علی پروین
علی پروین پس از سالها در نهایت به شایعه بزرگی که در خصوص او و تیمش در دربی 35 وجود داشت پاسخ داد.

علی پروین شایعه گل نزدن به تیمش را تکذیب کرد

یکی از موضوعاتی که همیشه در خصوص دربی استقلال و پرسپولیس مطرح بود، به لطف آبی ها به سرمربی سابق تیم ملی مربوط می شد.
گفته می شد در یکی از بازی های دو تیم بازیکنان استقلال دستور گرفتند با توجه به حضور توامان علی پروین روی نیمکت پرسپولیس و تیم ملی، مراعات او را کرده و به تیمش گل نزنند! دستوری که به رختکن این تیم منتقل شده بود. علی پروین اما در واکنش به این موضوع مدعی است کسی جرات اینکه به رختکن تیمش نزدیک شود را نداشت و اینکه بخواهد توصیه ای داشته باشد را به شدت تکذیب کرد.

*پیروزی استقلال در دربی و پیغام پروین به آنها

15 اسفند 1370 دربی 35 که یکی از عجیبترین بازی های سرخابی ها بود با نتیجه دو بر صفر به سود استقلال به اتمام رسید. استقلال به عنوان قهرمان آسیا، دربی را با 2 گلِ دقایق ابتدایی صمد مرفاوی و ورمزیار شروع کرد. عملکرد استقلال و وضعیت آشفته پرسپولیس خوشبین ترین هوادار پرسپولیس، را به یک شکست سنگین در نیمه ی دوم متقاعد کرده بود اما در نیمه دوم استقلالی به میدان آمد که با تیم نیمه اول کاملا تفاوت داشت . آنها به وضوح مراعات حال پرسپولیسی ها را میکردند و دیگر از حملات نیمه اول آنها خبری نبود تا بازی با همان نتیجه دو بر صفر به پایان برسد.

علی پروین

واکنش شدید علی پروین به شایعات دربی 35

با گذشت بیش از 20 سال از آن مسابقه، برخی بازیکنان استقلال از جمله رضا حسن زاده به وجود سفارش از سوی علی پروین اعتراف کردند. این موضوع توسط شاهرخ بیانی و اطرافیان پروین رد شد اما سپس مرتضی فنونی زاده یکی از پیشکسوتان پرسپولیس، لب به اعتراف گشود و گفت که علی پروین مربی وقت تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران، شخصا خواسته بود به گوش شاهرخ بیانی و چند بازیکن دیگر استقلال برسد که دیگر به پرسپولیس گل نزنید! البته چند بازیکن استقلال در آن مسابقه ، هر گونه سفارش از سوی پروین را رد کردند و گفتند به دلیل اینکه پروین مربی ما در تیم ملی بود ، خودمان مراعات کردیم و دیگر به پرسپولیس گل نزدیم. چند بازیکن پرسپولیس هم ، هر سفارش یا مراعاتی را رد کردند و گفتند ، استقلالی ها نتوانستند دیگر به ما گل بزنند.
در آن سال، استقلال با یکی از بهترین تیم های تاریخ خود، در شرایطی به دربی 35 رسید که تنها چند ماه از کسب دومین قهرمانی این تیم در آسیا می گذشت.

پاسخ علی پروین به شایعه بزرگ در مورد خودش

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از آخرین خبر -باشگاه خبرنگاران / ر
وبگردی