 60 324، 366، 367، 379، 380، 388 و 391 ،394 به اجرا درآمد و پیش نویس قانون اساسی،توسط 389 عضو آغاز و نوشته شد و اعضای آن به 229 نفر، پس از جداسازی هند کاهش یافت.

قانون اساسی کشور هند

کشور هند دارای طولانی ترین قانون اساسی جهان

کمیته پیش نویس قانون اساسی از هشت عضو تشکیل شد، که سرپرستی آن را بAmbedkar بر عهده داشت. این مأموریت تقریبا سه سال طول کشید و سرانجام توسعه پیدا کرد.قانون اساسی مربوط به این کشور تحت تاثیر بسیاری از کشورهای دیگر قرار گرفته است.به طور مثال مفهوم شهروندی از انگلستان در بر گرفته شد و مسائلی مانند لایحه حقوق و کالج انتخاباتی و بررسی قضایی، از ایالات متحده در بر گرفته شده است.قانون اساسی هند از قوانین ایرلند، استرالیا، کانادا، آفریقای جنوبی و ژاپن و فرانسه نیز ب برخی قوانین را کپی برداری کرده است.

 

کوتاه ترین و طولانی ترین قانون اساسی جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی