قبر حضرت یوسف

مقبره حضرت یوسف (ع) کجاست؟ + تصاویر

کد مطلب : 11684تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
آرامگاه حضرت یوسف بخاطر نزاعی که بین مردم مصر برخاست و هر دسته ای می خواستند تا جنازه آن حضرت را در محله خود دفن کنند،برای بسیاری از افراد مبهم ماند.اگر مشتاق به دیدن محل دفن آن حضرت هستید در ادامه این مطلب با ما باشید.

حضرت یوسف علیه السلام به قدری محبوبیت اجتماعی پیدا کرده و عزّت فوق العاده‎ای نزد مردم مصر داشت که پس از فوتش بر سر محل به خاک سپاریش نزاع شد. هر طایفه‎ای می‎خواست جنازه یوسف در محل آنها دفن شود، تا قبر او مایه برکت در زندگی‎شان باشد. بالاخره رأی بر این شد که جنازه یوسف را در رود نیل دفن کنند، زیرا آب رود که از روی قبر رد می‎شد مورد استفاده همه قرار می‎گرفت و با این ترتیب همه مردم به فیض و برکت وجود پاک حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ می‎رسیدند.
طبرسی در تفسیر خود نقل کرده چون یوسف از دنیا رفت ، او را در تابوتی از سنگ مرمر نهاده و میان رود نیل دفن کردند و علتش این بود که چون یوسف از دنیا رفت ، مردم مصر به نزاع برخاسته و هر دسته ای می خواستند تا جنازه آن حضرت را در محله خود دفن کنند و از برکت آن پیکر مطهر بهره مند گردند و سرانجام مصلحت دیدند جنازه را در رود نیل دفن کنند تا آب نیل از روی آن بگذرد و به همه شهر برسد و تا مردم در این بهره یکسان باشند و برکت آن جنازه به طور مساوی به همه مردم برسد و این قبر تا زمان حضرت موسی (ع ) هم چنان در رود نیل بود تا وقتی که آن حضرت بیامد و او از نیل بیرون آورد و به فلسطین برد.
مسعودی می گوید:سبب این که موسی جنازه یوسف را از مصر حمل کرد، آن بود که باران بر بنی اسرائیل نیامد. پس خدای عزوجل به موسی وحی فرمود جنازه یوسف را بیرون آورد. موسی از محل دفن یوسف پرسید و کسی از جای آن مطلع نبود و تا این که پیرزنی نابینا و زمین گیر از بنی اسرائیل را آوردند و او گفت :من جای یوسف را می دانم ولی سه حاجت دارم که باید از خدا بخواهی آنها را برآورد تا آن جا را به تو نشان دهم :یکی آن که از این بیماری نجات یافته و بتوانم راه بروم ، دیگر آن که بینا شده و جوانی ام بازگردد، سوم آن که خداوند جایم را در بهشت پیش تو قرار دهد.
خداوند به موسی وحی فرمود سخنش را بپذیر که ما حاجت های او را بر آوردیم . پیرزن محل دفن یوسف را نشان داد و موسی جنازه را بیرون آورد و به فلسطین منتقل ساخت .
آرامگاه حضرت یوسف نبی(ع) اکنون در شرق نابلس سرزمین های اشغالی قرار دارد که هرازچندگاهی توسط شهرک نشینیان صهیونیست مورد تعرض قرار می گیرد که در ادامه تصاویری از آن مشاهده می کنید.

قبر حضرت یوسف

آرامگاه یوسف

قبر یوسف

آرامگاه یوسف

مقبره حضرت یوسف (ع) کجاست؟ + تصاویر

4.71829
این مطلب مفید بود ؟1727102
برگرفته از فرهنگ نیوز - / ل
برچسب : حضرت یوسف
1 نظر به ثبت رسیده است
منیر1396-09-30
سلام چون فیلم یوسف پیامبر رو نشان داد تلویزیون مشتاق شدم بدونم مزار ایشان کجاست ممنون از اطلاعات شما
19118
وبگردی