غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها
خوشبختانه در نسخه های 5.0 به بعد اندروید این امکان را دارید که نوتیفیکیشن های هر برنامه را جداگانه غیر فعال کنید. در ادامه نحوه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های یک برنامه در اندروید را آموزش خواهیم داد.

آموزش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه های مختلف در اندروید

نوتیفیکیشن ها یا به عبارتی اعلان برنامه ها می باشند که تنها با ایجاد صدا و ویبره کردن اسمارت فون ما را از اعلانات جدید آگاه می کنند. اما همیشه صدای این اعلانات خوشایند نیستند و ممکن است باعث آزار و اذیت شما شوند. برای مثال تصور کنید که شما دارای تعدادی از برنامه های شبکه مجازی اعم از واتساپ، اینستاگرام و... هستید که روزانه از این برنامه ها تعداد زیادی نوتیفیکیشن به شما ارسال می شود و زمانیکه شما داده و یا اینترنت دستگاه تلفن همراه تان را روشن می کنید، ممکن است حتی گوشی شما به دلیل تعداد بالای نوتیفیکشن دچار هنگ و کاهش سرعت شود. از این رو می توانند باعث کلافگی هر یک از ما شوند.

پس بهترین راه این است که ما آنها را به نحوی غیرفعال کنیم تا دیگر چنین مشکلی نداشته باشیم. اگر شما مایل به غیر فعال کردن اعلانات هستید، به مطالعه ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک بپردازید تا با راه حل های متفاوت آشنا شوید.

لازم به ذکر است که بگوییم در کل دو راه اصلی برای خاموش کردن نوتیفیکشن برنامه های اندرویدی وجود دارند. اولین روش، از داخل برنامه مرتبط می باشد و دومین روش از طریق تنظیمات اسمارت فون مقدور خواهد شد.

  • روش اول :غیرفعال کردن نوتیفیکشن ها از طریق برنامه مدنظر

اگر اعلان صفحات اجتماعی باعث کلافه شدن شما شده اند، به طور معمول می توانید از این روش برای خاموش کردن اعلان آنها اقدام کنید.

برای انجام این روش ابتدا باید به قسمت Settings وارد شوید. پس از وارد شدن به این قسمت می توانید گزینه Notifications را صفحه باز شده مشاهده نمایید. پس از مشاهده کردن این گزینه، برو روی آن کلیک نمایید. پس از وارد شدن به این قسمت می توانید به سادگی اعلان برنامه مورد نظرتان را در حالت Off قرار دهید.

خاموش کردن نوتیفیکشن

غیرفعال کردن پیغام های اعلان از طریق برنامه مورد نظر

همچنین برای غیرفعال کردن اعلان ها برای یک مخاطب یا یک گروه خاص در شبکه های اجتماعی، ابتدا آن مخاطب یا گروه را باز کنید و بر روی سه نقطه که در گوشه بالا برنامه قرار دارد کلیک کنید. پس از کلیک، صفحه کوچکی باز خواهد شد و شما باید Mute notificiations را انتخاب کنید و در مرحله بعد مدت زمان غیرفعال کردن اعلان ها را مشخص کنید که هم می توانید برای مدتی کوتاه و یا بطور کل غیرفعال کنید.

  • روش دوم :غیرفعال کردن نوتیفیکشن ها از طریق تنظیمات

این روش به مرور کمی آسان تر از روش اول است و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی پیغام اعلان برنامه های مختلف را که همیشه باعث کلافگی شما می شوند را غیر فعال کنید. بنابراین مراحل این روش را به جلو پیش بروید تا این مشکل را برطرف سازید.

ابتدا وارد منو کاربری و سپس Settings اسمارت فون شوید. پس از وارد شدن به این بخش می توانید گزینه Notifications را در تنظیمات اسمارت فون خود مشاهده نمایید. اینک بر روی آن کلیک کنید تا صفحه ای که در انتظار آن بودید را مشاهده نمایید.

خاموش کردن اعلانات

غیرفعال کردن اعلانات در اندروید

همان گونه که مشاهده می کنید تمام برنامه های گوشی شما در قسمت اعلانات فعال هستند و شما می توانید در این بخش آن ها را به صورت یک یک غیر فعال کنید.

نوتیفیکیشن گوشی

روش های غیر فعال کردن اعلانات در اسمارت فون اندرویدی

  • ترفند غیرفعال کردن اعلانات در اندروید 8

کاربرانی که اسمارت فون آنها به اندروید8 مجهز است می توانند به راحتی و از روشی متفات نسبت به بالا پیام اعلانات برنامه های خود را غیر فعال و یا فعال نمایند. ان روش بسیار ساده است بطوریکه کاربر باید انگشت خود را بر روی برنامه مورد نظر بفشارد. پس از فشردن انگشت بر روی برنامه مورد نظر، پنجره کوچکی در کنار اپلیکیشن باز خواهد شد و از این مسیر می توانید بر روی App Info کلیک نمایید برنامه مورد نظر را تحت نظارت خود قرار دهید. برای مثال می توانید پیام اعلانات را خاموش یا روشن نمایید، میزان استفاده باتری با استفاده از این برنامه، میزان استفاده از داده  ها توسط برنامه مورد نظر، کنترل دسترسی ها و.. بپردازید.

ترفند غیرفعال کردن اعلانات در اندروید 8

 

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های شبکه های اجتماعی اندروید

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی