عملیات عمرانی

انجام هرگونه عملیات عمرانی از 25 اسفند ممنوع شد

تاریخ انتشار : 6 اسفند 1397کد مطلب : 2028زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس پلیس راه از ممنوعیت عملیات عمرانی در معابر درون و برون شهری کشور از 25 اسفند ماه خبر داد.

ممنوع شدن انجام عملیات عمرانی از 25 اسفند

فارس:رئیس پلیس راه گفت:انجام هرگونه عملیات عمرانی در معابر درون و برون شهری کشور از 25 اسفند 97 تا 17 فروردین 98 ممنوع است.

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه در کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیکی نوروز 98 اظهار داشت:برابر هماهنگی انجام شده رزمایش طرح نوروز 98 روز چهارشنبه 22 اسفندماه سال جاری اجرا می شود. 

وی افزود:در عین حال برابر هماهنگی صورت گرفته ایستگاه های سلامت و توقفگاه های بین راهی به ویژه در محورهای کویری راه اندازی خواهد شد. از سوی دیگر آشکارسازی محل های حادثه خیز نیز پیش از آغاز سفرهای نوروزی در دستورکار دستگاه های ذیربط قرار گرفته است. 

رئیس پلیس راه در ادامه به آمار تصادفات نوروز 97 اشاره کرد و گفت:بیشترین کشته های تصادفات رانندگی در نوروز 97 در جاده های کشور متعلق به شمال استان فارس، خوزستان، خراسان رضوی، کرمان و شمال گیلان بوده است. 

وی افزود:همچنین بر اساس آمارها تعداد متوفیان تصادفات اتوبوس های فعال در ناوگان حمل و نقل جاده ای در نوروز 97 به میزان 89 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است و تعداد کل تصادفات اتوبوس ها نیز 48 درصد در طرح نوروز 97 نسبت به سال قبل از آن کاهش نشان می دهد. 

رئیس پلیس راه با اشاره به اینکه 69 درصد تصادفات رانندگی در نوروز پارسال متعلق به خودروهای شخصی بوده است که این روند در مقایسه با سال قبل از آن افزایش نشان می دهد افزود:همین امر حاکی از آن است که استقبال از حمل و نقل عمومی در سفرهای نوروزی به دلایل مختلف رو به کاهش است. 

به گفته وی همچنین در نوروز 97 تصادفات موتورسیکلت و کامیون نیز روندی افزایشی داشتند که قطعاً در نوروز امسال تدابیری جدی در این خصوص اتخاذ می شود. 

رئیس پلیس راه گفت:در نوروز 97 نرخ ترددهای جاده ای در طول طرح نوروزی به میزان 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش داشته از سوی دیگر در این ایام روزانه 100 میلیون لیتر بنزین مصرف شده که بیانگر پیمایش روزانه یک میلیارد کیلومتر مسافت بوده است. 

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی سفرهای نوروزی در سال 97 برابر اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افزود:علی رغم افزایش قابل توجه تعداد خودروها و رانندگان جدید به چرخه حمل و نقل در سال 97 شمار کشته های تصادفات رانندگی به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه در نوروز 97 حدود 5 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن کاهش داشته است. 

رئیس پلیس راه با تاکید بر اینکه در نوروز 97 حدود 38 درصد تصادفات رانندگی در جاده ها از شکل واژگونی بوده است گفت:این شکل از تصادفات به دلیل احداث استراحتگاه های بین راهی در استان های پرتردد نسبت به مدت مشابه در سال قبل 2 درصد کاهش داشته است که این امر نشان می دهد توسعه این ایستگاه ها می تواند در کاهش رخداد تصادفات از شکل واژگونی که بیشتر به دلیل یکنواختی راه و خستگی و خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد بسیار مؤثر باشد. 

وی گفت:در عین حال 60 درصد تصادفات واژگونی نوروز 97 در حوزه برونشهری در 30 کیلومتری شهرها رخ داده است که این رقم در مقایسه با نوروز 96 حدود 4 درصد افزایش نشان می دهد. 

به گفته رئیس پلیس راه تصادفات در 30 کیلومتری شهرها تنها در استان های خوزستان، گیلان، همدان، کرمانشاه، شمال فارس، قم، خراسان شمالی، گلستان، قزوین و البرز نسبت به نوروز 96 حدود 9 درصد افزایش داشته است که این رقم بسیار قابل توجه است. 

گفتنی است افندی زاده نماینده شهرداری تهران نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید بر روی موضوع تصادفات سواری ها دقت بیشتری صورت گیرد به وضعیت تهران در تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت:شهر تهران در تعطیلات نوروز بیشتر تولیدکننده سفر است. 

وی افزود:شهرداری تهران در بحث حمل و نقل عمومی تلاش کرده است برنامه منظمی را برای خدمات رسانی اجرایی کند. 

فراهانی نماینده اورژانس کشور نیز گفت:در نوروز 98 حدود 9.5 درصد افزایش پایگاه های اورژانس را خواهیم داشت و بدین ترتیب حدود 5 هزار دستگاه آمبولانس، 65 اتوبوس آمبولانس و بیش از 300 موتور آمبولانس در قالب 600 پایگاه سلامت و 19 هزار نفر نیروی امدادی در نوروز امسال به شهروندان خدمات رسانی می کنند. 

در این برنامه فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز از افزایش 30 درصدی ارائه خدمات در نوروز 98 خبر داد و گفت:برابر برنامه ریزی های صورت گرفته یکهزار و 421 پست و پایگاه جمعیت هلال احمر، 24 بالگرد و بیش از یکهزار و 43 دستگاه آمبولانس در نوروز امسال به شهروندان خدمات امدادی ارائه می کنند.

انتهای پیام/م

ممنوعیت انجام هرگونه عملیات عمرانی از 25 اسفند

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
برچسب :
وبگردی