آب خیارشور
باور نکردنی است که “آب خیارشور” با آن همه نمکی که دارد و شور بودن آن چنین خواص فوق العاده ی را داشته باشد.

همه ی چیزهایی که باید درباره فواید و عوارض آب خیارشور بدانید 

خیارشور، قرن ها است که به عنوان یک دسر محبوب در نظر گرفته شده اند به طوریکه جولیوس کایسر گفته است که از آن برای تغذیه نیروهایش استفاده میکرده است تا قدرت آنها را تقویت کند و کلئوپترا آنها را به عنوان کمک کننده زیبایی ترجیح داده است اما بحث این بخش از سلامت نمناک در مورد مزه یا طرز تهیه خیارشور نیست بلکه بررسی فواید آب خیارشور است که مزایا و کاربرد های زیادی برای سلامتی دارد ؛گفته شده است که، به افزایش عملکرد ورزش و تنظیم قند خون بیشتر کمک میکند هرچند که نمک زیادی دارد ولی آیا آب خیارشور همانطور که ادعا شده است، مفید و سالم است؟ 

فوایدآب خیارشور

فواید آب خیارشور برای سلامتی 

ارزش تغذیه ای آب خیارشور

چیزهایی که انتظار دارید،در 100میلی لیتر آب خیارشور یافت شود:

  • کربوهیدرات0.4 گرم
  • کلسیم1-5% از RDL
  • سدیم 115-50% از RDL
  • پتاسیم3% از RDL
  • منیزیم 3%از RDL 

فواید آب خیارشور

ارزش تغذیه ای  آب خیارشور چقدر است

آب خیارشور، شامل مقدار کمی از کربوهیدرات,مواد معدنی و گاهی اوقات باکتری های پروبیوتیک است و همچنین دارای مقدار زیادی سدیم است. 

ادعاهایی در مورد خواص و فواید آب خیارشور

گفته شده است که آب خیارشور دارای مزایا و کاربرد های بسیار مختلفی است در اینجا چند مورد از ادعاهای رایج را آورده ایم که برخی از آنها ثابت شده و برخی هرگز نتیجه ی مورد نظر را نداشته اند و در کل تمامی این فوایدی که از زبان افراد مختلف بیان شده است را به عنوان ادعا می دانیم برای همین توصیه می کنیم اگر قصد امتحان آن را دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید ؛ در حقیقت این مطلب مجموعه ای است از آنچه برخی از افراد در مورد فوایدآب خیارشور باور دارند پس نمی توان آنها را کاملا علمی و تایید شده دانست به جز برخی از موارد .

آب خیارشور برای عملکرد ورزشی مفید است :

سیاری از مردم معتقد اند که سدیم بالای موجود در آب خیارشور، می تواند جذب آب بدن را قبل از تمرین افزایش دهد و عملکرد را بالا ببرد ، با این حال مطالعات در این مورد مختلف است ؛ در یک تحقیق, شرکت کنندگان قبل از ورزش کردن 32میلی لیتر آب خیار شور را برای هر 100 پوند وزن بدن مصرف کردند اما تاثیری بر روی عملکرد در حال اجرا, عرق کردن و یا دمای بدن نداشت.علاوه بر این,آب خیارشوری که بعد از تمرین مصرف شود ،میتواند مفید باشد ؛ برخی از تحقیقات نشان داده است که مصرف آب خیارشور بعد از تمرین باعث افزایش مصرف آب و افزایش سطح سدیم خون میشود,در حالی که برخی دیگر گفته اند ،که هیچ تاثیری ندارد بعید است که مصرف مقدار کم آب خیارشور، تاثیر قابل توجهی بر روی عملکرد ورزش داشته باشد. 

