ماشین لباسشویی
در هنگام خرید ماشین لباس شویی دست دوم باید توجه کرد و نکاتی را رعایت کرد تا در آینده این ماشین هزینه ساز نشود.

ماشین لباسشویی دست دوم را با دقت انتخاب کنید

رپورتاژ آگهی : اگر بودجه محدود دارید و در عین حال می خواهید یک ماشین لباسشویی مدرن و قوی خریداری کنید، بازار خرید ماشین لباسشویی دست دوم در سایت هایی مانند دیوار طیف گسترده ای از گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد. عده ای معتقدند ماشین لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی است که نباید دست دوم خریداری شود. اما در بسیاری از سایت های معتبر بازار دست دوم در دنیا، ماشین لباسشویی های کارکرده روزانه خرید و فروش می شوند. بنابراین تنها لازم است لیست موارد مهمی که باید چک شود را به خاطر بسپارید و کالا را پیش از خرید بررسی کنید.

برای خرید ماشین لباشویی که حمل و نقل آن دشوار و هزینه بر است، لازم است به دقت ظواهر و کارکرد مورد توجه قرار بگیرد، چرا که در کشف ایرادات پس از خرید، حتی اگر فروشنده حاضر به پس گرفتن باشد، هزینه و زحمتی اضافی متحمل خواهید شد. هر گونه آسیب و صدمه جزئی بر وری بدنه لباسشویی را جدی بگیرید. ممکن است این آثار در نتیجه ضرباتی سنگین بر روی دستگاه مانده باشد و طول عمر آن را کاهش دهد. نکته دیگری که در ظواهر دستگاه باید چک شود، عدوم وجود رسوب در دیواره های داخلی و زیر درام است. به علاوه مطمئن شوید درب دستگاه به راحتی چفت و قفل می شود.

به طور کلی عمر یک ماشین لباسشویی بین حدود 10 سال است که وابسته به میزان استفاده، نحوه نگهداری و ... ممکن است بالا و پایین شود. تمامی این موارد را از فروشنده بپرسید. آیا خانواده پر جمعیت است؟ برای مثال از خرید دستگاه هایی که در مکان های اشتراکی مانند خوابگاه ها و ... به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند حتی الامکان بپرهیزید. البته ماشین هایی که درب آن ها از بالا باز می شود عموما طول عمر بیشتری دارند. در هر صورت خرید ماشین لباسشویی دست دوم که بیش از 3 سال کار کرده باشد احتمالا در آینده برای شما هزینه بر خواهد بود.

مورد دیگر پرسیدن درباره سابقه و ماهیت تعمیرات و سرویس دستگاه است و اینکه آیا این تعمیرات در نمایندگی ها صورت گرفته است یا خیر. نمایندگی ها تعمیرات را بر اساس برند دستگاه به طور تخصصی انجام می دهند و ایرادات را عموما به صورت پایدار برطرف می کنند. اگر تعداد تعمیرات بالا بوده و یا قطعات دستگاه تعویض شده، قید آن را بزنید. دقت کنید دستگاهی را بخرید که تولید آن متوقف نشده باشد. چون در این صورت شاید هنگام نیاز به تعمیر، با مشکل مواجه شوید. به علاوه گزینه هایی که هم چنان مهلت گارانتی دارند را در اولویت قرار دهید.

پیش از روشن کردن دستگاه، درام را بچرخانید و مطمئن شوید که بدون گیر و سر و صدای اضافی چرخش صورت می گیرد. پس از روشن کردن، به سرعت چرخش، لرزش اضافی، احتمال نشتی آب، هر گونه صدای نامتعارف، کیفیت تخلیه آب، وضعیت موتور و خشک کننده دقت شود. این موارد رایج ترین مشکلاتی هستند که برای یک مشین لباسشویی پس از مدتی استفاده ممکن است پیش بیاید. لرزش اضافی گاهی ممکن است در اثر تراز نبودن دستگاه رخ دهد که قابل حل است، در غیراین صورت دستگاه ایراد دارد و قابل خریداری نیست. در مورد ماشین لباسشویی های بسیار مدرن و مجهز که قابلیت های برنامه ریزی پیچیده و متعدد دارند بهتر است دستگاه توسط یک کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد.

Bosch و AEG از جمله برندهایی هستند که لوازم خانگی قابل اعتماد در سطح دنیا تولید می کنند. بر اساس گزارشات، محصولات این برندها کمترین میزان تعمیرات پس از خرید را به خود اختصاص داده اند که به تبع قیمت هایی بالاتر هم دارند. البته آ.ا.گ بر اساس نظرسنجی های کاربران از لحاظ استحکام و متریال مصرفی امتیاز بالاتری از بوش به دست آورده است. ماشین های لباسشویی بوش بعضا بعد از 5 سال استفاده، شروع به تولید صدا می کنند اما برای ماشین لباسشویی آ.ا.گ میانگین 10 سال طول می کشد که شروع به سر و صدا کنند. اما به لحاظ موتور و دیگر ویژگی ها هر دو برند بی نظیر هستند. بنابراین انتخاب ماشین لباس شویی دست از میان برندهای معتبر، شانس انتخاب یک گزینه بدون ایراد را بالا می برد. انواع لباس شویی های بوش و آ.ا.گ دست دوم را در سایت دیوار با قیمت هایی به صرفه می توان پیدا کرد.

 

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دست دوم دارید بخوانید !

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی