قیمت خودرو

آخرین قیمت ها در بازار خودرو

تاریخ انتشار : 12 تیر 1399کد مطلب : 40814زمان مطالعه : 2 دقیقه
در حالی که قیمت خودرو در روزهای اخیر افزایش یافته است ، فعالان بازار از نبود مشتری و کاهش شدید خرید و فروش خبر می دهند.

خبرآنلاین:برخی از کارشناسان معتقدند که افزایش نجومی قیمت دلار طی روزهای اخیر و عدم یک سیاست روشن برای مدیریت بازار باعث شده است تا قیمت ها در بازار خودرو رو به افزایش رود؛ این اتفاق درحالی می افتد که قرار بود با عرضه های اولیه خودرهای قرعه کشی شده به بازار این بازار کمی به تعادل برسد ولی پس از عرضه های اولیه خودروهای قرعه کشی شده نه تنها قیمت ها در بازار خودرو ثابت نشده اند بلکه طی چند هفته اخیر بازار شاهد افزایش چشمگیر قیمت انواع خودرو بوده است به گونه ای که قیمت خودرو پژو 206 تیپ 2 از اواخر خرداد ماه تا امروز 11 تیرماه 6 میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است و به قیمت 142 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

افزایش قیمت ها در بازار خودرو در حالی است که تعداد معاملات در این بازار به کف رسیده است و بنابر گفته برخی از کارشناسان به دلیل برنامه های دو خودروساز بزرگ کشور مبنی بر اجرای طرح قرعه کشی خودرو در بازار خودرو تقریبا رکود حاکم است و خریداری به سمت خرید خودرو از بازار نمی رود و فقط فروشندگان برای سود بیشتر قیمت های بالاتری را برای محصولات خود پیشنهاد می کنند.

برخلاف سایر مدل های خودرو سمند ال ایکس از اواخر خرداد ماه تاکنون کاهش 1 میلیون تومانی را تجربه کرده است و قیمت آن به 124 میلیون تومان رسیده است.

قیمت پژو 405 از اواخر ماه گذشته تاکنون 5 میلیون تومان افزایش یافته است و به 129 میلیون تومان رسیده است و قیمت پژو 2008 نیز از اواخر ماه گذشته تاکنون افزایش قیمت 14 میلیون و 900 هزار تومانی را تجربه کرده است و به قیمت 584 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است.

به گفته یکی از نمایشگاه داران در تهران بازار خودرو نوسانات شدیدی را تجربه می کند به گونه ای که قیمت برخی از خودروها روزانه تا 2 میلیون تومان بیشتر و یا کم تر می شود و نمی توان نرخ دقیقی برای فروش خودرو ارائه کرد .

انتهای پیام/م

آخرین قیمت ها در بازار خودرو

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
برچسب : بازار خودرو
وبگردی