فواید آب خیارشور

 آب خیارشور چه فوایدی دارد

ادعا:آب خیارشور گرفتگی عضلات را درمان میکند : 

گرفتگی عضلات، شما را در طول تمرین کردن و یا زمانی که در شب دراز کشیده اید اذیت میکند,گرفتگی عضلات هیچوقت خوشایند نیست جالب توجه است که ،تحقیقات اخیر نشان داده است که با نوشیدن 1.5 اوز آب خیارشور برای هر 100 پوند (1میلی لیتر/کیلوگرم) وزن بدن,میتواند در یک دقیقه و نیم ،گرفتگی عضلات را برطرف کند.پس از مصرف آب ساده، بهبودی 36% سریعتر انجام میشود و 45% سریعتر میشود ،در زمانی که هیچ مایعاتی مصرف نمیکنید. محققان میگویند؛ که در آب خیارشور چیزی است که باعث ایجاد یک رفلکس در دهان میشود و این رفلکس پیامی به اعصاب میفرستد که گرفتگی عضلات را متوقف می کند با این حال، برای تایید این یافته، تحقیقات بیشتری لازم است. دفعه بعد، اگر احساس گرفتگی عضلات به سراغتان آمد,نوشیدن مقدار کمی از آب خیارشور را امتحان کنید محققان میگویند که به طور قابل توجهی کمک میکند.  

فواید آب خیار شور در کاهش درد معده

ادعا:آب خیارشور درد معده را کاهش میدهد :

سرکه یک درمان خانگی معروف برای کاهش درد معده است همچنین به عنوان عنصر اصلی ترشی های تجاری تولید شده است باتوجه به شواهد بی نظیر , مصرف یک لیوان آب خیارشور میتواند به تسکین درد معده شما کمک کند که ممکن است برخی از موارد، درد معده به علت ترشح اسید معده غیر طبیعی و کم باشد در این مورد، ممکن است اسیدیته آب خیارشور بتواند به بازگشت اسید معده به حالت طبیعی اش کمک کند بااین حال,در حال حاضر هیچ مطالعه علمی وجود ندارد که این نظریه را تایید کند این میتواند یک افسانه باشد,اما ارزش امتحان کردن را دارد. فراموشنکنید که افرادی که زخم معده دارند ،نباید این کار را انجام دهد. 

فواید آب خیارشور

فواید آب خیارشور در درمان درد معده

ادعا:آب خیارشور آفتاب سوختگی را تسکین میدهد :

آب خیارشور یک درمان خانگی آفتاب سوختگی است است ،که شما میتوانید آب را به طور مستقیم برروی پوست آفتاب سوخته بمالید ،یا یک کیسه کاغذی را در آب خیس دهید و سپس آن را به مناطق سوخته شده استعمال کنید بااین حال، درمورد بسیاری از درمان های خانگی,هیچ تحقیق علمی اثربخشی برروی این درمان ها انجام نشده است.بااین وجود,زمانی که هیچ آلوئه ورایی در دسترس نیست,با انجام این روش جایگزین ،امتحان کنید علیرغم کمبود تحقیق درمورد این موضوع, آب خیارشور یک درمان خانگی محبوب برای آفتاب سوختگی است. 

فواید آب خیار شور در تسکین درد گرفتگی عضلات در  قاعدگی 

ادعا :آب خیارشور گرفتگی عضلات در هنگام قاعدگی را تسکین میدهد : 

هیچ تحقیق علمی درمورد اینکه آیا آب خیارشور باعث کاهش گرفتگی قاعدگی میشود, وجود ندارد,اما یک جستجوی ساده در گوگل نشان میدهد که بسیاری از مردم این را باور دارند میگویند,آب خیارشور ممکن است گرفتگی عضلات قاعدگی وانواع دیگر گرفتگی های عضلانی را به همان شیوه ای که تصور میشودتسکین دهد. همچنین سطوح بالای سدیم در آب خیارشور ،ممکن است به کاهش میل به غذای شور کمک کند، که اغلب در طول pms گزارش شده است. آب خیار شور، میتواند به کاهش گرفتگی عضلات کمک کند و به همان شیوه گرفتگی های عضلانی را باتمرینات مربوط تسکین دهد. 

