مبلمان روستیک
با استفاده از وسایل و مبلمان روستیک در دکوراسیون داخلی علاوه بر زیبایی میتوانید حسی گرم و صمیمی را وارد منزل خود کنید.

استفاده از مبلمان روستیک در دکوراسیون منزل

مبلمان یا وسایل دکوری روستیک را به کار ببرید تا حس دعوت کننده در دکوراسیون داخلی منزل شما ایجاد شود. در این گزارش مبلمان های روستیک را معرفی کرده ایم، اگر علاقه مند به این سبک هستید، مبلمانی را که دوست دارید در گوشه ای از خانه ی خود قرار دهید.

شاید فکر کنید سبک طراحی داخلی روستیک تزیین شده با وسایل و مبلمان روستیک ، همانطور که از اسمش بنظر می آید فقط بدرد خانه های قدیمی یا روستایی می خورد اما اینطور نیست. جالب است بدانید که سبک روستیک اگر کاربردی ترین سبک در طراحی داخلی نباشد حتما یکی از کاربردی ترین سبک هاست. به همین خاطر معمولا زمانی از این سبک استفاده می شود که نیاز به درجه بالایی از کارایی و عملکرد باشد. مثلا مکان هایی مانند آشپزخانه، پذیرایی و ناهارخوری یا حمام برای چنین سبکی نهایت کارایی را ارائه می دهند.

 

طراحی داخلی

وسایل منزل به سبک روستیک

برخلاف سبک های دیگر، روستیک نوعی توصیف ویژه برای سبک دکور و طراحی است و بنظر بسیاری فقط نشانگر وسایل قدیمی و کهنه نیست. اگر چه بسیاری از وسایل و مبلمان ساخته شده با چوب خام و فرآوری نشده لیبل روستیک می خورند (که درست هم است)، اما بسیاری دیگر وسایل هم هستند که به این سبک تعلق داشته و از نظر بسیاری نیز حتی از چوب طبیعی و خام نیز پر جزئیات تر و البته شیک تر نیز هستند. وسایل و مبلمان روستیک می تواند شامل تیرهای چوبی که به سقف نصب می شوند، فرش های دستباف، یا کاسه های دکوری فلزی و چوبی یا هر وسیله دیگری که حسی از طبیعت و محیط بیرون به انسان منتقل می کند، باشند.

مبلمان روستیک

وسایل روستیک در دکوراسیون منزل

وسایل روستیک

مبلمان روستیک

دکوراسیون منزل به سبک روستیک

یکی از بخش های جالب وسایل روستیک که از نظر بسیاری پنهان می ماند، آثار هنری به سبک روستیک هستند. همانطور که می دانید سبک روستیک بیشتر برای خاص نشان دادن دکوراسیون کلی فضا بکار می رود و فقط در جهت خودنمایی یک وسیله در فضایی مشخص کاربردی ندارد. یک وسیله هنری فلزی مانند شکل زیر به خوبی می تواند جای مبلمان روستیک چوبی و گران قیمت را برای شما پر کند. چنین وسایلی نمایی از طبیعت هستند، مثلا در مورد شکل پیچیده زیر براحتی می توان متوجه شد که این وسیله شکل یک ریشه درخت در هم تنیده را تداعی می کند.

مبلمان روستیک

مبلمان روستیک

وسایل روستیک در دکوراسیون منزل

مبلمان روستیک

یکی دیگر از بخش های اصلی دکوراسیون روستیک، طبیعتا استفاده از استایل دکوراسیون خانه های روستایی است. مثلا شکل زیر بجای قرار دادن کابینت های مدرن و درب دار روشویی، از قفسه دو طبقه با پایه های فلزی و طبقه های چوبی بدون هیچگونه وسیله اضافه ای مانند درب یا نقش و نگار اضافه استفاده شده است. بنابراین وقتی از وسایل روستایی حرف می زنیم منظورمان این نیست که همه چیز را با پارچه های کرباسی یا گلیم و جاجیم عشایری پر کنید. حتی وسیله ساده ای مانند یک کنده چوب که نقش میز را بازی می کند نیز بسیار عالی خواهد بود.

 

مبلمان روستیک

وسایل منزل به سبک روستیک

در کنار وسایل و مبلمان روستیک با طراحی ساده، وسایلی با طراحی لوکس و رسمی تر هم هستند که تمامی المان های سبگ روستیک را در خود دارند. همانطور که در بالا گفتم سبک روستیک در مورد شکل های طبیعی و دست نخورده، مواد طبیعی و هنر استفاده از چنین وسایلی در جای مناسب است. در نتیجه هم وسایل آنتیک با طراحی قدیمی و نوستالژیک در اینجا کاربرد خواهد داشت و هم وسایلی مدرن.

 

مبلمان روستیک

انواع وسایل روستیک در دکوراسیون منزل

مبلمان روستیک

مبلمان روستیک

مبلمان روستیک

 

انواع وسایل و مبلمان روستیک در دکوراسیون داخلی

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از اتاق -/ح
وبگردی