قبل از عاشقی
قبل از شروع عشق و عاشقی بهتر است با مسائل جدی در اینگونه روابط آشنا شوید و با آگاهی وارد یک رابطه عاشقانه شوید.

با آگاهی یک عشق واقعی خلق کنید

عشق آدمی را به مسیری هدایت میکند که پستی بلندی های بسیاری دارد و کسانی میتوانند از این مسیر با موفقیت عبور کنند که مهارت کافی را در این مورد کسب کرده باشند. برخی گمان میکنند عشق حقیقی و راستین تنها متعلق به افسانه های تاریخی و فیلم ها و کتاب ها است که دست نیافتنی و نایاب است اما قبل از عاشقی و اینکه دلبسته کسی بشوید باید بدانید که این عاشق شدن می تواند ابتدا و آغاز راهی طولانی و پر افت و خیز باشد پس با آگاهی یک عشق واقعی را خلق کنید.

علائم عاشق شدن

نکاتی مهم و دانستنی های حیاتی قبل از عاشقی

پیش از آنکه خود را در مسیر عاشقی قرار دهید بایستی برخی از واقعیت ها را بدانید، واقعیت هایی که در ادامه این بخش از نمناک، لیست شده اند.

تفاوت عشق اسطوره ای و عشق انسانی

عشق اسطوره ای عشقی است که فراتر از دنیای حقیقی و تصورات انسانهاست، عشق میان لیلی و مجنون که یک تراژدی درمورد عشق نافرجام است که این داستان برای قرن ها نقل و بازگو شده و همچنین رومئو و ژولیت کششی به داستان های عاشقانه دوره باستان دارد، این داستان های عاشقانه زمینه ای را فراهم کرده تا انسانها آن را دور از انتظار بپندارند.

عشق به خداوند از بارزترین عشق های حقیقی و راستین است عشقی که انسان را به فطرت خود نزدیک کرده و موجبات کمال انسان را به همراه دارد. در عشق اسطوره ای دوطرف خواستار این هستند که فقط و فقط به هم تعلق داشته باشند و جز یکدیگر فرد دیگری را نبینند اما در عشق واقعی اینطور نیست.

عشق انزجار آور

گاهی دوران نامزدی را شروع میکنیم که بی سرانجام ترین رابطه های عاشقانه است و بدون اینکه بدانیم نام عشق را بر روی آنها میگذاریم.

عشق با خودش تعصب عجیبی را به همراه می آورد تعصب بی جایی که شاید پایان بخش نامزدی شما باشد، در چنین دورانی، انسان خوشبختی طرف مقابل را تنها با خودش میخواهد و هیچگاه راضی به خوشبختی او با فرد دیگری نیست درحالی که عشق واقعی و حقیقی اینطور نیست.

قوانین عاشقی

شناسایی عوامل محرکه وابستگی

یکی از کلیدی ترین راه ها برای شناختن منشا وابستگی نسبت به فرد مقابل این است که عوامل محرکه را مشخص کنیم. در مراحل اولیه وابستگی باید بدانیم که چه چیزهایی موجب بوجود آمدن آن شده اند، عوامل فیزیکی و زیبایی چهره یا طرز برخورد و شیوه معاشرت فرد مورد نظر.

هیجان ناپایدار یا عشق زودگذر

گاهی اوقات افرادی را میبینیم که تظاهر میکنند در نگاه اول عاشق فردی شده اند یا میگویند که احساس کردند که دوستشان دارند در حالی که این عشق نیست که درونشان شکل گرفته و نمیتوان آن را عشق زودگذر نامید بلکه این هیجانی ناپایدار است که مثل تمامی هیجانات دیگر عمر زیادی را نخواهد داشت و آتش آن در دل خیلی زود خاموش میشود پس چیزی به اسم «عشق گذرا» وجود ندارد.

این هیجانی ناپایدار بر اساس نیازهای مختلف افراد بروز می کند و هنگامی که این نیازها وجود دارند این هیجان وجود داشته و اگر این نیاز ها وجود نداشته باشند این هیجان نیز رو به افول می رود. اگر می خواهیم احساسی عمیق و پایدار داشته باشیم و آشنایی مان منجر به ازدواج شود، باید فرایند شکل گیری احساساتمان را مرور کنیم.

درمان عاشقی

عشق باید دو طرفه باشد

در عشق رابطه یک طرفه وجود ندارد یعنی اگر همسرمان عاشق ما باشد حتما به هر شکلی از ما مراقبت و توجه می کند. ما نیز باید برای پایدار شدن زندگی تلاش کنیم و به او توجه نشان دهیم زیرا هیچ رابطه یک طرفه ای پایدار نیست و پایدار نخواهد ماند.

پیش از این هم در بخش روابط عاطفی نمناک گفتیم که در عشق دو طرف باید از روابط شان مراقبت کنند و به یکدیگر توجه داشته باشند حتی در دوست داشتن های فوق العاده ای که بین یک زوج برقرار است چنین چیزی که فقط یک طرف از عشق مراقبت کند، امکان پذیر نیست.

قبل از عاشقی اینها را بدون تا کارت راحت تر باشه

4.3136
این مطلب مفید بود ؟11818
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ/ن.ح
برچسب : عشق
وبگردی