فواید آب خیارشور

فواید آب خیارشور در تسکین درد قاعدگی

ادعا:آب خیارشور ، هضم و عملکرد سیستم ایمنی راافزایش میدهد و همچنین خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را کاهش میدهد : 

چنین مزایای سلامتی که فکرمیکنید درآب خیارشور پیدامیشود, اغلب با آنتی اکسیدان ها وپروبیتیک ها مرتبط است اگرچه ممکن است آب خیارشور اثر آنتی اکسیدان داشته باشد,هیچ تحقیقی درمورد محتوای آنتی اکسیدان آب خیارشور وجود ندارد. سبزیجات شوری که در آب سرکه تبدیل به پروبیوتیک ها میشوند، خوشمزه هستند,اما احتمالا استریل بدون باکتری مفید است فقط ترشی شورمخمرشده،حاوی باکتری مفید است. شما به طور معمول ترشی مخمرشده را دریخچال های فروشگاه موادغذایی پیدا میکنید,درحالی که احتمالاترشیجات سرکه را در قفسه های یخ زده حفظ میکنند بااین حال,ترشیجات مخمرشده، ماست و دیگر موادغذایی پروبیوتیک را بسته بندی نمیکنند.

فواید آب خیارشور

فواید بی شمار  آب خیارشور واقعیت یا ادعا

فواید عجیب آب خیار شور در کنترل قند خون

ادعا:آب خیار شور به کنترل کردن قند خون کمک میکند :

افزایش قندخون به طور مداوم میتواند، به دیابت نوع 2ومجموعه گسترده ای از بیماری های دیگر منجر شود جالب است که سرکه موجود در آب خیارشورکه به صورت تجاری آماده شده، ممکن است به کاهش سطح قند خون کمک کند.نشان داده شده است که ،سرکه به بهبود پاسخ بدن به انسولین و به طور قابل توجهی به کاهش قندخون پس از وعده غذایی کمک میکند بااینحال تا امروز ،تنها یک تحقیق نشان داده است که مصرف آب خیارشور پس از وعده غذایی میتواند قند خون را کاهش دهد.مصرف آب خیارشور،پس از وعده غذایی میتواند با کاهش هضم غذا سطح قند خون را کاهش دهد اگر در حال حاضر دارو مصرف میکنید که قند خون شمارا کاهش دهد,قبل از مصرف آب خیارشور حتما با پزشک خود مشورت کنید ؛ آب خیارشور مانند سرکه میتواند قند خون را پس از وعده غذایی کاهش دهد.

فواید آب خیارشور

فواید آب خیارشور در کنترل قند خون

اثرات جانبی و عوارض آب خیار شور

باوجود بسیاری از مزایا و کاربرد های ادعا شده,قطعا آب خیارشور برای همه نیست چند عاملی که باید قبل از اضافه کردن آن به وعده های روزمره ی خود در نظر بگیرید:

1.اسیدیته :

ممکن است باتوجه به اسیدیته,برای کسانی که سابقه نقرس دارند، مشکل ایجاد کند.

آب خیارشور

از عوارض آب خیارشور چه می دانید

2.سدیم بالا :

نمک بیش از حد،میتواند باعث احتباس آب, تورم و نفخ شود. 

آب خیار شور چه عوارضی دارد

3.فشار خون بالا :

زمانی که آبی که مقدار زیادی نمک دارد را مصرف میکنید,ممکن است فشار خون شما افزایش یابد. 

آب خیارشور

 آب خیارشور مفید یا مضر

4.سوءهاضمه :

مصرف بیش از حد آب خیارشور میتواند منجر به گاز,درد معده و اسهال شود. 

عوارض آب خیار شور 

5.گرفتگی :

برخی از پزشک ها نگران این هستند که مصرف آب خیارشور میتواند باعث عدم تعادل الکترولیتی شود و گرفتگی را بدتر کند درحالی که تحقیقات این موضوع را تایید نمی کنند. نوشیدن مقدار کمی آب خیارشور، به طور کلی ایمن است اما در صورتی که یکی از نکات بالا در مورد شما صادق باشد، باید با پزشک خود مشورت کنید.

 آب خیارشور

 آب خیارشور برای چه کسانی مضر است

تحقیقات نشان داده است که، آب خیارشور میتواند بر تسکین گرفتگی و کنترل قند خون موثر باشد در حالی که,شواهدی وجود ندارد که تایید کند این تاثیرات منحصرا برای آب خیار شور است.

برای ادعاهای دیگر در مورد آب خیار شور ,شواهد بهترین مدرک است که ممکن است عمل کند یا نه شما باید آزمایش کنید و ببینید که بر روی شما تاثیر دارد یا نه.

آب خیارشور و این همه خاصیت آب خیارشور در درمان بیماری

4.327
این مطلب مفید بود ؟234
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی